Якщо бігати для життя

256

У вас теж буває захоплення, яке перевертає звичне життя? Яке приносить нову енергію та цікаві моменти, а головне гартує тіло і душу? Кажуть, що найбільше змінює людину біг. Особливо, якщо бігати не заради «модно», а задля життя. Так, це чи ні, з’ясуємо нині з бігуном марафонів та любителем активного способу життя.

Як почати бігати?

Дмитро Шамрайов – військовослужбовець, марафонівець:

Головне – це бажання та психологічна готовність вийти з зони комфорту. Якщо є проблеми з одним із цих пунктів, може врятувати гарна компанія. Спробуйте зацікавити ідеєю людину, з якою ви на одній хвилі та любите проводити час разом. Підтримка друга та дотепний жарт в потрібний момент здатні відкрити ресурси, про які ви не підозрювали.

Причини, що спонукали зайнятись бігом

Здебільшого головним фактором для старту є мотивація. У кожного вона різна.

Хтось починає бігати за рекомендацією лікаря (в моєму випадку це був спортивний реабілітолог). Хтось «за компанію». Дехто хоче швидко привести до порядку фігуру. На змаганнях я зустрічав людей, які починали бігати навіть після виходу на пенсію, – просто заради того, щоб бути зайнятим і не сидіти весь час вдома.

Поради для початківців 

  • По-перше, не бійтеся починати. Ніхто не народжується бігуном. Як і в будь-якій справі, тут апетит приходить під час їжі.
  • По-друге, якщо ви твердо налаштовані перейти на дистанції більші, ніж пару кілометрів, – не пошкодуйте грошей на хороші кросівки. Звісно, по-справжньому оцінити їх можна лише після найпростіших, але, повірте, деякого досвіду дійсно краще уникати.
здоровий спосіб життя
фото – Alora Griffiths

Біг – найкращий вид спорту для схуднення

  • Це міф?

Міф. Біг є дійсно ефективним для схуднення лише в поєднанні з правильним харчуванням та нормальним режимом відпочинку. Врешті-решт організм призвичаюється до будь-яких умов та вчиться розподіляти ресурси. Тож навіть у марафонців є шанс набрати трохи зайвого. 

Порівнюючи з пілатесом, можливо, біг дійсно набагато ефективніший, але пілатес я взагалі не вважаю видом спорту:)

У кожного свій марафон

Коли захоплюєшся бігом по-справжньому, це дає не лише нові емоції для тебе, а й нові проблеми для тих, хто живе з тобою. Кросівок більше, ніж іншого взуття на всі сезони разом. З двох вихідних, мінімум пів дня на тебе можна не розраховувати в будь-яких планах.

Марафон я підкорив на 4-му році свого захоплення бігом.

Навколишнім здається, що нові світові рекорди та графіки змагань починають цікавити тебе більше, ніж те, що відбувається буквально під носом. Рідним у будь-яку погоду доводиться вдавати, що вони в захваті від чергового покращення попереднього результату на пару секунд:)

біг марафон
Дмитро Шамрайов – марафон

Секрети підготування до марафону

Якщо ви вирішили подолати перший марафон, шукайте серед знайомих чи знайомих знайомих людину, яка вже мала такий досвід, чи просто серйозно займалася бігом. Поради з досвіду завжди будуть не зайвими. Нарощуйте дистанції поступово. Сама підготовка займає менше ніж рік і потребує серйозного ставлення. Є цілі системи для розвитку витривалості в різних аспектах та коректної підготовки до марафону.

Перша дистанція

Першою дистанцією, на якій цікаво було себе спробувати, став 5-кілометровий забіг «Гонка Нації» з подоланням 20 перешкод. Далі поступово збільшував дистанції. Марафон я підкорив на 4-му році свого захоплення бігом.

Цікаве про біг

Як і будь-який вид спорту, біг дає бонуси за умови постійних тренувань. І тілом, і психологічно ви стаєте більш витривалими, терплячими та дисциплінованими.

На дистанціях, наближених до марафонних, в синтетичному одязі стираються соски:)

Не знав, що так багато людей в світі прагнуть пробігти марафон. Виявляється, аж 1% населення планети за життя хоч раз підкорює цю дистанцію.

Загалом, мені хочеться нових перемог над собою та подальшого самовдосконалення. Дуже надихає незабутня атмосфера, що панує на самих стартах. Ставтесь до своїх успіхів та невдач з гумором і, перш за все, намагайтеся покращити свої власні результати, а не перевершити чиїсь.

Головне зображення (the main picture) – Steven Lelham

image color pick

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.