Чотири книги листопада

2 078

Ми знову до вас із цікавими історіями та сюжетами. Пропонуємо зануритись у навколосвітню подорож, згадати минуле кохання та пережити досвід сучасного концтабору на Донбасі. Все це розповідають книги листопада.

Антон Санченко «Круз та Лис. Напередодні»

Комора

книги цього листопада

Вже навіть з назви книги можна здогадатись, що в ній буде якась мегакрута команда та дивовижні пригоди. То хто ж вони, Круз та Лис? Нумо знайоммось.

Іван Крузенштерн та Юрій Лисянський – німець та українець, яких вважають першими «російськими» навколосвітніми мореплавцями. У 1803-му році вони разом вирушили у надважливу дослідницьку експедицію, успіх якої Російська Імперія пихато присвоїла собі. 

Письменник та видавець Антон Санченко вирішив покласти край брехні російських біографів і натомість розповісти справжню історію походження та початку блискучої кар’єри капітана 1-го рангу Юрія Лисянського. 

Але не думайте, що книга – якийсь звичайний життєпис з купою дат та непотрібних деталей. Це дійсно чарівна, захоплива розповідь про пригоди моряка з Ніжина, щедро наповнена гумором, яскравими епізодами та духом морських мандрів. Гордість за своє, українське, відчуєте неодмінно.

Брати Капранови «Рута»

НОРА-ДРУК

книги листопада Брати Капранови

Жодна любов у житті не зникає безслідно. Якась лишається з тобою надовго, якась просто дарує безцінний досвід. Але іноді старе кохання зринає з далекого минулого і наповнює твоє існування новими сенсами.

Киянин Андрій Литвин часто згадує про свою військову службу в Литві. Там у неспокійному 1991-му він брав участь у штурмі Телецентру як радянський солдат. Але нині за вікном його дому шумить Революція Гідності, і, на щастя, він опинився по інший бік барикад. 

Чоловік має доньку, на ім’я Рута, яка працює завідувачкою бібліотеки на Майдані Незалежності. І коли 18-го лютого беркутівці захоплюють Український дім, Андрій з купкою сміливців вирушає на її пошуки. Та цієї тривожної ночі з ним трапляється не тільки це. В життя героя несподівано вривається його юнацьке минуле і литовська студентка Рута, в яку колись був шалено закоханий. 

Талановиті Брати Капранови й тут не зраджують своєму стилю. Спритні діалоги не відпустять вас до останньої сторінки, а жива емоційна оповідь миттєво намалює яскраві картинки в уяві читача. Загалом, книги Братів Капранових must-read цього листопада. 

Сергій Бабкін «Млини мелють поволі»

Discursus

сергій бабкін та книги листопада

Книга для тих, хто не боїться сильних почуттів. Так можна сказати про роман Сергія Бабкіна «Млини мелють поволі». У ньому автор скрупульозно досліджує всі глибини людської психології, зокрема в особистісному та соціальному плані, а також торкається делікатної теми сімейних відносин.

Головний герой книги – хлопець Горислав, у родині якого стається страшна трагедія. У тому, що трапилось, хлопець обвинувачує власну матір, Авеліну, а відтак щиро прагне помститися їй. Долі інших персонажів витончено вплітаються в цю непросту історію, повсякчас розкриваючи її з нових, неочікуваних сторін.  

Оповідь не має звичного лінійного сюжету чи різких динамічних поворотів. Ця книга – клаптикова ковдра з цікавих інтригуючих деталей, красивих, майже театральних сцен та напруженої боротьби почуттів. Величезна увага в романі приділяється внутрішнім монологам героїв, у яких спостерігаємо найрізноманітніші емоційні прояви – відверті та без прикрас. Саме через них автор шукає пізнання тонкої людської сутності. «Млини мелють поволі» – меланхолійне проникливе видання, яке займе почесне місце у вашій домашній бібліотеці.

Станіслав Асєєв «Світлий Шлях: історія одного концтабору»

Видавництво Старого Лева

новинки ВСЛ
фото – ВСЛ

Коли ми читаємо про трагедію Освенцима чи про абсурдну політику Червоного терору, то не можемо повірити, що подібні жахіття здатні відбуватись в сучасному цивілізованому світі. Але водночас на окупованому Росією Донбасі й досі існують справжні концтабори, які калічать людські долі. 

Журналісту та письменнику Станіславу Асєєву нині 31 рік. Проте два з половиною з них він провів в «Ізоляції» – таємній в’язниці прямісінько в центрі Донецька, в якій до полонених застосовують жорстокі тортури.

Станіслав потрапив туди за сфабрикованим звинуваченням  у «шпигунстві» в травні 2017-го, а після звільнення у 2019-му його життя розділилось на «до» і «після». 

У своїй книзі журналіст розповідає страхітливу правду про свій 28-місячний полон. Про безмежну людську жорстокість і катування електричним струмом. Про існування з постійним фізичним болем та зламаною волею. А ще про те, як йому вдалося зберегти здоровий глузд у цих звірячих умовах. 

Книга «Світлий Шлях» вражає в саме серце, нагадує, що війна триває, і що боротись і жити дійсно є за що.

Тож, якщо ці книги листопада ви вже читали, або вам хочеться більше, пропонуємо іще. Сподіваємося, питання «що прочитати восени?» опісля таких добірок зникне.

Головне зображення – depositphotos

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 голосів, середній: 4,43 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.