Мамо, не знімай мене!

2 939

Оновлено – 16.04.20

Ох, і рясніють зараз соціальні мережі світлинами щасливих малюків. Батьки на карантині наввипередки демонструють досягнення дітей. Хто до того часу не публікував фото дитини, то почав. Та чи безпечно це для ваших дітей? І як вони відреагують на ті знімки, коли стануть дорослими й самі зможуть обирати: бути їм у мережі чи ні?

«2014-й рік. Розпал Революції. По телевізору український славень можна було чути щопівгодини. Хто не знав – той вивчив. Так самостійно запам’ятав гімн України і мій, тоді дворічний, племінник. Якось, зайшовши до кухні, я почула чудернацькі дитячі слова, що долинали з ванної кімнати. Тихенько увімкнула камеру на телефоні та непомітно почала фільмувати, як малеча наспівує своє “Дусю-тійо…!”

І дяка Богу, що тоді українці не дуже знали про інстаграм. Це відео не побачили мережі, хоча в той час рясніло таким. Зараз племіннику 9 і він соромиться своїх світлин у тому віці. Не любить, коли ми переглядаємо й відео такого характеру», – згадує наша читачка Олена.

фото дітей в мережі
фото – google search

А ви публікуєте фото своєї малечі в мережах? Ви в курсі, що з часом можете завдати невиправної психічної травми власній дитині? Ви знаєте, що порушуєте приватність свого чада?

«Якщо Ви все ж хочете знімати себе у мережу 24/7 – будь ласка. Це Ваше право і Ваш вибір. Але не позбавляйте цього права і цього вибору свою дитину. Будь ласка».

Юлія Сливка

Батькам-блогерам, які активно транслюють життя своїх малюків на загал, радимо поглянути на це захоплення трохи з іншого боку.

діти в мережі
фото – google search

Дитина – онлайн

На жаль, тенденція «дитина-онлайн» зараз бере верх майже над усіма молодими сім’ями. Спокуса поділитися досягненнями своєї дитини така велика, що найчастіше батьки втрачають відчуття межі. Те, що раніше вважалося приватним, зараз – цілком нормальне загальне видовище. А дехто вміє на цьому й заробити, бо фото дитини – це ще та монета.

діти в інстаграмі
фото – google search

Від перших звуків і до сидіння на горщику, від першого слова і до першого дзвоника. Як казав персонаж із фільму: «Оголосіть весь список, будь ласка!»

І поки відомі українські мами-блогери, лідери думок та інфлюенсери на повну потужність транслюють у світ своє приватне життя, в європейських країнах та за океаном ця тенденція набуває зовсім іншого характеру.

приватність в мережі
фото – google search

Мамо, вимкни камеру, будь ласка!

Австрійська школярка з нетерпінням чекала того моменту, коли мама нарешті дозволить їй зареєструватися у Facebook. Дівчинка мріяла, як і всі її однолітки, розпочати активне життя в мережі. І яким неприємним було здивування дитини, коли на сторінці мами вона побачила свої власні фото. І, дочекавшись повноліття, дівчина подала на власних батьків до суду, за порушення прав на приватність.

не фотографуй мене
фото – google search

Уявляєте себе зі своєю дитиною через десяток років у судовій залі? Неприємне видовище, правда?

«Показуючи тут, здавалось би, якісь цілком невинні речі, як от, наприклад, те, як дитина спить, їсть чи купається у ванній, ми не розуміємо, що не запитали на це у неї дозволу».

Юлія Сливка

Ніхто не заперечує, що радість материнства – це величезне щастя, дароване Богом. Це тайна життя, яке народжує жінка. І про це часто хочеться кричати на весь світ. Але чи варто?

діти у фейсбуці
фото – google search

В мережі «Інстаграм», як кажуть, скільки людей – стільки ж думок. Одні мами щомісяця «звітують» перед фоловерами про нові досягнення діток. Інші – дуже рідко викладають світлини своїх дітей, через що здаються тепер навіть дивними.

Так читачі молодої матусі, online-письменниці та авторки книги «#Чуєш_коли_приїдеш_додому?» Юлії Сливки розвели справжню дискусію під її дописом. Деякі фоловери геть не зрозуміли позицію жінки проти дитини онлайн.

View this post on Instagram

я проти дитини онлайн. • я взагалі проти життя total online, але дитини – поготів. я за те, щоб фіксувати у блог особливі моменти. якщо Ви все ж хочете знімати себе у мережу 24/7 – будь ласка. це Ваше право і Ваш вибір. але не позбавляйте цього права і цього вибору свою дитину. будь ласка. • одного разу я вже писала про право на приватність дитини інтегровано в одній із історій, але пишу знову, бо вважаю, що ми з Вами не усвідомлюємо масштабів травм, яких можемо завдати власній дитині, часто нехтуючи ним. • показуюючи тут, здавалось би, якісь цілком невинні речі, як от, наприклад, те, як дитина спить, їсть чи купається у ванній, ми не розуміємо, що не запитали на це у неї дозволу. • ми садимо її за скло екрану на всезагальний огляд без її відома. • шоу Трумена. • але ж дитина – не власність. це відповідальність, але не власність. і я не можу вирішувати за свою дитину, бути їй публічною чи ні (навіть якщо я – її мама) так само, як не хотіла б, щоб за мене це хтось вирішував (навіть моя мама). • Ви можете безперервно транслювати її, але чи впевнені Ви, що Ваша дитина хотіла б, щоб за її життям підглядали? так, вона не заперечує, але, може, лише тому, що не вміє говорити? • я пишу цей пост не для того, щоб образити чи принизити тих, хто так робить. ні! я хочу, щоб цей пост став просто нагодою подумати про те, чи все у мережі ми робимо правильно. • я точно не хочу хайпувати цією темою, хоч дехто обов‘язково розцінить це саме так. мої погляди на материнство нині чомусь суспільство вважає нестандартними, хоч я вважаю їх логічними, звичайними. нехай. для мене це нічого не важить. мені як людині, яку тут читають, важливо порушити тему. вирішувати – Вам. • я майже не показую Дару, бо відчуваю, що це зайве. мені дискомфортно це робити. крім того, я не хочу, щоб вона запам‘ятала мене з телефоном, націленим на неї. • я не хочу, щоб мій телефон був пістолетом, що розстрілює її приватність. • перед тим, як знімати свою дитину у stories на унітазі, зніміть на унітазі себе. Ви прикриваєте її статеві органи двома пальцями? то прикрийте свої так само. • я не закликаю переховувати свою дитину! я закликаю поважати її приватність. • 👇🏻👉🏼

A post shared by Юлія Сливка (@slyva_jalova_lova) on

Воно й не дивно, що у суспільстві виникає така реакція. Молоді батьки не задумуються над тим, що не всі бажають добра їхній дитині. Небезпеку становить все: геолокація на фото, невинні світлини пухкеньких сідничок ваших малюків, опис звичок та вподобань дитини в дописах. Справжньому кривдникові не доведеться витрачати багато часу, щоб зібрати інформацію про вашу дитину. Ви зробили це замість нього. А тоді – не нарікайте на Бога.

дитячі фото
фото – google search

Ми вже мовчимо про ту величезну кількість педофілів, яким навіть не обов’язково шукати ваше чадо на вулиці чи в школі. Такі збоченці просто завантажують необхідні фото і що відбувається далі, нікому пояснювати не треба. А скільки дитячих фото знаходять на порносайтах? Нікого не лякаємо, але це правда.

«Перед тим, як знімати свою дитину у stories на унітазі, зніміть на унітазі себе. Ви прикриваєте її статеві органи двома пальцями? То прикрийте свої так само».

Юлія Сливка

Батьківство – це відповідальність за те маленьке життя, яке має право стати великим. Дитина – це не власність і не лялька.

фото дитини
фото – google search

«Я не хочу, щоб вона запам’ятала мене з телефоном, націленим на неї…я не хочу, щоб мій телефон був пістолетом, що розстрілює її приватність».

Юлія Сливка

Насолоджуйтесь тим дарунком, який вам даний. Виховуйте не лишень дитину, а й себе разом з нею. Вмійте бачити, де закінчується ваше право – і починається право дитини. Хтозна, що сказав би малюк, якби одразу вмів говорити. А раптом це було б: «Мамо, не знімай мене!»

Головне зображення (the main picture) – Caleb Woods

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 голосів, середній: 4,71 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.