Мінімалізм – простий шлях до гармонії

476

Новий телевізор, килимок в кімнату, набір посуду на розпродажу, десята пара взуття, шоста сумка…. Все це, на перший погляд, необхідні для щасливого життя речі. Бо ж як інакше? Але сьогодні поговоримо про мінімалізм – нову течію, яка потроху переходить до нас із заходу.

Насправді сучасні проблеми людства значно глибші, ніж постачання бензину, нестача енергії; глибші, ніж інфляція чи економічний бум. Нації, які б гордилися своєю працею, міцними сім’ями та щирим суспільством – їх не існує просто. Бо не існує цих цінностей.

А все тому, що занадто багато людей зараз схильні до споживання, потакання своїм слабкостям (починаючи від їжі і закінчуючи сотою чашкою в кухні). Бо особистість тепер оцінюється не за вчинками, а за тими речами, якими вона володіє. Про людину (хто вона) найкраще говорить футболка від H&M, джинси Colin’s, автівка Audi. Але якщо від вас забрати останню модель айфона, будинок, машину, ту забиту одягом шафу, – вас будуть поважати так само?

в стилі мінімалізм

Мінімалізм в сучасному світі – це як ковток живої води. Відомі американці Джошуа Філдс Мільберн та Раян Нікодемус декілька років тому заснували сайт The Minimalists.com. Там чоловіки ведуть блог, в якому розповідають мільйонам читачів з усього світу, як від погоні за американською мрією вони прийшли до істинного життєвого багатства.

Бідний чи мінімаліст?

Джошуа та Раян пояснюють, що мінімаліст – це людина, яка обдумує все у своєму житті: від вчинків та рішень, і до чергової покупки одягу чи декору.

Мінімаліст – це не той, хто викинув з дому всі меблі, телевізор, залишив собі одну сорочку і хатні капці. Ні. Навпаки, це особа, яка аналізує необхідність в тій чи іншій речі.

людина мінімаліст

Та треба чітко розмежовувати мінімалізм як стиль життя, і мінімалізм – як метод прикривання від бідності. Не мати змоги купити омріяну річ, і мати змогу, але свідомо її не купувати – це різні поняття.

Бо мінімалізм – це не лишень про побут, це і про думки, поведінку, спосіб спілкування з людьми. Вміти не лізти в чиєсь життя зі своїми “важливими” порадами – це теж мінімалізм. Спакувати весь мотлох в домі і викинути його на звалище не достатньо. Потрібно звільнити від усього зайвого голову та серце.

Менше речей – багатше життя

Попит породжує пропозицію. Але у наш час усе навпаки.

“Нам здається, що дві машини просто необхідні в сім’ї, нам так сказали”

Раян Нікодемус

Насправді маркетинг XXI століття дуже хитра штука. Людина навіть не усвідомлює, що давно залежна від реклами, рекомендацій з телевізора та соцмереж. А одна чорна п’ятниця чого варта! В Штатах щороку гинуть люди в чергах до магазинів. Їх топче натовп, який поспішає вхопити електрочайник зі знижкою. І це іноді просто не вкладається в голові, як у народі кажуть.

А 70 % зроблених покупок на таких сейлах, взагалі не використовуються. Мотлох заповнює дім та розум.

Насправді, якщо подумати, то без багатьох речей ми можемо спокійно обійтись. Натомість, збережені кошти вкласти в омріяну подорож, самореалізацію. Якість має переважати над кількістю.

життя мінімаліста

До речі, кожен п’ятий британець не кличе друзів у гості, бо кількість його речей в домі така велика, що це переростає у купи мотлоху. Для друзів просто немає місця. Нічого така причина, правда?

Тоді як великі корпорації з виготовлення одягу, наприклад, знищують тонни випущеної продукції з єдиною метою: створити нову колекцію і переконати покупця, що час знову змінити гардероб. Ті шорти, які ви вдягали минулого літа геть не для цього сезону. Не той фасон, не модний принт, не,не,не…

Стоп. Нумо думати максимально мінімалістично:

  • меблі в домі (зайве – геть);
  • одяг в шафі (те, що висить на вішалках місяцями в непорушному стані – геть);
  • посуд (запаковані чашки та чайники, якими роками ніхто не користується – геть);
  • декор та дрібнички, які збирають зайву пилюку – геть.

І буде нам щастя. Окрім того, під гаслом “геть” можна розуміти все, що завгодно: благодійність, власний розпродаж, чи просто смітник.

кімната в стилі мінімалізм

Психологи переконують, якщо звільнити своє життя від матеріального і духовного мотлоху, тоді з’явиться більше місця на реалізацію та щастя. Мінімалізм – це не чергова нагода потай від чоловіка викинути його старий набір інструментів. Це можливість разом усвідомити, що особистий розвиток не відбудеться, якщо на шляху до нього суцільний біг з перешкодами.

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.