Брейнгазм – як люди отримують задоволення від дивних звуків

1 343

Світ щодня стає цікавішим. І дивнішим. Так набирають популярності відео, де люди записують поїдання їжі. І головну роль тут відіграє – звук. Звук хрумкання. Спрямовані такі відео на збудження органів чуття. Це все зветься брейнгазм або ж АСМР (ASMR) – автономна сенсорна меридіональна реакція. Просто кажучи – це задоволення від звуку шепоту, дощу, пережовування їжі, нанесення макіяжу, шкрябання по склу. Чи це новий спосіб медитації, розслаблення, чи може просто інтернет-тренд, не знаємо. Але деякі відео набирають мільйони переглядів. 

Всупереч своїй популярності, брейнгазм невивчене явище. Ані психологи, ані терапевти не можуть дати йому чіткого визначення. Клінічний психолог Світлана Митрофанова в інтерв’ю журналові VOGUE.UA зауважила, що аудіали (люди, яким комфортніше сприймати інформацію на слух) краще відчувають брейнгазм. Аніж, наприклад, візуали, котрі отримують задоволення перш за все від побаченого. 

Зрештою, гіпнотерапевти зауважують, що брейнгазм таке старе явище, як світ. Не зважаючи на те, що набуло популярності зовсім нещодавно. Вся справа у тригері, на котрий відреагує людина. А в кожного цей тригер різний. Згадаймо шаманів, які ритмічно лупцюють бубон і вводять людей у стан справжнього трансу. Але сучасний брейнгазм має куди цікавіші форми.

Такі відео не викликають у мене задоволення. Дуже багато звуків мене страшенно дратують. Наприклад, коли гризуть нігті, шарудять, стукають по столі пальцями, хрумкають, сьорбають напій чи голосно соплять. Але от стріляти бульбашки в обгортках для скла, чи слухати звук жмакання антистрески я обожнюю. Мабуть, це і є мій брейнгазм. Хоч найбільше звукове задоволення я отримую від якісної музики. Отоді й бігають приємні мурашки по шкірі, – редакторка Wanna, Оксана Петрик.

Популярні АСМР

До речі, серед найпопулярніших ASMR відео:

  • звуки поїдання їжі,
  • звуки поцілунків,
  • постукування по різних предметах,
  • відкривання газованих напоїв,
  • звуки стоматологічного обладнання,
  • шарудіння губок для поліпшення сну,
  • відвідини лікаря,
  • нарізання мила.

Деякі АСМР-відео справді здатні зняти напругу, стрес, впоратись з безсонням чи надмірною тривогою. Але Світлана Митрофанова застерігає. Від таких відео може виникнути залежність. Людина перестає отримувати задоволення від звичних речей. Їй щоразу важче розслабитися від вже звичних звуків, тож вона шукає підсилення відчуттів.

Та не забуваймо, абсолютно безпечними для усіх тригерами залишаються звуки потріскування багаття, дзюрчання води, шелест хвиль та муркотіння кота. Насолоджуйтеся ними на здоров’я.

Головне зображення (the main picture) – unsplush

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.