Любити себе не можна ненавидіти: де поставити кому?

1 916

Нас у дитинстві вчать усього. Важливо добре вчитися, важливо закінчити школу із золотою медаллю, університет – вища освіта… Але чи вчили вас, що треба, перш за все, любити себе? Мабуть, ні. І йдеться не про щирий егоїзм. А радше про відчуття свого місця у світі, про цінування свого часу та талантів.

любити себе щодня

Проте ніхто навіть не замислюється, що більшість наших психологічних проблем виникають через недостатню любов до себе. Через відсутність здорової та обов’язкової любові й поваги до своєї особистості.

як любити себе

Погодьтесь, що колись навіть нерозумно було хвалити близьку людину, чи відпочивати наодинці із собою: без дітей та чоловіка, чи дружини. «Так не можна!» – казали нам. Треба любити спершу когось. Нині посперечаємось із цією тезою і навчимося любити себе.

Хто на світі миліший від усіх?

Пам’ятаєте з казки про Білосніжку ту злу королеву, яка завжди говорила до дзеркала? Та це була не просто картинка з історії. Психологи радять завжди дивитися на себе в дзеркало з любов’ю.

дивитися в дзеркало

Так, ви прокинулися із синяками під очима. Так – ви вкотре не виспались і вам треба поспішати на роботу. І звісно зачіска могла би бути і краща, але хіба це так важливо? Ви – унікальні. Уявіть – немає схожих на вас на цілій планеті. Здається нам, що це вже велика нагода обзавестися любов’ю до своєї скромної персони.

До слова, перегляньте стрічку «Красуня на всю голову». Фільм переверне ваше уявлення про сприйняття себе.

Поважай себе і тебе поважатимуть інші

Звісно, ранішні процедури перед дзеркалом – це лишень половина дороги. Якщо ви не почнете поважати себе, справи будуть кепські.

Робіть собі маленькі приємності: тепла ванна, масаж, чашка чаю з книгою. І не треба оце ваше «у мене немає часу». Він є! Хоч то крихітних 5 хвилин вдень, чи пів години перед сном, але це вже багато. Поважайте те, чим займаєтесь; тих, кого любите і місце, де живете. І буде вам щастя!)

час для себе

Тотальна незадоволеність

Важко бути щасливим і робити щось добре, коли ви незадоволені собою. Коли світ перевернувся з ніг на голову через пандемію. І в цьому періоді так важко знайти спокій та рівновагу. Бо ж ця проблема дуже заважає усім жити. Однак, незадоволена собою людина завжди відчуватиме дискомфорт у суспільстві, і не лишень в період пандемії.

страх самотності

Перше, про що думає така особа завжди й усюди: «А яке я справляю враження? Вони точно помітять мої криві зуби! А якщо в мене не стильний одяг?…» СТОП!

Нормальним людям до лампочки ваші зуби та одяг. Щирий співрозмовник завжди шукатиме ваше внутрішнє тепло. В людини, яка себе не любить, його просто немає.

навчитися любити себе

Приймати себе важко. Це факт. Особливо у сучасному світі, де фешн-індустрія нав’язує іноді ненормальні стандарти краси. Відомий український психолог Олена Любченко говорить:

Є оманлива думка, що щастя треба шукати зовні, поза собою. А насправді не треба далеко ходити за щастям. Воно всередині. Ви і є щастя!

Жінки (та іноді й чоловіки) часто вдаються до послуг пластичних хірургів, втрачаючи контроль над процесом удосконалення. Чи полюбить себе така жінка більше? Можливо. Та чи буде вона собою? Навряд.

Іноді недостатньо змінити форму носа. Людина може змінити себе до невпізнанності, але всередині все одно буде нещасна”. Олена Любченко

Не подобається зайва вага – бігом у спортивну залу; маленький зріст – скорегуйте свій вигляд правильним одягом; великі очі – вдалий макіяж. Головне не жалійте себе, а працюйте одночасно і над зовнішністю, і над внутрішнім світом.

любіть себе

Тож, сподіваємося, що за час карантину у вас було вдосталь часу, щоб навчитися любити себе. Читайте духовну літературу, (а ми завжди радимо чудові книги), проживайте з вдячністю кожен свій день, – і світ відгукнеться любов’ю.

Головне зображення (the main picture) – google search

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.