Оптимістично про психічне здоров’я

390

Бути окей. Бути врівноваженими, спокійними, жити в гармонії з собою та світом…так важко зараз. І українці все частіше звертають увагу на свій емоційний та духовний стан. Особливо в час пандемій та нестабільності відчуваєш себе еквілібристом, який от-от зірветься у прірву депресії та психічних розладів.

Ще 10 років тому в Україні навіть не прийнято було говорити відкрито про своє психічне здоров’я. І страшно, і «що скажуть люди». А сьогодні – ми можемо мати особистого психотерапевта, читати книги з психології. І навіть їх писати. Що, власне, робить українська письменниця Дарка Озерна у серії книг «Оптимістично про здоров’я».

Дарка Озерна – біологиня, наукова журналістка, адвокатка здорового способу життя. Веде програми про здоров’я і науку на «UA:Культура» та «Українському радіо». Членкиня комунікаційної команди Уляни Супрун.

Про психічне здоров'я
фото – publishing.yakaboo.ua

Бути окей

Це книга про людей різних поколінь. Кожен з героїв книжки знаходить свій шлях до гармонійного життя. У кожного свій погляд на психічне здоров’я, і на те, як про нього дбати. 

Тож, якщо ви хочете зрозуміти, як працює ваш мозок, як виникають емоції, як ваш психічний стан пов’язаний з фізичним і навпаки, які психічні розлади найпоширеніші у XXI столітті, які стереотипи переслідують людей і не дозволяють їм дбати про свою психіку, тоді ви на шляху до того, щоб бути окей. Бо ж індивідуальне психічне здоров’я кожної людини формує загальне емоційне здоров’я нації. Ми усі – формуємо успіх країни, її розвиток та стабільність. І це взаємозалежний зв’язок.

Дарка Озерна про психічне здоров'я

“Цей зв’язок справді двобічний. В країні, де є економічне зростання, люди довіряють державним інституціям, життя більш-менш прогнозоване. Останньою травмою була Друга світова війна, тож ризик розвитку депресивних епізодів через бідність і пов’язані з нею стани (алкоголізм, неправильне харчування) менший. А люди, продуктивності яких не заважає їхній психічний стан, менше витрачають гроші платників податків на своє лікування, і працюють краще. Це звучить цинічно, але в розвинених країнах десь так і є.

З іншого боку, державний добробут не є гарантією того, що не буде ментальних розладів у громадян. Адже є багато причин для розвитку розладів чи низької якості життя будь-де. Навіть заможність держави не є гарантією відсутності значної нерівності (значної, нерівність все одно буде). Депресивні розлади чи тривожні розлади у людей є і в Британії, і в США. Проте, у нашому разі, в межах України, бідність, хаотичність і непрогнозованість життя є чинником, який сильно впливає на поширеність психічних розладів”.

– Дарка Озерна

Не соромтеся дбати про свій емоційний стан. Це – нормально. Бути окей в цьому непевному світі потрібно щодня, а не лишень на прийомах у психотерапевта. Читаймо те, що нас справді збагачує і будьмо здорові.

Головне зображення – https://blog.yakaboo.ua/buty-ok/

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.