fbpx

Пози для фотосесії: 10 секретів вдалого кадру

Щоб зробити дійсно красиве фото, треба приділити увагу масі дрібничок: вміти вибирати пози для фотосесії, правильне освітлення, продумувати композицію та ще багато іншого. Але якщо світлом та іншими технічними нюансами займається фотограф, позування для фотографій – це вже суто наша, дівчача справа.

//www.youtube.com/watch?v=oEegBLJvp7c&t=210s

Втім, основи правильного позування під силу засвоїти кожній – тож, поговоримо про гарні пози для фото.

шкіряні сумки жіночі

Позування для фотографій: постанова тіла

Тож, тестуйте та запам’ятовуйте десять найвигідніших поз для фотосесій, які вдало підкреслять всі Ваші принади та допоможуть приховати маленькі недоліки, про які знати нікому не обов’язково.

красиві пози для фото

В повний зріст: класика

Існує безліч чудових поз для фотосесій у повний зріст. Але найбільш безпрограшною, класичною вважається наступна:

 • тіло повернуте на 45 градусів відносно фотографа, вага тіла перенесена на ногу, яка розташована далі від камери, інша трохи висунута вперед;
 • рука, що знаходиться спереду, вільно лежить на верхній частині стегна чи на талії.
фто у повний зріст
 • Обличчя дивиться в кадр, підборіддя трохи підняте. Звісно ж, не забувайте про рівну спину!

Це дуже ефектна поза, яку охоче використовують селебритіс та професійні моделі в усьому світі. Завдяки правильній поставі тіло виглядає довшим, зайві сантиметри на талії не помітні, а бюст, навпаки, більше впадає в очі.

Прибираємо волосся за вухо

Гарна, невимушена поза, ідеальний варіант для дівчат, які постійно не знають, куди подіти руки в кадрі. Використати цей ефект можна як сидячи, так і стоячи чи навіть лежачи і при цьому краще не дивитись прямо в камеру.

руки на фото
 • Невимушений жест, коли Ви прибираєте волосся за вухо, відволіче увагу від усіх інших зон. Втім, не забудьте подбати про те, щоб рука не закривала обличчя.

Руки за головою

Ця поза є найпоширенішою, вона навіть може здатись банальною, втім моделі і досі нею не гребують. І це не дивно: спробуйте стати трохи боком до камери, підніміть руки вгору та зробіть вигляд наче поправляєте волосся, чи просто насолоджуєтесь красивими хмарками. Тільки не треба потягуватись – все тіло і обличчя виглядатимуть напруженими.

поза руки за голову
Дуже розкутою виглядає поза, коли за голову закинута одна рука, а інша вільно звисає вниз.

Найвигідніша поза сидячи

Для гарної, невимушеної фотографії в позиції сидячи треба подбати про те, щоб Вам було на що спертись спиною. Одну ногу при цьому можна випрямити, а іншу трохи зігнути в коліні і покласти на неї руки. Це найпростіший варіант, який підійде і для вуличної, і для домашньої фотосесії.

фотосесія сидячи

Пози для фотосесії на природі

Якщо ви вирішили зробити фотосесію на природі, тоді основна вимога, як не дивно, природність.

фотосесія на природі
 • Намагайтесь поводитись вільно.
фото на природі
 • Додайте посмішку та в погляд не в камеру – і фото вийде просто чудовим.
 • Для пари цікаво виходять світлини, де закохані тримаються за руки і йдуть стежкою.
фото пози

Позування для фото на вулиці

Здається, що такого виду фото зробити найлегше. Та це не так. Потрібно вміти працювати в середовищі. Фото стріт-стайл – це взаємодія з усім, що є навколо.

 • Не робіть фото на фоні людей чи в близькому їх оточенні. Такі фото часто виглядають непродуманими, а люди в кадрі звертають увагу глядача не на Вас.
фото на вулиці
 • Класно виходять фото в русі. Це завжди виглядає динамічно та стильно. Практично кожен зможе впоратись з таким завданням від фотографа.
позування на вулиці

Як зробити гарні фото вдома?

Якщо фотограф для Вас дороге задоволення, то влаштувати фотосесію вдома куди простіше, ніж здається.

фото вдома
 • Потрібно мати штатив для телефону і просто увімкнути таймер на вашій камері. Плюс – щира посмішка та природна поведінка (така як вдома) запорука вдалого кадру.
домашні фото
 • Гарно та невимушено виходять фотосесії в ліжку. Для цього бажано мати однотонну постіль. Таке фото буде атмосферніше.
домашні світлини

Фотосесія на морі

Фотографії у позиції лежачи виглядають грайливо та природно. Найчастіше вони стають у нагоді на морі.

 • Найпростіший варіант – лягти на спину та закинути одну чи обидві руки за голову. При цьому максимально витягується силует, талія виглядає стрункішою, а ноги довшими.
 • Для ще більшого підкреслення плаского живота спробуйте трохи вигнутись в талії.
правильні пляжні пози
 • Цікаво виглядають і фотографії, на яких модель лежить на животі, поклавши руки під підборіддя. Ноги можна зігнути в колінах та схрестити в районі щиколоток.
фотосесії на морі

Невимушена поза «неочікуване фото»

Для таких кадрів справжньою знахідкою є смартфон. Але не в тому сенсі, що робити фото треба з використанням вбудованої в нього камери.

фото з телефоном

Просто візьміть його в руки, прийміть невимушену позу (ідеально – в повний зріст) та зробіть вигляд, наче з кимось переписуєтесь. Гарно виглядають і кадри, коли Ви дивитесь в кадр так, наче фотограф неочікувано покликав Вас та Ви просто підняли на нього погляд.

Використання телефону допоможе уникнути штучності в кадрі, плюс – не треба думати, куди подіти руки. Чудовий варіант для незвичних вуличних фотографій.

Фотосесія для вагітних

фото для вагітних

В інтернет-мережі майбутнім мамам можна занйти просто нереально велику кількість ідей для фото при надії. Якщо у Вас є можливість організувати зйомки десь за містом чи біля моря – тоді вперед.

фотосесія для вагітних

Найчастіше фотографи створюють цілу концепцію таких зйомок. Та ви взмозі самостійно придумати і власний образ, і місце для фотосесії, якщо за фотографа чоловік чи подруга. Найголовніше, щоб на таку фотосесію ви взяли з собою багато любові – світлини тоді вийдуть чарівні.

Пози для фотосесії пари

 • Гарно виглядають світлини, коли пара дивиться в одному напрямку, обнімаючи один одного.
фото пари
 • Доречними також будуть на фото щирі обійми: так, наче біля Вас немає нікого (особливо фотографа).
фотосесія для пари
 • Якщо фотосесія відбувається безпосередньо у Вашому домі, тоді можете розслабитись і насолоджуватись процесом наповну. Просто поводьтесь обидвоє так, як відчуваєте, а фотограф обов’язково скорегує все так, як треба.
пара фото вдома

Фотосесія для дітей

З цими маленькими клієнтами іноді буває зовсім непросто. Але якщо знайти потрібний підхід – то фотосесія з дітьми перетвориться ще у ті веселощі.

дитячі фото

(варіант фотосесії для немовляти)

фотосесія дитяча

(варіант світлини для дитячих сімейних фото)

фотосесія для дітей

(варіант фото для фотосесії брата і сестри)

Портрет великим планом

Якщо не боїтесь фотографуватись великим планом, спробуйте зробити таке фото цікавим, а не «як на паспорт». Поверніться в півоберти до фотографа, торкніться пальцями щоки, пограйтесь з волоссям.

портретні знімання

(позування для великого плану)

Пози, про які треба забути

Так само, як вдала поза може зробити фотографію ідеальною, невдала може повністю її зіпсувати. Тож, ось декілька поз, яких краще уникати під час фотосесії:

 • Не підпирайте руками голову – в такій позі Ви виглядатимете втомленою та скутою. До того ж, це додасть обличчю зморшок. В іншому випадку ледь торкніться підборіддя, а не спирайтесь на руку.
 • Не сідайте на стілець повністю. Для того, щоб стегна та ноги виглядали на фото якнайкраще, присядьте на самий краєчок сидіння.
  фотосесії для дівчат
 • Не фотографуйтесь в анфас в повний зріст, широко розставивши ноги, – так Ви виглядатимете як боєць, а не як тендітна дівчина.
 • Не фотографуйтесь сидячи на стільці із зігнутими ногами – так вони виглядатимуть короткими. Одну ногу краще витягнути в бік об’єктиву та випростати носочок.
 • Забудьте про класичну пляжну позу «сидячи на воді», якщо у Вас не ідеальна фігура – в такій позі будь-які, навіть найменші недоліки одразу стають помітними і просто впадають в око.

Маленькі хитрощі від професіоналів

У всіх фотографів та моделей є свої маленькі хитрощі, як зробити кадр ще кращим. Наприклад, якщо хочете зробити стегна вужчими, а ноги довшими – схрестіть їх в зоні щиколоток.
А для того, щоб прибрати подвійне підборіддя та візуально подовжити шию, треба притиснути язик до верхнього піднебіння. Так, це дійсно спрацьовує і таку хитрість використовують         Хайді Клум та Рене Зельвегер.

//www.youtube.com/watch?v=oowVLHILupg

Ще одна хитрість: робіть фото у режимі безперервного знімання. При цьому постійно трохи змінюйте положення голови та тіла. Тільки не треба сильно крутитись, бо кадри вийдуть розмитими. Так у Вас збільшиться шанс отримати хоча б один-два дійсно вдалих кадри.

І завжди, ЗАВЖДИ слідкуйте за поставою – зсутулені плечі можуть зіпсувати будь-який кадр! Перед фотографуванням зведіть лопатки та трохи відхиліться назад.

Наші поради допоможуть Вам завжди отримувати гарні, вдалі фотографії. Ви з радістю розглядатимете та з гордістю викладатимете фото в соцмережі.


Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 голосів, середній: 4,67 з 5)
Loading...
1 Коментар
 1. DianaV says

  Хороші поради. А як щодо селфі? В наш час вдале селфі відіграє вагому роль у створенні нашого іміджу, адже більшість з нас активно ведуть свої інтернет сторінки у Instagram, Facebook, Snapchat та Twitter. Але слід пам’ятати і про те, що деякі з цих “трендів” виходять з моди і можуть навіть відштовхнути від нас увагу підписників. Тому звертайте увагу на
  наступне: https://times.zt.ua/porady-fotohrafa-iak-zrobyty-vdale-selfi/

Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.