Книжкові новинки тижня: найкращі 5

3 012

Книжковий ринок вривається в осінь. І ми вже маємо 5 книжкових новинок цього тижня. Осінь – найідеальніша пора для читання.

Софія Лундберг «Червоний записник»

Нора-Друк

книжкові новинки від нора-друк

Свої книжкові новинки пропонує видавництво «Нора-Друк» та авторка Софія Лундберг – колишня журналістка та редакторка періодичного видання, а нині – зірка сучасної шведської літератури. Багато років тому, прибираючи в домі померлої тітки, вона натрапила на стареньку адресну книгу, вміст якої її неймовірно розчулив. Ця знахідка й надихнула Софію на створення дебютного роману.

Головній героїні Доріс вже 96. Хвора й самотня, вона доживає віку у домі для літніх людей, давно втративши всіх, кого так любила. Та попри це жінка ще має кілька причин для радості. Наприклад, її старий червоний записник, в якому зберігаються імена всіх дорогих їй людей. А ще дзвінки від племінниці Дженні, що мешкає за океаном. Саме їй, як останній близькій людині на цій землі, Доріс вирішує розповісти свою захопливу історію життя. Бо ж спогади з потертих сторінок щоденника не мають помирати.

Богуміл Грабал «Занадто гучна самотність»

Комора

Богуміл Грабал

Якщо бажаєте познайомитись з творами чеської літератури, то, безумовно, найкраще почати з Богуміла Грабала. Він – видатний прозаїк, поет, лауреат Оскара за фільмовий сценарій та номінант Нобелівської премії 1994 року.

Його культовий роман «Занадто гучна самотність» перекладений на десятки різних мов, а цієї осені завдяки видавництву «Комора» він зазвучить ще й українською.

Дивакуватий Гантя 35 років працює в пункті збору макулатури. Щодня він рятує від пащі гідравлічного преса по одній гарній книзі й дбайливо ховає їх усі в себе вдома. Та хоч ті паперові гори вже заполонили увесь простір, Гантя не здається. Хіба важливі ці невеличкі незручності, коли в його руках вся мудрість світу?

Думки у романі  – чудні, шалені, а часом й зовсім гротескні. Та це лиш на перший погляд. Насправді твір просто викриває те, про що нам завжди ніяково говорити вголос.

Степан Процюк «Відкинуті і воскреслі»

Discursus

Степан Процюк нові книги

Степан Процюк – талановитий український письменник, твори якого повсякчас викликають цунамі з дискусій. Його вагомий доробок складається з декількох збірок віршів, низки психологічних романів та книг для підлітків. А ще він справжній майстер захопливо оповідати життєписи відомих людей.

«Відкинуті і воскреслі» – це збірка нарисів про видатних українських письменників, особистості яких автор відкриває для нас з абсолютно нового боку. Вічний парубок української літератури Іван Нечуй-Левицький, Гуллівер у країні ліліпутів Іван Франко, сталево-ніжна Леся Українка та геній з замерзлим серцем Павло Тичина. Такого в шкільних підручниках точно не знайдеш. 

Ніл Ферґюсон «Глобальний занепад»

Наш Формат

книжкові новинки тижня

Часом здається, що наш світ котиться прямісінько в прірву. Але чому? Що пішло не так? Авторитетний історик, журналіст та професор Ніл Ферґюсон може пояснити. 

У своїй новій книзі «Глобальний занепад» він розглядає причини спаду західної економіки та цивілізації загалом, досліджує основи їх функціонування, та найважливіше – намагається зрозуміти, чим загрожує крах сучасної світової системи у довготривалій перспективі.

Надзвичайно актуальне і корисне дослідження автора для сучасного світу. Бо якщо і купувати книжкові новинки, то саме такі.

Петро Гаврилишин, Роман Чорненький «Станиславів: віднайдені історії»

Discursus

книжкові новинки про Івано-Франківськ

Кандидати історичних наук Петро Гаврилишин та Роман Чорненький пропонують нашій увазі результат свого вагомого трирічного дослідження. Це – збірка історичних оповідей про славне місто Станиславів, або ж нині – Івано-Франківськ. 

У книзі цікаво розповідають про знакові пам’ятні події, що відбувалися в місті у XVIII – XX століттях. Уся інформація, яку автори здобували з українських, польських, австрійських, та навіть радянських джерел, зручно подана у формі тематичних науково-популярних статей. Тож можете не боятись – матеріал сприймається легко і вельми захопливо.

Гадаємо, ці книжкові новинки вразять навіть найвибагливішого читача. А улюблений жанр для прочитання знайде кожен. Не забувайте про мегакруту добірку осіннього настрою від нашої редакції.

Головне зображення – Eliabe Costa

image color pick

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.