В школу до Ілона Маска

245

Ім’я Ілона Маска не сходить з перших шпальт газет та новинних порталів у всьому світі вже з десяток років. Одні щиро захоплюються ним та його роботою, вважаючи найбільшим генієм сучасності, інші звинувачують у спробах тотального контролю над людством та «чіпізації» населення, називають його адептом так званого «золотого мільярда» та навіть іншопланетянином!

В будь-якому випадку він здійснив величезний вплив на сучасний світ. Серед його найвідоміших здобутків називають:

  • компанію Space X, яка займається створенням ракет багаторазового використання. Її головною метою Маск бачить колонізацію Марса вже в найближчі десятиріччя; 
  • проєкт Tesla, в рамках якого заплановане створення автомобілів майбутнього – електрокарів з автопілотом, що зможуть пересуватись зовсім без водія;
  • мегапроєкт Starlink, що має вже у 2021 році забезпечити усе населення Землі доступним інтернетом;
  • Hyperloop – інноваційний транспорт майбутнього, що зможе пересуватися зі швидкістю до 1200 км на годину;
  • проєкт Neuralink – чіп, який вживлюватиметься просто в мозок. Його називають першим кроком до реального симбіозу людини та штучного інтелекту. Деталі проєкту представлять 28 серпня.
Ілон Маск школа
фото – google search

Ілон Маск неодноразово зазначав, що йому не вистачає працівників з нестандартним мисленням та підходом до роботи. До того ж, він наголошував, дітям, які зараз йдуть до школи, доведеться жити та працювати в зовсім інших умовах, на них очікуватимуть виклики, які ми навіть уявити не можемо. І неправильно навчати їх так само, як навчали нас в кінці ХХ століття. Тож, він не міг обійти увагою і питання освіти.

Школа нового покоління

Ще у 2014 році Ілон Маск створив інноваційну приватну школу Ad Astra в Лос-Анджелесі. В ній навчались його п’ятеро дітей та діти декількох співробітників компанії Space X. Школа закрита, про неї мало що відомо. Основними принципами є пристосування навчального процесу до особливостей кожного учня, особистісний розвиток дітей, стимулювання розвитку власних захоплень.

Втім, Маск визнав, що школа працювала не зовсім так, як планувалося. Тож, винахідник анонсував вже з вересня початок роботи оновленої школи Astra Nova School. У 2020-2021 роках навчання тут відбуватиметься лише в онлайн режимі, уроки проходитимуть раз на тиждень. 

Навчальна програма розрахована для дітей у віці 9-14 років, які навчатимуться разом. Учні вивчатимуть ракетобудування, штучний інтелект, віртуальну реальність через спеціально створені ігри та симуляції. Але головне, чого тут навчатимуть – це вміння комплексно підходити до розв’язання проблеми, креативно мислити та відстоювати власні думки.

новітні школи світу
фото – google search

Вартість навчання – $7500 на рік. В онлайн-школу запрошують «добрих, вмотивованих дітей, що серйозно ставляться до навчання» з усього світу. Щоб потрапити сюди, треба письмово розповісти про свої захоплення, записати відеовідповідь на одну із загадок, розміщених на сайті, подати пояснення від батьків, чого вони очікують від навчання.

З 2021 року школа Astra Nova School запрацює й у звичайному режимі для дітей, що проживають у Лос-Анджелесі. Навчання відбуватиметься за експериментальною програмою.

Інноваційні школи світу

Втім, Ілон Маск не єдиний, хто вважає звичайні загальноосвітні школи та методи навчання застарілими. У світі є чимало шкіл, де практикують інноваційні підходи.

«Saunalahti», Еспоо, Фінляндія

Головна концепція школи – мінімум обмежень під час навчального процесу. На уроках учні можуть сидіти де хочуть, спілкуватись одне з одним, пересуватись по класу. Навчання базується на командно-проєктній роботі. Діти можуть розвиватись у тому напрямку, який їх найбільше цікавить. У школі працюють різні майстерні, клуби, театральні студії, спортивні комплекси. Навіть планування самої будівлі незвичайне: тут домінують великі відкриті приміщення, багато природного освітлення, навколо немає огорож. Як результат, діти посміхаються, вони щасливі, не відчувають стресу і люблять навчатися.

школа майбутнього Фінляндія
фото – staffingamericalatina.com

Школа «Ørestad Gymnasium», Копенгаген, Данія

Головна відмінність цієї середньої школи – відсутність класів та кабінетів. Автори школи вважають, що архітектура впливає на спосіб мислення і така будова сприятиме розвитку соціальних навичок. Тут практикується міждисциплінарний підхід до навчання, частина уроків проходить поза межами школи, багато предметів учні опановують самостійно, а вчитель виконує роль наставника, який направляє процес. А ще тут повністю відмовились від паперу – навчання ведеться в цифровому форматі.

школи Данії
фото – google search

Мережа шкіл «Steve Jobs Schools», Нідерланди

Дітей тут вчать за унікальною програмою «навчання для нової ери», а головними принципами є індивідуальність освіти та використання інноваційних технологій у повсякденному житті. Своєю місією тут називають «виховання щасливих дітей». Навчання відбувається за індивідуальним планом, учні самі обирають, які предмети вивчати – їм лише допомагають зрозуміти, до чого в них є хист. В кожного є власний iPad, з яким учні працюють майже постійно.

школа імені Стіва Джобса
фото – google search

«Mountain Mahogany Community School», Альбукерке, США

Головними принципами освіти в цій школі є задоволення, безпека та емоційний розвиток. Навчання в школі безкоштовне, але місце потрібно виграти в лотерею. Програма складена з урахуванням неврологічних та психологічних досліджень, згідно з якими головними умовами гарної освіти є позитивна атмосфера та активна залученість. В школі вивчаються і загальноосвітні предмети, але головна увага приділяється розвитку практичних повсякденних навичок та взаємодії зі світом. Дітей навчають готувати, шити, доглядати за рослинами тощо.

школа на природі
фото – google search

«Watershed School», Боулдер, США

 Її називають також «школою пригод», бо головними тут є так звані «навчальні експедиції», що передбачають повне занурення у предмет. Так, для вивчення природознавства діти їдуть в ліс, архітектуру досліджують на вулицях міст, а економіку – на місцевих фермах. Тут кожного заохочують до розвитку власних навичок. Вмієш конструювати роботів – йди до майстерні, хочеш писати комп’ютерні ігри – для цього надаються усі можливості, подобається грати у музичному гурті – лише обирай інструмент!

американські учні
фото – google search

А поки світ впевнено змінює систему освіти, наші батьки готуються до 1 вересня. І зібрати портфель для свого учня – це ще той челендж, як і сама українська школа. То, як тобі таке, Ілоне Маск?

Головне зображення (the main picture) – google search

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.