Вся правда про здоровий спосіб життя

4 945

Здоровий спосіб життя цілком можна назвати ще одним модним трендом поруч із екологічною свідомістю та інтуїтивним харчуванням. Втім, якщо спитати у пересічного українця, що йому відомо про ЗСЖ, то навряд чи він згадає щось більше за правильне харчування, вправи та відмову від поганих звичок. А, ну і, звісно, різноманітні модні смузі в красивих стаканах)

То, що ж це за звір такий, – здоровий спосіб життя? Які його складові та чи варто до нього прагнути? Нумо з’ясовувати!

жіночі сумки від українського бренду olpr.

Як формується здоровий спосіб життя

Для початку треба зрозуміти, що здоровий спосіб життя – це, передусім, особливе мислення, особливий підхід до всього свого існування. Це відповідальне рішення, яке впливає на усі аспекти життєдіяльності. Це реальні кроки, які людина приймає на шляху до того, щоб бути щасливою, здоровою та жити повноцінним, наповненим життям. 

Щоб почати шлях до оновлення та кращого майбутнього, треба зрозуміти основні принципи здорового способу життя. Вони передбачають:

Дотримання режиму дня. І тут йдеться не лише про звичку лягати спати та прокидатись в один і той же час. Це й розумне розподілення часу між роботою та відпочинком, і навички особистого керування часом, і вміння дотримуватись розробленого графіка;

Здорове харчування. В ідеалі у вашому раціоні мають залишитись лише корисні продукти: фрукти, овочі, нежирні м’ясо та риба, злаки та инше. Звісно, доведеться відмовитись від алкоголю;

Позбавлення від шкідливих звичок: паління, наркотики, зловживання ліками – все це несумісне зі здоровим способом життя;

Особиста гігієна. Мова не лише про щоденне очищення тіла, а ще й про регулярне миття рук протягом дня, дотримання чистоти в приміщенні, провітрювання тощо;

Регулярна фізична активність. Зарядка зранку, піші прогулянки, відвідування  спортзали – вибирайте зручний для себе варіант та підтримуйте тіло в тонусі;

Позитивний настрій. Менше стресів, менше негативу, отримуйте задоволення від життя та знаходьте в усьому позитив;

Інтелектуальний розвиток. Підтримувати мозок в тонусі так само важливо, як і тіло!

Дуже важливо, щоб у людини була власна, зрозуміла система здорового способу життя, якої дійсно хочеться дотримуватись, і яка не є нав’язаною зовні. Якщо ж намагатись діяти через силу, не отримуючи задоволення від процесу, то це вже зовсім не здорово! 

здорова їжа
фото – OLA Mishchenko

Правила, яких варто дотримуватися

Вам здається, що зі здоровим способом життя кожен ваш день буде розписаний по хвилинах і доведеться постійно дотримуватись встановленого графіку? Вас це лякає? Спробуйте просто деякий час дотримуватись основних правил ЗСЖ та побачите, наскільки більш продуктивно станете використовувати свій час!

5 правил ЗСЖ

здоровий спосіб життя

Ніколи не нехтуйте здоровим, повноцінним сном! Це основа здорового способу життя. Щоб висипатись, треба лягати до опівночі, спати не менше 8 годин в темному, добре провітреному приміщенні.

Ведіть активне життя. Більше гуляйте, бувайте на свіжому повітрі, займайтеся спортом, танцюйте, рухайтесь. Це і профілактика захворювань, і стимулювання гарного настрою, і підтримка фігури, й емоційна розрядка.

Харчуйтесь правильно. Ні, ні, ні, не подумайте, ми не збираємось нав’язувати вам якусь дієту – це занадто суперечлива тема. Ми тільки хочемо порадити відмовитися від фастфуду, солодких газованих напоїв, снеків. А ще – харчуватись потрохи, 4-5 разів на день, а не наїдатись досхочу двічі на добу.

Гармонізуйте відносини з навколишніми. Який стосунок це має до здорового способу життя, спитаєте? Прямий! Спілкування з негативними, токсичними людьми викликає стрес, який призводить до поганого самопочуття та навіть до депресій. Нащо воно вам потрібно? Вилучайте таких людей зі свого життя, менше нервуйтеся і не намагайтесь подобатись усім.

Знайдіть свою систему. Вам подобається дотримуватись чітких правил – складайте детальний план на день. Любите спонтанність – наближуйтеся до дотримання ЗСЖ поступово, без поспіху. Відчуваєте перевтому – дозвольте собі тимчасовий релакс. Не важливо, як саме ви дійдете до здорового способу життя – важливий результат!

Як впливає здоровий спосіб життя на успішність 

До переваг здорового способу життя можна віднести і підвищення шансів на успіх в різних починаннях. Чому? Тому, що здорова, сповнена позитивної енергії, бадьора та емоційно стабільна людина швидше стане успішною, ніж втомлена постійним недосипанням, виснажена і знервована. 

Як навчити дитину ЗСЖ

ЗСЖ
фото – JOSHUA COLEMAN

Найкращий варіант – це особистий приклад батьків. Якщо дитина зростає в родині, де здоровий спосіб життя є нормою, вона й сама дотримуватиметься його. Ще один гарний варіант – зверніться до прикладу зірок, відомих та успішних людей, кумирів для дитини.

Наприклад, Надя Дорофеєва з гурту «Время и Стекло», Настя Каменських, Марія Єфросиніна активно пропагують ЗСЖ. 

Основні міфи

Звісно, зважаючи на популярність ЗСЖ, навколо даної теми просто не могла не вирости ціла купа міфів! Розвінчувати їх – справа невдячна, але повз ці три ми не змогли пройти!

Щоденні тренування – це ідеально! Навіть навпаки. Спорт для жінок та чоловіків є обов’язковою частиною здорового способу життя, але заняття мають бути дозованими! Надмірне навантаження швидше нашкодить м’язам та приведе до перевтоми.

via GIPHY

via GIPHY

Не можна їсти після 18.00. Якщо ви лягаєте спати о 22 годині, то, і правда, краще не вечеряти після шостої вечора. А от якщо ви сова, то ніщо не заважає відсунути вечерю на більш пізній час. Головне, поїсти за 3-4 години до сну, не переїдати та віддати перевагу білкам та овочам.

Сокові детокси – панацея від усього! Так, фрукти та овочі дуже корисні. Але ніякі соки та смузі не здатні вивести токсини з організму, вони не замінять иншу їжу, і в будь-якому випадку не можуть бути основою дієти!

Ну і, нарешті, зараз здоровий спосіб життя – це модно! Так, якщо в 90-ті модним було не випускати з рота цигарку та регулярно випивати, то зараз сучасна молодь розуміє, як добре бути здоровим і як важливо підтримувати цей стан змолоду. І це круто!

Головне зображення (the main picture)Dan Gold

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.