Успішний чоловік та його великий секрет

479

Вони присвячують їм перемоги, називають їхніми іменами свої творіння, пишуть подяки в присвяті книжок. Чоловіки недарма вдячні своїм партнеркам. Є чимало прикладів із життя, де успіх чоловіка став можливим завдяки жінці.

Так, якщо чоловік впевнений, цілеспрямований, професіонал, – він може бути успішним і без жіночої турботи. Та погодьтеся: коли поруч той, хто в тебе вірить, підтримує, створює опору та домашній затишок, додає стійкості та сили, успіх стає більш доступним! Але виникає питання – хто він – справді успішний чоловік?

Ірина Давиденко

Психолог, фахівець у галузі екзистенційного аналізу та логотерапії – Ірина Давиденко.

Ірина: Класичний розподіл ролей у сім’ї (жінка домогосподарка, чоловік – забезпечує фінансово) стає все більше “ретро”. Тепер ми можемо побачити рівноцінне партнерство, в якому не існує суто “чоловічих” та “жіночих” справ, а стосунки часом нагадують добре налагоджену командну гру. Проте не все так однозначно та ясно.

Сьогодні розглянемо два цікавих варіанти:

  • перший, про який пишуть популярні психологи та коучі, – про “чарівницю”, яка стоїть в тіні слави свого чоловіка, турбується та надихає його;
  • та не менш цікавий варіант “вимогливої матусі”, яка користується прагненням чоловіка самоствердитися, довести, що він чогось вартий і “ліпить” із нього свій ідеал. До речі, цьому присвячено багато літератури та тренінгів, які насправді не є безпечними та екологічними.

Типовий популярний підхід від Дороті Карнегі

“Допоможеш чоловіку – допоможеш собі”, каже Дороті Карнегі, і навіть не приховує цього у своїй книзі “Як допомогти чоловікові досягти успіху в справі”.

Жінка стає добрим помічником, асистентом. Успішний чоловік займається улюбленою справою та фінансово забезпечує родину. Вона, відповідно, виконуючи ряд настанов, сприяє просуванню чоловіка по службовій ієрархії.

Цінне: бачити людину трохи кращою, ніж вона є зараз. Це дійсно мотивує: ти зможеш, бо ти талановитий; в тебе вийде, бо ти розумний. Підтримка особливо важлива у час “неуспіху”. Успішних та щасливих любити легко.

Ірина Давиденко

Жінкам в схожому варіанті пропонують стати таким собі “лайф коучем”, мотиватором:

1. Допоможіть визначити чоловікові його мету так, щоб він надалі діяв самостійно

Якщо за нас довго хтось приймає рішення, врешті-решт, ми втрачаємо цю здібність. Небезпека для чоловіків – втратити себе, виконувати те, що хочуть інші, стати маріонеткою.

2. Важливо визначити, що “рухає людиною”, що для неї важливо і допомагати це втілити

Шукайте нові цілі: це ніби поновлення wish list. Корегуйте їх та досягайте. Робіть це разом з чоловіком.

Семюел і Естер Кінги говорили, що для успішного шлюбу важливі спільні цілі та бачення. Велику роль відіграє і пристрасть до власної справи.

“Для мене – викладання – щось більше, ніж мистецтво чи просто професія. Це пристрасть. Я люблю викладання так, як художник любить свої картини, співак – спів, а поет – поезію. Перед тим, як встати вранці з ліжка, я із захопленням думаю про свою першу групу студентів … Одним з головних секретів успіху в житті, є здатність підтримувати щоденний інтерес до своєї роботи, здатність мати до неї “хронічний ентузіазм”, – Вільям Лайон Фелпс.

3. Оточення: важливо хто поряд щодня з чоловіком

Звертайте увагу на те, щоб оточення не тягнуло чоловіка до низу (феномен “відра із крабами”). Щоб друзі були щирими і теж стали для нього джерелом мотивації та руху вперед. Бо нерідко трапляється, коли друзі роздають “цінні поради”, як діяти та жити.

4. Вміти слухати і чути – важливо для обох партнерів

Якщо у всьому потрібний баланс, то також і в тому, аби чоловік із взаємністю ставився до успіху дружини. Чудово, коли в подружжі обидва партнери надихають одне одного до звершень, а не намагаються переробити когось під себе.

Емоційна залежність

Тепер спробуємо заглибитися в інший, менш “здоровий” варіант взаємодії, взаємозалежних стосунків. Де успішний чоловік – це справді міф.

Часто емоційно незрілий чоловік шукає жінку, яка “все знає за нього”, всиновлює його. Щодня такий “хлопчик” намагається заслужити любов та прихильність вимогливої матусі. Такі чоловіки, як правило, мають занижену самооцінку, сутулу поставу, у них є складнощі із публічними виступами, мають багато страхів, нерішучі.

Вольова, енергійна жінка стає замінником тих рис, яких чоловікові бракує. Таким чином вона самостверджується його коштом. Він має вигоду – за нього рішення прийняте, і у разі невдачі – винна жінка. Чоловік стає немов човном без весел у буремному морі життя, він стає емоційно залежним та слабким.

успішний чоловік та жінка
фото – donna.gr

Я часто запитую людей, що для них є справжня любов? Тому що для багатьох – це емоційна залежність, а не прагнення, щоб партнеру було добре і він розвивався.

Відомо чимало жартів, про те, що жінка все краще знає за чоловіка. Позбавляючи партнера можливості приймати рішення, прямо чи приховано, жінки знецінюють чоловіка і ставлять під питання їх мужність.

Покажіть своєму чоловікові, що ви можете прибити цвях, і робитимете це до кінця своїх днів.

Безумовно, кожна жінка хоче бачити поряд із собою успішного чоловіка. Це добре, якщо успіхом є здоров’я та любов. Це чудово, коли все відбувається за згоди. Будьте успішними, та в гонитві за успіхом, не втратьте себе! Вчіться доповнювати одне одного, а не вимагати щось натомість.

image color pick

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.