Книги VS фільми: справжні українські сенсації
Книги несуть у собі неймовірну енергетику. Недарма кажуть:
“Хто читає книги, той проживає безліч життів”
До речі, українська література нічим не поступається світовій. У нас повно книг, від яких перехоплює подих. І які навіть виходять на екрани глядачів у вигляді цікавих фільмів. Та боротьбу паперу і камери можете зупинити лишень Ви.
“Червоний”
Зміст статті
Відкриваємо наш огляд книгою українського автора Андрія Кокотюхи. Мабуть, усі якщо не читали, то чули про його роман “Червоний”: історію про нестерпні умови ГУЛАГу та силу волі справжнього українського патріота. Та автор вирішив, що цього мало і погодився на екранізацію книги, ставши ще й сценаристом стрічки.
Кінокритики по-різному відгукуються про фільм, та все ж читати, чи дивитися – ваш вибір. Стрічка доступна для перегляду з 2017 року.
“Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу”
Дивують українські письменники і чудовими творами для дітей та юнацтва. Так Олександр Гаврош написав “Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу”. А режисер Віктор Андрієнко дав книзі друге дихання. Так у 2013 році в широкий прокат вийшла неймовірна стрічка “Іван Сила”. Фільм згодом отримав премію Лесі Українки у номінації “Найкращий фільм для дітей та юнацтва”
“Ворошиловград”
А цього письменника знають усі. Сучасний, іноді провокаційний, співочий автор Сергій Жадан завжди вмів полонити серця читачів. Як? Не питайте, а просто прочитайте його роман “Ворошиловград”. Книга вийшла ще у 2010 році, та за пару років роман став Книгою десятиліття Бі-Бі-Сі.
У 2012 за мотивами роману Жадана вийшов комікс, уявляєте! А на листопад 2018 обіцяють прем’єру фільму “Дике поле”, де за основу сюжету взято події з книги “Ворошиловград”. Так що фанати Жадана вже з нетерпінням чекають на новинку.
“Солодка Даруся”
Звісно письменницький простір не може існувати без жінок. І як тут не згадати Марію Матіос та її культову книгу “Солодка Даруся”. Якщо чесно – то це неймовірна книга. Будьте певні, цей роман не відпустить Вас до останньої сторінки.
А коли в інтернеті з’явилася інформація, що роман екранізують, то мережа просто вибухнула питанням: коли? Режисер стрічки Олександр Денисенко запевняє, що прем’єра буде у 2019 році. Ну, чекати ще недовго.
Читайте також про боротьбу світової літератури та кінематографу
“Століття Якова”
А ця книга просто розірвала полички книгарень. “Століття Якова” Володимира Лиса – це однозначно бестселер 2010 року. Та таку позицію книга тримала ще не один рік.
Роман — це своєрідний епос-біографія одного українця, який за сто років пережив п’ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СРСР. Книга Володимира Лиса – то ціла епоха життя однієї людини.
І на щастя читачам (хоча можливо не усім), у 2016 році телеканал “1+1” створив історичний міні-серіал “Століття Якова” за мотивами однойменного роману. Чудовий акторський склад, музика “Океану Ельзи” та цікава інтерпретація книги однозначно варта Вашої уваги.
А ми з нетерпінням чекатимемо “Чорного ворона”. Гадаємо, що наша птаха буде нічим не гірша за американського “Червоного горобця”.
