Магія ранку: від “сови” до “жайворонка” за 21 день

517

Вчені вкотре розбивають стереотипи об скелі сучасного світу. Ви все життя гадали, що легко прокидаєтесь зранку, бо ви “жайвір”? Ні. Усі люди мають сон, (чи не мають його) залежно від свого біоритму. Тобто “сов”, “жайворонків” чи “голубів” не існує.

сови чи жайворонки

Але, чесно кажучи, якось цей факт все одно не тішить. Ті хто лягали пізно спати, так і продовжують лягати. А психологи та медики з останніх сил пишуть книги з порадами, як змінити свій біоритм.

як вставати зранку

Від “сови” до “жайворонка”

Одні радять не ламати свій ритм, бо це може призвести до поганого самопочуття і депресії. Інші ж твердять, що ненормований сон якраз найбільше впливає на депресивні стани. І де тут золота середина?

добрий ранок

Та, мабуть, ви помітили, що найчастіше, а може навіть, завжди намагаються перелаштувати “людину-сову” на “жайвора”. І поки у нас мільйони людей і навіть дітей в муках прокидаються зранку, йдуть на роботу і до школи – в деяких прогресивних країнах для “сов” і навчання, і робочий день починаються пізніше.

сова біоритми

Правильно це, чи ні, – відповісти важко. Але якщо ви вже стали на цю тернисту стежку від “сови” до “жайворонка”, тоді ми з вами!

Розумні будильники

Спершу, встановіть собі будильник, від якого у вас не буде сіпатись око. Але скористайтеся для цього дещо цікавішими версіями класичного будильника. До прикладу:

  • Alarmy (iOS та Android) – достатньо встановити вимкнення звуку за фото: зробіть світлину якогось предмета на кухні, чи в іншій кімнаті. І щоразу, аби будильник замовк, вам треба буде бігти в інше місце, щоб сфотографувати той предмет.
  • Sleep as Android вміє навіть відслідковувати та аналізувати фази сну, зупинити хропіння відбросигналом, а в додатку із лампою, автоматично вираховує рівень освітлення в кімнаті для максимально комфортного пробудження.
  • Sleep Cycle alarm clock – це практично аналог попереднього, тільки цей тип будильника підходить для iOS.
  • Wake N Shake – а щоб вимкнути цього будильника, треба добряче постаратися, бо ним потрібно трясти. І поки на моніторі вашого смартфона не покаже 100%, сигнал не замовкне. Ну, будильник не для імпульсивних людей. Так зранку можна й розбити телефон вщерть.

Магія ранку

Зрештою, кажуть, що звичка виробляється впродовж 21 дня. Якщо ви “сова”, то спробуйте якось поступово переходити на новий режим. Змістіть час, коли ви лягаєте спати на 15 хвилин, тоді на півгодини, тоді на годину – і лягайте до 22.00. Можливо, недаремно науковці наполягають на думці, що усі без винятку можуть лягати із заходом сонця, а зі сходом – вставати.

маленька сова

Також рекомендують для міцного і здорового сну не наїдатись наніч, не сидіти в комп’ютері чи смартфоні. Потрібно вимкнути світло і принаймні просто лягти.

До слова, радимо прочитати книгу Хела Елрода “Магія ранку”. Затяті “сови”, прочитавши її, вже щебечуть як жайворонки з самого ранку. Можливо, скоро й ви прокидатиметесь з усмішкою на обличчі без великих зусиль.

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.