Ретроградний Меркурій та інші нещастя 2020 року

1 759

Колись, у далекому майбутньому, коли люди мандруватимуть у часі, першим правилом таких подорожей стане: «Ніколи не обирати 2020 рік!» Бо дійсно, цей рік надзвичайно багатий на неприємні, дивні та неочікувані події. Звісно, знайшлось чимало людей, які пояснюють все містичними та навіть надприродними причинами. Але чи направду в нещастях 2020-го винні зірки? І чи буде новий рік – кращим?

Високосний рік

Найбільше дісталося високосному року. Чомусь чимало людей свято впевнені, що рік, в якому 366 днів, обов’язково буде невдалим та нещасливим. І, відповідно, провину за всі негаразди, які в такий рік трапляються, можна звалити саме на цей додатковий день.

Пояснення появи високосних років просте: у Юліанському календарі, введеному у кінці I ст. до н.е., середня тривалість року дорівнювала 365,25 дня. Тож за 4 роки назбирувався ще один день. Куди його подіти? Тому при розробці Григоріанського календаря було закріплено, що високосними ставатимуть роки, кратні 4. А от чому саме за ними закріпилась сумнозвісна слава – невідомо. 

яким буде новий рік
фото – unsplush

На підтвердження своїх переконань, забобонні люди закликають подивитись, скільки всього жахливого трапилось саме 2020 року, пхаючи до купи пандемію, пожежі, нашестя сарани, расові заворушення в США… Проте, глобальне потепління почалося не цьогоріч! Про кліматичні зміни, що призвели до пожеж та катаклізмів, метеорологи попереджали останні кілька десятиліть! Ну, а расові конфлікти в Північній Америці регулярно трапляються вже не одне століття. Та і з масштабними епідеміями людство стикається не вперше. Але, якщо приплести сюди ще й високосний рік, вийде якось переконливіше, правда?

Ретроградний Меркурій

Другий головний підозрюваний у псуванні життя всьому людству 2020 року – це ретроградний Меркурій. Чули про цього «злочинця», мабуть, усі, та мало хто знає, чим саме він завинив. Виявляється, ретроградним Меркурій буває по 3-4 рази на рік. Кожного року! І взагалі, уся ця ретроградність – це звичайна оптична ілюзія, коли при спостереженні з Землі здається, наче планета (не тільки Меркурій) почала рухатись назад. Ключове слово тут – «здається». 

На думку астрологів, оцей візуальний ефект вкрай негативно впливає на всі сфери життя. А особливим 2020-ий став, бо ретроградними навесні одночасно були Венера, Меркурій, Юпітер та Сатурн. Ну, на таку астрологічну страшилку можна взагалі все, що завгодно списати: і пандемію, і локдаун, і скасування подорожей, і навіть пожежі в Чорнобилі.

Коридор затемнень

Як виявляється, 2020 рік не просто став таким невдалим – він примудрився розпочатись під час коридору затемнень! Жах, чи не так?! Затемнення і так доволі зловісно впливають на увесь світ, (не дарма в давнину люди думали, що то кінець світу настає чи великий дракон з’їдає сонце), а тут ще й коридор! 

Щоправда, через те, що щороку трапляється від 2 до 5 сонячних затемнень та до 4 місячних, нашим пращурам врешті решт набридло кожного разу влаштовувати через це паніку. Та й науковці довели, що то явища природні. Але, якщо між сонячним та місячним затемненнями проходить 2 тижні, то вони утворюють так званий коридор. Астрологи стверджують, що в цей період утворюються «вихори в космосі» і відбуватися може бозна-що. От у такий період і розпочався наш злощасний 2020 рік: 26 грудня відбулось сонячне затемнення, а 10 січня місячне… 

І от, ніби цього замало, у поточному році ще й відбувається цілих 6 затемнень (4 місячних та 2 сонячних), що є чималою рідкістю. Ну і хіба тут посперечаєшся? Астрологи обіцяли, що це призведе до купи негараздів – от і маємо. Ні, ні, я не заперечую, що затемнення можуть впливати на організм людини, (втім, серйозних обґрунтованих досліджень щодо цього не знайшла). Проте, якщо людина знає про такі явища, то й підганяє власні відчуття під астрономічні явища.

новий щасливий рік
фото – Raul Cacho Oses

А ще ж влітку комета NEOWISE біля Землі пролітала, а це просто однозначний передвісник біди! На мій погляд, незаслужено обійшли увагою всесвітню змову масонів та вплив іншопланетян з планети Нубіру… Як це вони не доклали руку до псування 2020?

Хто винен і чи прийде новий рік?

Люди завжди схильні шукати винного у власних негараздах. І якщо трапляється щось глобальне, від чого неможливо захиститись власними силами, найпростіше визнати вплив надприродних, непереборних суперсил та зі спокійною душею «прийняти удар». Адже не може ж звичайна людина протистояти впливу затемнень, ретроградному Меркурію і високосному року. Добре, хоч єврейські погроми чи спалення відьом, як під час епідемій чуми в часи Пізнього Середньовіччя перестали влаштовувати.

земля у новий рік
фото – Bill Oxford

А якщо серйозно, завжди треба адекватно оцінювати свій вплив на світ. Потрібно аналізувати, як наші дії змінюють все довкола. Бо немає космічних причин усіх цьогорічних негараздів, насправді. Тож, аби новий 2021-й рік був нормальним – варто розпочинати з себе і залишити в спокої усі меркурії та венери. А поки – тримаймося!

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.