Деградація чи розвиток: як ґаджети впливають на наше життя
На вулиці сніг та чудова погода. Саме час для катання на санках та лижах. Але не так то легко знайти тепер дітей та дорослих, які б завзято штурмували снігові замети. Запитаєте, а де ж усі?

А всі – у ґаджетах. Там і сніг штучний, і уявні санки можна придбати, і сніговика зліпити.
Куди зникли люди?
Як ви здогадалися, сьогодні йтиме мова про вплив наших девайсів на звичне життя, яке вже давно не таке й звичне.
Без телефона тепер анікроку. В маршрутках, в автобусах, у потязі і навіть у літаку – всюди телефони, планшети, нетбуки… і його величність – інтернет! Навіть більшість робіт тепер теж напряму залежні від інтернету.

І це не погано. Та вражає інше. Більшість людей й досі не вміють грамотно розподіляти час, проведений в ґаджеті. Молоді люди проводять в соціальних мережах та ютубі понад 6 годин на добу!! Це колосальна цифра.

І лишень одиниці справді черпають звідти якусь користь. Наприклад, звичайний день середньостатистичного українця зі смартфоном триває так:
- сніданок з перевіркою Фейсбука, (а це перегляд новин, тисячі лайків знайомим та колегам, смішні відео про тварин та дітей, політична реклама, неймовірні статті про такі ж неймовірні ліки від артрозу, перегляд фото друзів і не тільки….)

- обід (заглянути в Інстаґрам, а звідти перейти за посиланням на You Tube канал, а звідти на улюблений серіал, кліп, пісню, топ дивних фактів про жінок, як боротися зі щурами, куди зникли майя….ну ви зрозуміли)

- вечір ( повторити два попередніх пункти знову ); сон – відсутній, бо розпочинається о 3 ночі.

Звісно це лишень загальна картина, та вчені довели, що в середньому у той же інстаґрам людина заходить до 25 разів за добу (тобто мінімум раз на годину!)
Наша порада – не відмовлятися від інтернету, бо це не так вже й просто.

- Та чому б не розпочати день з цікавої книги чи онлайн-журналу.
- Потім переглянути дописи у соцмережах, (але перед тим увімкнути фільтри, які блокують непотрібну рекламу тощо).
- А ввечері розслабитись під чудову музику з ютубу, чи завершити читання книги.

Той же час можна провести за вивченням іноземної мови, пройти цікаві курси, які не потребують постійної присутності онлайн. Але в той же час, розвивати себе як особистість, а не забувати за екраном телефону, який день чи місяць.
Сучасним дітям – зелене світло?
Повернемось до тих же санок. Тут нервово мигає червоний вогник, адже деякі залежні від ґаджетів діти, на сани дивляться, як на прибульця. І це факт!

Дослідники університету Манчестера стверджують, що саме коливання зеленого і синього кольорів, які закладені в дисплеї смартфонів, впливає на розумову діяльність дитини. На її здатність сприймати світ!

Дитина, що проводить більшість вільного часу в інтернеті втрачає зацікавленість реальним світом. Їй куди цікавіше ліпити уявного сніговика, аніж погратися в реальні сніжки.
Як бути батькам в сучасному світі, коли діти навіть у школи носять планшети, замість книг? Рішення є.
Вчені Королівського коледжу педіатрії та дитячого здоров’я Британії радять батькам чітко встановлювати час користування ґаджетом.

- Поспостерігайте, на що у смартфоні дитина витрачає часу найбільше.
- Якщо це ігри та соцмережі – скорочуйте цей час.
- Натомість запропонуйте щось настільки цікаве, аби дітям навіть у голову не прийшла думка “в інтернеті цікавіше”.

- Покажіть дитині інший бік інтернету.
- Розвивайте у ній бажання шукати щось справді цікаве та корисне, збагачувати свій світогляд.

І не забувайте, що діти копіюють поведінку дорослих. То може ваша дитина просто відображає вас? Відкладіть свій смартфон на пару хвилин, прочитайте дитині цікаву книгу (казку чи то історію), проведіть час разом.
І тоді ґаджети стануть просто хорошим доповненням для зручності вашого життя.

І тоді гаджети стануть просто хорошим доповненням для зручності вашого життя.
