Пози для фотосесії: 10 секретів вдалого кадру

24 005

Оновлено 30.09.19

Щоб зробити дійсно красиве фото, треба приділити увагу масі дрібничок: вміти вибирати пози дляфотосесії, правильне освітлення, продумувати композицію та ще багато иншого. Але якщо світлом та иншими технічними нюансами займається фотограф, позування для фотографій – це вже суто наша, дівчача справа.

Втім, основи правильного позування під силу засвоїти кожній – тож, поговоримо про гарні пози для фото.

шкіряні сумки жіночі

Ідеї для фотосесії: постанова тіла

Тож, тестуйте та запам’ятовуйте десять найвигідніших поз для фотосесій, які вдало підкреслять всі Ваші принади та допоможуть приховати маленькі недоліки, про які знати нікому не обов’язково.

красиві пози для фото

В повний зріст: класика

Існує безліч чудових поз, щоб фоткатися у повний зріст. Але найбільш безпрограшною, класичною вважаються такі:

 • тіло повернуте на 45 градусів від фотографа, вага тіла перенесена на ногу, яка розташована далі від камери, инша трохи висунута вперед;
 • рука, що знаходиться спереду, вільно лежить на верхній частині стегна чи на талії;
фто у повний зріст
 • обличчя дивиться в кадр, підборіддя трохи підняте. Звісно ж, не забувайте про рівну спину!

Це дуже ефектна поза, яку охоче використовують селебритіс та професійні моделі в усьому світі. Завдяки правильній поставі тіло виглядає довшим, зайві сантиметри на талії не помітні, а бюст, навпаки, більше впадає в очі.

Прибираємо волосся за вухо

Гарна, невимушена поза, ідеальний варіант для дівчат, які постійно не знають, куди подіти руки в кадрі. Використати цей ефект можна як сидячи, так і стоячи чи навіть лежачи і при цьому краще не дивитись прямо в камеру.

руки на фото
 • Невимушений жест, коли Ви прибираєте волосся за вухо, відволіче увагу від усіх інших зон. Втім, не забудьте подбати про те, щоб рука не закривала обличчя.

Руки за головою

Ця поза є найпоширенішою, вона навіть може здатись банальною, втім моделі і досі нею не гребують. І це не дивно: спробуйте стати трохи боком до камери, підніміть руки вгору та зробіть вигляд наче поправляєте волосся, чи просто насолоджуєтесь красивими хмарками. Тільки не треба потягуватись – все тіло і обличчя виглядатимуть напруженими.

поза руки за голову

Дуже розкутою виглядає поза, коли за голову закинута одна рука, а инша вільно звисає вниз.

Ідеї для фото сидячи

Для гарної, невимушеної фотографії в позиції сидячи треба подбати про те, щоб Вам було на що спертись спиною. Одну ногу при цьому можна випрямити, а іншу трохи зігнути в коліні і покласти на неї руки. Це найпростіший варіант, який підійде і для вуличної, і для домашньої фотосесії.

фотосесія сидячи
фото пози
фото – evaportal.com.ua

Пози для фотосесії на природі

Якщо ви вирішили зробити фотосесію на природі, тоді основна вимога, як не дивно, природність.

фотосесія на природі
 • Намагайтеся поводитись вільно.
фото на природі
 • Додайте посмішку та в погляд не в камеру – і фото вийде просто чудовим.
 • Для пари цікаво виходять світлини, де закохані тримаються за руки і йдуть стежкою. До речі, фото в лісі виходять просто фантастичними!
фото пози
поза для фотосесії в лісі
фото – Eric Alves

Фото в лісі стануть ще й чудовим доповненням до вашого весільного фотоальбому.

Позування для фото на вулиці

Здається, що такого виду фото зробити найлегше. Та це не так. Потрібно вміти працювати в середовищі. Фото стрит-стайл – це взаємодія з усім, що є навколо.

 • Не робіть фото на фоні людей чи в близькому їх оточенні. Такі фото часто виглядають непродуманими, а люди в кадрі звертають увагу глядача не на Вас.
фото на вулиці
 • Класно виходять фото в русі. Це завжди виглядає динамічно та стильно. Практично кожен зможе впоратись з таким завданням від фотографа.
фото в русі
фото – Brooke Cagle
фото на вулиці

Як зробити гарні фото вдома?

Якщо фотограф для Вас дороге задоволення, то влаштувати фотосесію вдома набагато простіше, ніж здається. Тому, ми вже підібрали кращі ідеї для фотосесії вдома.

фото вдома
 • Потрібно мати штатив для телефону і просто увімкнути таймер на вашій камері. Плюс – щира посмішка та природна поведінка (така як вдома) запорука вдалого кадру.
домашні фото
 • Гарно та невимушено виходять фотосесії в ліжку. Для цього бажано мати однотонну постіль. Таке фото буде атмосферніше.
домашні світлини

Для фоток вдома головне щирість. Можливо, це найлегший варіянт фотосесії, бо вдома найкомфортніше. Проте слід пам’ятати, деталі в кадрі теж мають значення. Прослідкуйте, щоб усі речі на фото максимально передавали атмосферу вашої домівки.

Ідеї для фото на морі

Фотографії у позиції лежачи виглядають грайливо та природно. Найчастіше вони стають у нагоді на морі.

 • Найпростіший варіянт – лягти на спину та закинути одну чи обидві руки за голову. При цьому максимально витягується силует, талія виглядає стрункішою, а ноги довшими.
 • Для ще більшого підкреслення плаского живота спробуйте трохи вигнутись в талії.
правильні пляжні пози
 • Цікаво виглядають і фотографії, на яких модель лежить на животі, поклавши руки під підборіддя. Ноги можна зігнути в колінах та схрестити в районі щиколоток.
фотосесії на морі

Невимушена поза «неочікуване фото»

Для таких кадрів справжньою знахідкою є смартфон. Але не в тому сенсі, що робити фото треба з використанням вбудованої в нього камери.

фото з телефоном

Просто візьміть його в руки, прийміть невимушену позу (ідеально – в повний зріст) та зробіть вигляд, наче з кимось переписуєтеся. Гарно виглядають і кадри, коли Ви дивитеся в кадр так, наче фотограф неочікувано покликав Вас та Ви просто підняли на нього погляд. Саме такі пози для фотосесії виглядають дуже натурально завжl иих

пози для фото на вулиці
фото – stocksy.com

Використання телефону чи иншого предмета допоможе уникнути штучности в кадрі, плюс – не треба думати, куди подіти руки. Чудовий варіянт для незвичних вуличних фотографій.

Фотосесія для вагітних

фото для вагітних

В інтернет-мережі майбутнім мамам можна занйти просто нереально велику кількість ідей для фото при надії. Якщо у Вас є можливість організувати зйомки десь за містом чи біля моря – тоді вперед.

фотосесія для вагітних

Найчастіше фотографи створюють цілу концепцію таких зйомок. Та ви взмозі самостійно придумати і власний образ, і місце для фотосесії, якщо за фотографа чоловік чи подруга. Найголовніше, щоб на таку фотосесію ви взяли з собою багато любові – світлини тоді вийдуть чарівні.

Пози для фотосесії закоханих

 • Гарно виглядають світлини, коли пара дивиться в одному напрямку, обнімаючи один одного.
кращі пози для фотосесії пари
 • Доречними також будуть на фото щирі обійми: так, наче біля Вас немає нікого (особливо фотографа).
фотосесія для пари
 • Якщо фотосесія відбувається безпосередньо у Вашому домі, тоді можете розслабитись і насолоджуватись процесом наповну. Просто поводьтесь обидвоє так, як відчуваєте, а фотограф обов’язково скорегує все так, як треба.
пози для фотосесії пари

Фотосесія для дітей

З цими маленькими клієнтами іноді буває зовсім непросто. Але якщо знайти потрібний підхід – то фотосесія з дітьми перетвориться ще у ті веселощі.

пози для дитячих фото

(варіянт фотосесії для немовляти)

пози для фотосесія дитяча

(варіянт світлини для дитячих сімейних фото)

пози для фотосесія дітей

(варіянт фото для фотосесії брата і сестри)

Портрет великим планом

Якщо не боїтесь фотографуватись великим планом, спробуйте зробити таке фото цікавим, а не «як на паспорт». Поверніться в півоберта до фотографа, торкніться пальцями щоки, пограйтесь з волоссям.

пози для фотосесії для дівчат

Взагалі важливо, щоб між моделлю та фотографом відбувався контакт.

Христина Соломаха
портретні фото
фото – Matthew Hamilton

Загалом, портретні фото можуть бути і такими от динамічними й живими.

 • Важливо розслабити обличчя.
 • Дуже помітно, коли міміка несправжня чи штучна, лице напружене.
 • Посмішка має з’являтися не спеціально для кадру, а як реакція на творчий процес.
 • Фото справді передає ваш внутрішній світ. Намагайтеся це пам’ятати.
 • Найголовніше – кайфуйте від процесу, і тоді все вийде!

Кращі пози для селфі

Але ж які світлини в сучасносному світі без ідеальних селфі. Цей вид фотографій зараз збирає врази більшу популярність, аніж круті художні фото. Проте головне правило класного селфі – це, все-таки, хороший настрій, впевненість у собі та гарний кіт)

View this post on Instagram

Просто так, для настрою❤️

A post shared by KATYA KOSIV (@katyaakosiv) on

фото – Katya Kosiv

Також важливою складовою хорошого селфі є гарне освітлення. Тому для такої зйомки обирайте першу половину дня. Найчастіше класно світлини виходять біля вікна: світло там правильно розсіюється.

View this post on Instagram

🙈 #selfie

A post shared by ALINA FRENDIY (@alina_frendiy) on

фото – Alina Frendiy

Пози, про які треба забути

Так само, як вдала поза може зробити фотографію ідеальною, невдала може повністю її зіпсувати. Тож, ось декілька поз, яких краще уникати під час фотосесії:

 • Не підпирайте руками голову – в такій позі Ви виглядатимете втомленою та скутою. До того ж, це додасть обличчю зморшок. В іншому випадку ледь торкніться підборіддя, а не спирайтесь на руку.
 • Не сідайте на стілець повністю. Для того, щоб стегна та ноги виглядали на фото якнайкраще, присядьте на самий краєчок сидіння.
  фотосесії для дівчат
 • Не фотографуйтесь в анфас в повний зріст, широко розставивши ноги, – так Ви виглядатимете як боєць, а не як тендітна дівчина.
 • Не фотографуйтесь сидячи на стільці із зігнутими ногами – так вони виглядатимуть короткими. Одну ногу краще витягнути в бік об’єктиву та випростати носочок.
 • Забудьте про класичну пляжну позу «сидячи на воді», якщо у Вас не ідеальна фігура – в такій позі будь-які, навіть найменші недоліки одразу стають помітними і просто впадають в око.

Маленькі хитрощі від професіоналів

У всіх фотографів та моделей є свої маленькі хитрощі, як зробити кадр ще кращим. Наприклад, якщо хочете зробити стегна вужчими, а ноги довшими – схрестіть їх в зоні щиколоток. Такі пози для фотосесії виглядатимуть природними!
А для того, щоб прибрати подвійне підборіддя та візуально подовжити шию, треба притиснути язик до верхнього піднебіння. Так, це дійсно спрацьовує і таку хитрість використовують Хайді Клум та Рене Зельвегер. До речі, такими рекомендаціями вміло користуються блогери, котрим вже далеко за 60.

Ще одна хитрість: робіть фото у режимі безперервного знімання. При цьому постійно трохи змінюйте положення голови та тіла. Тільки не треба сильно крутитись, бо кадри вийдуть розмитими. Так у Вас збільшиться шанс отримати хоча б один-два дійсно вдалих кадри.

Завжди, ЗАВЖДИ слідкуйте за поставою – зсутулені плечі можуть зіпсувати будь-який кадр! Перед фотографуванням зведіть лопатки та трохи відхиліться назад.

Наші поради допоможуть Вам завжди отримувати гарні, вдалі фотографії. Ви з радістю розглядатимете та з гордістю викладатимете фото в соцмережі. Бо вивчивши хоч якісь пози для фотосесії, ви матимете більше шансів на крутий кадр.

Головне зображення (the main picture) – Camila Cordeiro

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 голосів, середній: 4,67 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.