Пози для фотосесії: 10 секретів вдалого кадру

Щоб зробити дійсно красиве фото, треба приділити увагу масі дрібничок: вміти вибирати пози для фотосесії, правильне освітлення, продумувати композицію та ще багато іншого. Але якщо світлом та іншими технічними нюансами займається фотограф, позування для фотографій – це вже суто наша, дівчача справа. Задля того, щоб вдало виглядати в кадрі, професійних моделей навчають пластиці, їм пояснюють, як подавати себе у найвигіднішому світлі. Втім, основи правильного позування під силу засвоїти кожній – тож, поговоримо про гарні пози для фото.

Позування для фотографій: постанова тіла

Тож, тестуйте та запам’ятовуйте десять найвигідніших поз для фотосесій, які вдало підкреслять всі Ваші принади та допоможуть приховати маленькі недоліки, про які знати нікому не обов’язково.

красиві пози для фото

В повний зріст: класика

Існує безліч чудових поз для фотосесій у повний зріст. Але найбільш безпрограшною, класичною вважається наступна: тіло повернуте на 45 градусів відносно фотографа, вага тіла перенесена на ногу, яка розташована далі від камери, інша трохи висунута вперед (можна підняти її на носочок). Рука, що знаходиться спереду, вільно лежить на верхній частині стегна чи на талії.

фто у повний зріст

Обличчя дивиться в кадр, підборіддя трохи підняте. Звісно ж, не забувайте про рівну спину!
Це дуже ефектна поза, яку охоче використовують селебритіс та професійні моделі в усьому світі. Завдяки правильній поставі тіло виглядає довшим, зайві сантиметри на талії не помітні, а бюст, навпаки, більше впадає в очі.

Один з варіантів такої пози – незавершений крок на камеру. Але з ним треба попередньо потренуватись.

Погляд з-за плеча

Це дуже проста та цікава поза для фотосесії. Її можна використовувати як в позиції стоячи, так і сидячи. Просто поверніться спиною до об’єктива, поверніть голову назад, погляньте на фотографа та злегка посміхніться.

пози для фото

Втім, в такій позі варто слідкувати за тим, щоб на шиї не виникало забагато складок: для цього плече, через яке Ви повертаєтесь, треба опустити трохи вниз, а підборіддя навпаки злегка підняти. Але не перестарайтесь, бо кадр вийде «дерев’яним».

Прибираємо волосся за вухо

Гарна, невимушена поза, ідеальний варіант для дівчат, які постійно не знають, куди подіти руки в кадрі. В книгах по психології часто пишуть, що такий жест направлений на привертання уваги до себе і під час фотосесії це чудово спрацьовує. Використати цей ефект можна як сидячи, так і стоячи чи навіть лежачи і при цьому краще не дивитись прямо в камеру.

руки на фото

Невимушений жест, коли Ви прибираєте волосся за вухо, відволіче увагу від усіх інших зон. Втім, не забудьте подбати про те, щоб рука не закривала обличчя.

Руки за головою

Ця поза є найпоширенішою, вона навіть може здатись банальною, втім моделі і досі нею не гребують. І це не дивно: спробуйте стати трохи боком до камери, підніміть руки вгору та зробіть вигляд наче поправляєте волосся, чи просто насолоджуєтесь красивими хмарками. Тільки не треба потягуватись – все тіло і обличчя виглядатимуть напруженими.

поза руки за голову

Дуже розкутою виглядає поза, коли за голову закинута одна рука, а інша вільно звисає вниз.

Завдяки такій позі талія виглядатиме стрункішою, весь силует буде більш витягнутим і Вам не доведеться вигадувати, куди подіти руки. Спробуйте пограти з прядкою волосся, покрутити її, вдати, наче розпушуєте волосся. Не забувайте піднімати підборіддя трохи вгору, але не закидайте голову назад занадто сильно.

Найвигідніша поза сидячи

Для гарної, невимушеної фотографії в позиції сидячи треба подбати про те, щоб Вам було на що спертись спиною. Одну ногу при цьому можна випрямити, а іншу трохи зігнути в коліні і покласти на неї руки. Це найпростіший варіант, який підійде і для вуличної, і для домашньої фотосесії.

фотосесія сидячи

Більш складний варіант – спертись на відставлені назад руки і трохи відкинути назад голову. Така поза теж гарно виглядає, але треба подбати про те, щоб плечі не були затиснутими. Знімати модель в такому положенні треба збоку.

Пляжні пози для фотосесії, або фотографії лежачи

Фотографії у позиції лежачи виглядають грайливо та природно. Найпростіший варіант – лягти на спину та закинути одну чи обидві руки за голову. При цьому максимально витягується силует, талія виглядає стрункішою, а ноги довшими (не забувайте випростовувати носочок). Для ще більшого підкреслення плаского живота спробуйте трохи вигнутись в талії.

правильні пляжні пози

Цікаво виглядають і фотографії, на яких модель лежить на животі, поклавши руки під підборіддя. Ноги можна зігнути в колінах та схрестити в районі щиколоток.

Поза з опорою

Така поза завжди виглядає розкутою, невимушеною та живою. Тут можна проекспериментувати: спертись спиною на дерево чи якусь поверхню, злегка присісти на що-небудь, спертись тільки руками на предмет, розташований ззаду. Голову при цьому можна трохи відкинути назад і злегка вигнутись в талії, щоб виглядати стрункішою. Головне, не перестаратись і виглядати дійсно природно.

позування для фотосесії

Невимушена поза «неочікуване фото»

Для таких кадрів справжньою знахідкою є смартфон. Але не в тому сенсі, що робити фото треба з використанням вбудованої в нього камери.

фото з телефоном

Просто візьміть його в руки, прийміть невимушену позу (ідеально – в повний зріст) та зробіть вигляд, наче з кимось переписуєтесь. Гарно виглядають і кадри, коли Ви дивитесь в кадр так, наче фотограф неочікувано покликав Вас та Ви просто підняли на нього погляд.

Використання телефону допоможе уникнути штучності в кадрі, плюс – не треба думати, куди подіти руки. Чудовий варіант для незвичних вуличних фотографій.

Використання діагоналей

Гарна ідея для фотографій в положенні сидячі – використати діагональ. Для цього поверніться в півоберти до камери, зігніть руки в ліктях і зведіть долоні разом. Злегка зіпріться руками на якийсь предмет (наприклад, на спинку лавки), лікоть, який розташований ближче до фотографа, підніміть трохи вгору, а інший опустіть.

як позувати на фото

Це допоможе створити діагональну лінію в кадрі, завдяки якій фото вийде більш цікавим та невимушеним.

Портрет великим планом

Якщо не боїтесь фотографуватись великим планом, спробуйте зробити таке фото цікавим, а не «як на паспорт». Поверніться в півоберти до фотографа, торкніться пальцями щоки, пограйтесь з волоссям. Але все це має бути невимушеним, природним, бо інакше виглядатимете як пластмасова лялька.

портретні знімання

Пози, про які треба забути

Так само, як вдала поза може зробити фотографію ідеальною, невдала може повністю її зіпсувати. Тож, ось декілька поз, яких краще уникати під час фотосесії:

• Не підпирайте руками голову – в такій позі Ви виглядатимете втомленою та скутою. До того ж, це додасть обличчю зморшок. В іншому випадку ледь торкніться підборіддя, а не спирайтесь на руку.

• Не сідайте на стілець повністю. Для того, щоб стегна та ноги виглядали на фото якнайкраще, присядьте на самий краєчок сидіння.

фотосесії для дівчат

• Не фотографуйтесь в анфас в повний зріст, широко розставивши ноги, – так Ви виглядатимете як боєць, а не як тендітна дівчина.

• Не фотографуйтесь сидячи на стільці із зігнутими ногами – так вони виглядатимуть короткими. Одну ногу краще витягнути в бік об’єктиву та випростати носочок.

• Забудьте про класичну пляжну позу «сидячи на воді», якщо у Вас не ідеальна фігура – в такій позі будь-які, навіть найменші недоліки одразу стають помітними і просто впадають в око.

Маленькі хитрощі від професіоналів

У всіх фотографів та моделей є свої маленькі хитрощі, як зробити кадр ще кращим. Наприклад, якщо хочете зробити стегна вужчими, а ноги довшими – схрестіть їх в зоні щиколоток.
А для того, щоб прибрати подвійне підборіддя та візуально подовжити шию, треба притиснути язик до верхнього піднебіння. Так, це дійсно спрацьовує і таку хитрість використовують         Хайді Клум та Рене Зельвегер.

Ще одна хитрість: робіть фото у режимі безперервного знімання. При цьому постійно трохи змінюйте положення голови та тіла. Тільки не треба сильно крутитись, бо кадри вийдуть розмитими. Так у Вас збільшиться шанс отримати хоча б один-два дійсно вдалих кадри.

І завжди, ЗАВЖДИ слідкуйте за поставою – зсутулені плечі можуть зіпсувати будь-який кадр! Перед фотографуванням зведіть лопатки та трохи відхиліться назад.

Наші поради допоможуть Вам завжди отримувати гарні, вдалі фотографії. Ви з радістю розглядатимете та з гордістю викладатимете фото в соцмережі.


Оцініть будь ласка цю статтю!
12345 (4 голосів, середній: 5,00 з 5)
Загрузка...