«Пишка, пушка» – як соціальний реп Alyona Alyona рве український шоубіз

251

Здається нам, що українська музика та її виконавці зараз проходять якийсь катарсис. І, о диво, тих, хто нарешті почав співати українською, все більше. Але вражають, насамперед нові, вибухові музиканти, які з першої ж пісні одразу дають зрозуміти: українське може бути трендовим на світовому рівні. Jay-Z та Eminem тримайтесь, Alyona Alyona готується взяти Ґреммі.

Від виховательки до реперки одна «рибка за склом»

Alyona Alyona – ще 2 роки тому була Оленою Савраненко, яка працювала в селищі Баришівка вихователькою у дитячому садку «Теремок». Але ще з 15 років писала реп-тексти. Покинувши свою роботу у садочку, розпочала читати реп і вже у 2018 році випустила свій перший кліп «Рибки».

Українські видання одразу назвали її «новою українською реп-зіркою» та навіть сенсацією вітчизняного репу. Не забарився й New York Times. Про Альону написали у статті «15 European Pop Acts You Might Not Know, but Should» («15 європейських поп-артистів, яких ви може не знаєте, але повинні»). Згодом, реперка дала інтерв’ю американському журналові Vogue, який назвав її найнесподіванішою реп-зіркою. 

«Раніше, коли я тільки починала займатися репом, це нікому не подобалося. Всі повторювали: «Тьху! Жінки повинні готувати борщ». Ніхто мене не слухав, ніхто не сприймав це, і тому я нікому не говорила. Я просто написала для себе. Є ті, хто в’яже шкарпетки, готує їжу, а я читаю реп. Це моє хобі».

– з інтерв’ю Vogue

«Слово не літає, слово не горобець, бачиш?»

До реперки Alyona Alyona дуже неоднозначне ставлення. Одні дивуються, інші ж – насолоджуються якісним українським репом. Нарешті! Дехто взагалі не розуміє, як така пишна дівчина може здобувати якусь славу серед давно стандартизованих еталонів краси українського шоубізу. Проте не поспішайте заздалегідь робити висновки. 

реперка Alyona
Фото – styleinsider.com.ua

Перше, що відрізняє її від усього іншого – то соціальна складова пісень. Усі тексти виконавиці дуже гострі, актуальні та неоднозначні. Від булінгу і до бодіпозитиву, від самоусвідомлення і до стосунків з батьками, і навіть до проблем у країні. Насправді, усі пісні наповнені глибоким змістом. Скажімо, Alyona має меседж у своїй музиці – це факт. Але вдалося їй це теж не одразу. Багато людей не сприймали українськомовний реп.

«Я випустила свій перший трек українською мовою, але всі мої друзі розмовляли російською. Всі вони слухали російський реп, тому і я почала писати російською, щоб всім це подобалося».

– з інтерв’ю Vogue

«Люди в пошуку свіжих ідей»

Реперка не боїться бути собою ні зовнішньо, ні у піснях. «Велика й смішна» – так називає себе Альона. І для української музичної індустрії – це справді щось нове і свіже. 

Музичні критики по-різному реагують на творчість Альони. Але те, що вона однозначно почала творити нову історію українськомовного репу – це незаперечний факт. Зрештою, етапи розуміння пісень Альони, напевно, можна описати так:

Що це за…?

Це та Альона? Послухаю ще раз.

Ну, класно читає.

Ого, який текст.

«Закрутила мене знову колія, колія…»

український реп Alyona
Фото – rbc.ua

А цього року Альона стала авторкою нової пісні Тіни Кароль «Вабити». І кліп за три місяці набрав майже 5 мільйонів переглядів. Нещодавно реперка записала дует з іншими реп-виконавцями – гуртом KALUSH (з Івано-Франківщини) – на пісню «Гори». І знову вдалий постріл у серце слухачів – понад 1 мільйон переглядів за декілька днів.

Ну і найсвіжіша прем’єра цього тижня – це колаборація Alyona Alyona з Jamala. Ми, звісно, не музичні критики, але то прекрасний мікс вийшов. Сингл про знецінення творчості та лицемірство в соціальних мережах. Головне – уважно слухайте слова пісні. І щось підказує, що нарешті українські музиканти подолали ту фобію співпраці у дуетах. Тому, мабуть, попереду ще багато цікавого.

А, як розвиватиметься творчий шлях нових зірок українського репу, не відомо. Та ми будемо чекати на перше українське Ґреммі. 

Головне зображення (the main picture) – newsmakers.com.ua

image color pick

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.