Етична косметика або як не вбити кролика
Людина розумна. Людина – розумна? У XXI столітті з цим ще треба посперечатися. Бо прогрес пішов уперед, а методи дослідження шкоди косметики залишилися ще з палеозойської ери. Бо майже вся відома косметика (декоративна і доглядова, чоловіча, жіноча і навіть дитяча) активно тестується на тваринах. І щороку в таких лабораторіях помирають мільйони пухнастиків. Спробуємо з’ясувати, чи існують Cruelty Free бренди і як їх шукати.
Як відбувається тестування косметики на тваринах
Зміст статті
Хтось собі думає, що тестування відбувається за схемою:
- кролика намочили
- натерли шампунем
- гарно помили
- висушили і пустили стрибати
НІ! Насправді всі засоби (конкретно кроликам) наливають прямо в очі. Особливо страждають кролики-альбіноси. У них не виділяються сльози. Тому тваринки в конвульсіях, від печіння рогівки, часто ламають навіть хребти. А очі, звісно ж, розпухають.
фото – petaasia.com фото – Denilo Vieira
Досліди проводяться і на собаках. Найпоширеніший вид собак для тортур – бігль. Ми раніше писали про те, як правильно заводити домашнього улюбленця, як доглядати і виховувати соціального пса. Та з’ясовується, що в піддослідних лабораторіях з собак навіть здирають шкіряний покрив. А на відкриті рани наносять ваше улюблене мило, гель для душу, парфуми. Цуценята вкриваються ранами, які гниють, а хімічні сполуки роз’їдають рану ще більше. Мабуть, терміново потрібно писати текст, як виховати соціальну людину!
Мавпам, наприклад, вводять компоненти в повіки, чи в певні органи. Більшість піддослідних розміщують у спеціальні газові камери. Де ті вдихають випари і повільно, в муках помирають.
Такі експерименти тривають від одного і до сорока днів!
Як там гасло: «Краса потребує жертв!» Справді?
Cruelty Free бренди
Та все-таки існують бренди, які дбають і за довкілля, і за власну репутацію. Їх не так вже і мало, тому вони точно варті уваги свідомого споживача.
- KKW Fragrance – косметика від Кім Кардашян
- Kylie Skin – продукти Кайлі Дженнер
- NYX – переважна більшість продукції не тестується
- e.l.f. – США (можна замовити через iHerb)
- EcoTools – французький бренд
- Inglot – польський виробник
- Dushka – український бренд
- Weleda – німецький бренд
- Natureal – український бренд, що повністю виготовлений на рослинній основі та не тестується на тваринах
- LUSH – бренд, котрий ще у 1991 році заявив: «Ні випробуванням на тваринах».
Але і тут варто бути обережними. Якщо компанія замовляє виготовлення продукції в Китаї, то вона вся буде тестована на тваринах. Це головна вимога китайських виробників. Тому звертайте увагу на місце виготовлення!
Загалом є різні методи тестування косметики. І тварин можна до цього процесу навіть не долучати:
- метод in vitro – проводиться на клітинних культурах (він і набагато дешевший, аніж тестування на тваринах);
- штучна шкіра та комп’ютерні моделі.
Як дізнатися, чи тестують продукти на тваринах?
Є безліч додатків та сайтів, на яких можна перевірити бренд на чесність. Тому перш ніж бігти за улюбленим засобом, добряче порийтесь в інтернеті.
Bunny Free – додаток на телефон, який допомагає знаходити Cruelty Free бренди.
Як маркується етична продукція
Шукай кроля)

Отже, щоб обрати етичну косметику та інші засоби звертайте увагу на:
- Чи тестували та випробовували на тваринах
- Обов’язково шукайте на обгортці місце виготовлення (навіть Cruelty Free NYX деяку продукцію виготовляє в Китаї)
- Шукайте кролика на маркуванні
- Перевіряйте склад. Часто виробники хоч і не тестують продукцію на тваринах, проте використовують тваринні компоненти, а це вже геть не етично.
Корейська косметика
Справжнім проривом в б’юті індустрії можуть похвалитися корейці. Тут вони, мабуть, перевершують навіть саму Кайлі Дженнер. Річ у тім, що корейські виробники не виокремлюють види косметики.

Вони не ділять її на доглядову та декоративну, бо вважають, що якісний продукт має і лікувати, і творити красу одночасно. Саме тому Корея – одна із перших країн у світі – відмовилася від тестування косметики на тваринах. Виробники, як і всі жителі країни, надто зациклені на натуральності усього, особливо засобів догляду за обличчям. Варто згадати лишень ідеальну шкіру корейських красунь.
Є доволі дорогі бренди корейської косметики. Однак і на український гаманець є свої продукти.
Так бренд Missha завоював любов усіх візажистів та блогерів. В арсеналі компанії є все. Продукти цієї фірми максимально натуральні та мають лікувальний ефект.
Ціни коливаються від 300 гривень і до декількох тисяч.

Ще одна марка Elizavecca – відома своїми сироватками для обличчя. Їх можна знайти в інстаґрамі та в магазинах корейської косметики вашого міста.
Ціна такої сироватки 360 гривень.

Натуральна косметика, яка не існує
На жаль, Україна поки що пасе задніх в питанні випробувань продукції на тваринах. Та й з маркуванням засобів догляду за собою і взагалі – усієї побутової хімії – у нас серйозні проблеми.
Проте це питання все більше обговорюють. Свідомих людей теж більшає. А це хороший знак.
30 липня цього року було опубліковано петицію на сайті ВР, де йшлося про заборону тестування косметики на тваринах в Україні. Наразі вже зібрано 25338 підписів і є відповідь до позивача петиції.
Та так, щоб ви знали, хто вас обманює, невеличкий список компаній, яким ще далеко до етики. Лиш не впадайте у відчай, коли знайдете в тому списку своїх улюбленців. Завжди можна переглянути свої уподобання.

Також: Lenor, Tide, Ariel, La Roche-Posay, Clean&Clear, Rexona, Timotei, L’Oreal, VICHY.
Johnson’s Baby – до речі, відома дитяча! олійка, майже на 100% складається з технічного масла. Створює на поверхні плівку, яка насправді, відштовхує воду, а не зволожує шкіру.
… і це ще не весь список(
Головне зображення (the main picture) – allure.com
