Планери: що варто знати про правильні нотатки

3 013

Цифрові технології, десятки додатків на смартфоні для планування та нотаток – все це, здавалося б, мало «вбити» паперові записники. Втім, ось уже пару років тенденція ведення нотатників від руки шириться світом. Причому, особливо серед молоді.

нотатник

З’явились цілі канали та акаунти, в яких модні блогери та трендсетери розказують про свою систему ведення планерів. Є навіть спеціальний термін «буллет-джорналінг», який ввів нью-йоркський дизайнер Райдер Керолл. Він запропонував цілу систему, що поєднує в собі планування справ, занотовування ідей та думок і список цілей.

булет джорналінг

Зацікавились? Читайте далі!

Що варто записувати в нотатники?

Звичні щоденники з датованими сторінками майже не залишають поля для творчості. В них передбачене лише місце для записування справ на якийсь час і все.

Але зараз все більшої популярності набувають нотатники з недатованими сторінками. Вони зручні тим, що тільки ви особисто встановлюєте правила де і що писати.

планери та нотатки

Зовсім не обов’язково використовувати нотатник-планер лише для планування. В ньому можна записувати свої спогади, цікаві моменти з життя, ідеї для наступних проектів. Такий щоденник можуть вести не тільки організовані люди, які люблять все чітко розплановувати. Він швидко стане незамінним помічником для творчих особистостей, мрійників, романтиків.

щоденні записи

Як вести планування на рік, місяць, тиждень, день

Краще одразу вирішити, як саме ви збираєтесь вести нотатник. Адже якщо робити записи без всякої системи, вони швидко переплутаються і пошук потрібної інформації буде викликати тільки роздратування.

  • Щоб знайти свій варіант ведення записів, подивіться відео відомих людей, вивчіть поради в Instagram-акаунтах. Цікаві ідеї можна знайти тут: @tinyrayofsunshine, @decadethirty.

  • А можна просто взяти за основу систему буллет-джорналінг. Вона зручна завдяки своїй високій функціональності та гнучкості. Її сенс в тому, що у вас перед очима одразу буде не тільки список справ, а й ваші цілі, ідеї, нотатки.

щоденні записи

Зазвичай, в такому щоденнику першу розгортку відводять під зміст. Далі на декількох сторінках розписуються цілі на цілий рік по місяцях, глобальні плани, задуми.

Потім вже переходять до плану на конкретний місяць по днях.

  • Для цього треба виписати у стовпчик усі дати з днями тижня. Одразу ж можна занотувати такі справи, дати яких точно не зміняться: дні народження, дати відряджень, запис до перукаря, тощо.

місячне планування

  • Далі вже можна робити щоденні нотатки. Щоб не плутатись в них, варто позначати кожну справу своїм символом. Наприклад, щоденні події, такі, як перевірка пошти, купівля продуктів можна помітити кружечком. Справи з колегами, зустрічі, робочі збори – зірочкою.

булет джорналінг на щодень

  • А ще варто залишати окреме місце для занотовування своїх думок та ідей, позитивних моментів, що трапились за день. Наклеюйте на сторінки фотографії, квитки в театр, засохлі листочки чи квіти, фантики від цукерок!

оформлення планера

Головне, що в веденні такого щоденника немає правильного чи хибного шляху – все залежить від вас.

Інструменти планування записів

Зробити такий нотатник-планер більш функціональним допоможуть різнокольорові ручки та маркери. Ними можна відмічати категорії справ, виділяти головне, позначати вдало виконані справи.

маркери

Хочете, щоб нотатник виглядав більш яскравим та надихав? Використовуйте олівці, маркери та фарби, щоб робити всілякі малюночки, схеми та діаграми. Для полегшення креслення придбайте лінійку-трафарет.

Нотатки для забудькуватих

Єдиний мінус паперових щоденників в тому, що вони не нагадують звуком чи вібрацією про заплановану подію. Але вихід є.

чек лист

  • Спробуйте створювати своєрідні чек-листи на кожен день та починати ранок з їх перевірки.
  • Візьміть за правило викреслювати ті справи, які ви вже зробили.

При цьому ви автоматично продивлятиметесь список та згадаєте, що ще треба встигнути.

планування справ

  • Вклейте мотузку-закладку в свій планер та не забувайте постійно залишати її на сторінці зі списком важливих справ на день.

чек листи планерТаким чином, кожен раз, коли ви будете відкривати щоденник, ви першим чином бачитимете саме його.

Згодом, навіть просто побачивши закладку, ви автоматично згадуватимете, що треба зазирнути у список!

Щоб почати вести щоденник особливий привід не потрібний – це можна зробити хоч сьогодні.

До речі, доведено, що записи від руки допомагають розвивати пам’ять, зосередитись та краще опрацьовувати свої думки.

Тому хапайте наші поради і втідюйте у життя! Можливо саме планер допоможе розставити усе на свої місця. А це так потрібно напередодні Нового року, правда ж.

image color pick

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.