Жити по-хюґному в Україні – реально!

399

Ви чули коли-небудь про “хюґе”? Хто читав книгу Міка Вікінга «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи», той точно знає значення цього дивного слова.

книга про хюге
на фото – книга Міка Вікінга

Хюґе – це життєва філософія, яка допомагає людям створювати домашній затишок, гармонію та тепло, атмосферу спокою, вчить радіти життю і в дощ, і в сніг. Одним словом – це щастя.

затишок
на фото – інтер’єр в стилі хюґе

Українцям мало відомо про це. Та й щасливими нас навряд чи назвеш. Україна не потрапляє ні в десятку, ні в сотню найщасливіших країн на планеті. Якщо у 2017 ми були на 132-му місці, то, на жаль, у 2018 спустилися ще на пару щаблів – 138 місце.

І справа не лишень в економічній ситуації країни, річ – у світогляді.

Як знайти своє хюґе?

Щоб ви собі не думали, буцім-то хюґе, – це щось таке недосяжне, що притаманне тільки жителям Данії, чи ті й же Фінляндії, яка посіла перше місце в хюґному рейтингу. Насамперед – це внутрішнє відчуття щастя і воно не залежить від країни, в якій ви живете.

комфорт вдома
на фото – хюґна атмосфера

Важливою складовою хюґного життя є вміння насолоджуватися моментом. Чи то спілкування з коханою людиною, чи чаювання з друзями, чи родинне випікання смачних булочок з корицею – все це хюґе – бути тут і зараз!

як робити хюге
на фото – хюґна атмосфера

Нічні клуби, галасливі гуляння, надмірна пиха (помпезні будинки, дорогі машини, навіть дорогі подарунки) – не мають нічого спільного з комфортом душі.

ідеї декору
на фото – оформлення вікна у скандинавському стилі

Простота і скромність – основні принципи хюґе.

І тут всі українці як один: так ми ж як у Данії – прості і скромні. Але насправді в цьому і вся наша відмінність.

хюгне освітлення
на фото – освітлення в стилі хюґе

Українське хюґе: піднімаємо рівень щастя

Їжа

Готуйте смачненьке разом. Покличте кращу подругу, чи поїдьте до мами, зайдіть в гості до сестри і спечіть удвох доброго печива. Обідайте за столом всією родиною. Але не хвилюйтесь, якщо на свята стіл не буде прогинатися під великою кількістю їжі.

їжа

Затишок

Створіть собі хюґе-куточок. Хай це буде кухня, спальня чи робоче місце. Та навіть підвіконня. Облаштуйте затишну атмосферу: теплий плед чи бабусине покривало, пара декоративних подушок, аромасвічки. Створіть місце – де б ви могли бути наодинці з собою, читати улюблену книгу чи дивитися фільм. І все просто!

затишний куточок
на фото – хюґе-куточок

Час з близькими

Насправді спілкування з рідними та друзями відіграє велику роль у нашому житті. Оточення – це половина успіху та щасливого існування. Проводьте вечори за цікавими розмовами. Більше діліться мріями та планами. Не робіть гучних посиденьок з літрами алкоголю. Душевна спорідненість та розуміння – ось запорука добрих стосунків.

час з близькими
чаювання з друзями

Робота і рух

Все-таки життя в Данії, Фінляндії відрізняється від життя в Україні. У тих країнах стабільна валюта, безкоштовна освіта, медицина і люди впевнені в завтрашньому дні. Такий громадянин почувається захищено, отримує гідну заробітну плату. Фінам не треба пропадати шість днів на роботі, аби забезпечити своїй родині гідне життя. І тут наше українське хюґе однозначно кульгає на одну ногу, а то й на обидві. Бо вільного часу в українців, на жаль, не так вже і багато.

Та попри всі наші складнощі, варто шукати ту оазу спокою та щастя в родині, люблячих друзях, відпочинку (хай такому мізерному).

затишок вдома хюге

А щоб хоч трохи зарядити мозок та тіло енергією, займайтесь спортом. До речі, спортивне хюге стане чудовим сюрпризом для тих, хто не має змоги відвідувати тренажерні зали і наздоганяти усіх фітоняшок.

ранкова пробіжка

Головне – це активний спосіб життя якнайпростішим методом: катання на велосипеді після роботи, прогулянки пішки, ранковий біг.

(Між іншим, європейці не купують дорогих автівок, щоб їздити на роботу і вихвалятися, у кого машина краща. Хороший велосипед – це універсальний засіб пересування навіть для тамтешніх політиків).

Більше читайте

Здається, що це ми радимо майже у кожній статті. Але правди нікуди діти. Інститут щастя вкотре доводить, чим більше людина читає, тим більше вона задоволена своїм життям, а головне – собою!

читання біля озера
читання біля озера

Ви – щасливі!

З цією думкою прокидайтеся зранку і лягайте з нею спати. Є стільки речей, якими можна насолоджуватися і без великих статків. Любіть життя і країну, в якій народилися. Все-таки її є за що любити.

image color pick

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.