Пельку на петельку: 5 випадків, коли краще мовчати

19 998

Ситуацій в житті, коли емоції переважають, завжди достатньо. Але правду кажуть, що мовчання – золото. Звісно, зараз усі коучі та психологи наполягають на проговорюванні емоцій. Та чи усі імпульсивні моменти потребують озвучування? Може все-таки є період, коли краще мовчати?

Мовчати, коли пліткують

Плітки – затягують. Будьте обачні. Ці, здавалося б, невинні теревені з подругами, чи з колегами на роботі можуть обернутися проти вас. Зауважте, про кого і про що ви зазвичай говорите з друзями. Якщо це не обговорення планів на майбутнє, чи співпереживання позитивних емоцій, а навпаки – обговорення життя когось третього – мовчіть.

Не тому, що можете потрапити в незручну ситуацію. Навіть не тому, що говорити про когось за спинами – некультурно. Перш за все, в плітках розкривається правда про вас, як про людину. Найперше ви демонструєте СЕБЕ! Тож, якщо не хочете «прати чужу брудну білизну», подбайте про чистоту своєї.

Коли запитують про особисте життя

Зазвичай, про особисте запитують лишень найближчі. Тож можна розповідати усе. Бо з рідними людьми є відчуття безпеки та комфорту у будь-якій розмові. Та не варто поспішати ділитися. Пам’ятайте золоте правило – усе, що стосується двох, не стосується когось іще. З’ясуйте для себе межу, до котрої ви можете розповідати певні моменти. Якщо є відчуття її перетину, зупиніться.

Чужа помилка – не ваша

Ми ще ті майстри радити комусь, як жити. Найчастіше, радимо іншим жити так, як самі не вміємо. І звісно ж знаємо, як зробити краще, як сказати доречніше, як не помилитися. Та не забувайте, що чужа помилка – не ваша. Свої невдачі можете обговорювати хоч щодня, аналізувати їх і знаходити вихід. Та мовчіть, коли є бажання повчити іншу людину. Особливо, якщо поради ніхто не питає. Роль екперта – вимикаємо.

Секрет залишається секретом, якщо мовчати

Здається, найцікавіше в розмові розпочинається після слів «тільки нікому не кажи, це – секрет». Скільки сил та терпіння йде на мовчання. Так і хочеться розповісти й звільнити себе від того «тягаря таємниці». Не поспішайте. Бо бумеранг здебільшого сильніший, коли повертається. Поважайте й цінуйте, коли люди вам довіряють сокровенні речі.

В суперечках народжується істина

А ще під час сварок можна дізнатися про себе багато цікавого. Ну, й людині розповісти не менше. Це завжди момент, коли тримати язик за зубами найважче. Але можливо. Навіть, якщо ви праві на всі 100%, – почекайте, коли емоції вщухнуть. Це не означає, що ви не проживете негативні емоції, чи залишите їх глибоко у серці, а тоді захворієте, (як стверджує психосоматика). Це свідчить про ваше бажання адекватно оцінювати конфлікт і розв’язувати проблеми з холодним розумом. Сварки проходять, а образливі слова застрягають у серці надовго, пам’ятайте!

Головне зображення – Gabrielle Henderson

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 голосів, середній: 4,20 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.