Емоційна безпека в сім’ї, що творить дива

2 658

Добрим словом можна зміцнити стосунки з близькою людиною. Добрим словом можна виховати добру людину. Ми дуже недооцінюємо, як емоційні висловлювання впливають на наше оточення. Особливо, на дітей. Міцні стосунки в сім’ї потребують великої праці. Але ви здивуєтесь, як може змінитися атмосфера в родині, коли емоційна безпека ближнього в пріоритеті.

Емоційна безпека – ситуація 1

Як часто ви лаєтесь на дитину, коли вона щось зробить не так? Уявімо, що син розбив вашу улюблену вазу, чи столітній набір кришталю. Але натомість дитина пояснила цей випадок: «Вибач, я випадково зачепив, коли грався». Зазвичай, в таких випадках батьки одразу переходять у наступ – «жодних мультиків», «ти покараний», «ти як завжди!». А що, як спробувати зрозуміти та відреагувати по-іншому. «Не хвилюйся. Але дякую за чесність. Ми обов’язково щось придумаємо».

Емоційна безпека – ситуація 2

Телефонує підліток батькам: «Мене спіймали з алкоголем. Що мені робити?» Звична реакція батьків: «Лишень приїдь додому. Це все твої друзі. Ти такий же як і вони!» Найкраще спершу спитати дитину, де вона зараз, з ким, чи у безпеці. Так ви дасте зрозуміти, що вам важливі переживання дитини. Бо ж емоції вщухнуть, але чи змінить це ситуацію?

Ситуація 3

Ваша дитина – закінчує школу: «Я так боюся зробити неправильний вибір, обрати не той шлях». Ви у відповідь переконуєте, що за рік ще все можна вирішити і визначитися, це не проблема. Натомість можна запевнити дитину в іншому. «Не хвилюйся. Ти завжди можеш передумати. Спробуєш щось одне, не сподобається – обереш інше. Ти ростимеш, змінюватимуться твої вподобання. Це нормально».

В сім’ї, де є, перш за все, підтримка – жити легше. Кожен тоді знає, що емоції можуть нашкодити та навіть спричинити депресію. Завжди намагайтеся розуміти одне одного і бути чесними.

Навчіться разом з дітьми говорити правду. Не лайтесь, якщо дитяча поведінка іноді викликає злість. З’ясуйте причину такої поведінки. Бо емоційна безпека справді може творити дива.

Головне зображення (the main picture) – Sydney Sims

image color picker

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.