Чи варто купувати секонд-хенд. Руйнуємо стереотипи!

624

Кожен другий українець точно має хоча б одну річ із секонд-хенду. Це не доводили британські вчені, це просто беззаперечний факт. Речі з “других рук” стали вже невід’ємною частиною життя окремих людей.

магазини вживаного одягу

Ми не будемо говорити про рівень життя в країні і фінансові можливості українців. Бо, на жаль, дуже мала частина громадян може дозволити собі оновити гардероб з ніг і до голови у модному магазині.

  • Та якщо ви частенький гість стоків та секондів, тоді читайте уважно.

Стереотип 1. На секонді можна знайти ексклюзивну річ за малу ціну

Це правда. Проте зазвичай такий одяг знаходиться в оціненому відділі, а не “на вагу”. І там він часто дорожчий, ніж нова річ з маркету. Звісно, іноді можна відшукати відомі бренди типу H&M чи Mango за доступною ціною, однак обійти доведеться не один секонд.

на секонді

Стереотип 2. Краще купити 3 вживані речі, ніж одну нову

Тут важко дискутувати. Часто трапляється, що якість не відповідає в обох випадках. Але якщо ціна однієї нової речі така ж, як і вартість трьох вживаних, то вибір за вами. Гадаємо, що все-таки, навіть на психологічному рівні новий одяг більш позитивно впливає на людину, аніж секондівський.

сток

Стереотип 3. Нічого страшного в одязі з секонду немає. Він проходить обробку

Ось тут і треба починати боятися. Одяг, що надходить в Україну в магазини секонд-хендів, обробляють формальдегідом. Люди, які часто купують там речі, точно знають, як зазвичай “пахне” у таких маркетах. Річ у тім, що ці речовини негативно впливають на дихальну систему та слизові ока. Ви, мабуть, не одноразово заходились чханням, чи покашлюванням, вибираючи собі чергову модну річ.

стокові магазини

  • Знову ж таки, не обов’язково, що у магазині, в якому купуєте речі саме ви, дезінфекція відбувається таким чином.

Одяг з секонд-хенду впливає на психіку

А тут вже справді цікаво. Як стверджують біоенергетики та психологи, одяг з чужого плеча може негативно впливати на поведінку людини, і навіть її психічний стан.

“Одяг з секонд-хенду може змінити звички і характер людини, яка буде його носити. Речі, що були у вжитку, справді володіють енергетикою попереднього господаря. Це може негативно впливати на здоров’я та настрій людини. Вона починає раптово хворіти. Може непритомніти й мати високу температуру. Так організм бореться з інформаційно-енергетичними потоками, які переходять на нового носія від попереднього власника”.

– коментар біоенергетика Ольги Старостенко

  • Також радять уважно вибирати ношене взуття, бо весь негатив, який накопичує людина впродовж дня, виходить через ноги.

взуття зі стоків

Та якщо ви помітили, що одягу із секонд-хенду в гардеробі побільшало, а проблем додалося стільки ж, то варто задуматись. Ми не будемо влаштовувати слідство з екстрасенсами, але ще в давнину вважалося, що доношувати одяг (особливо за чужою людиною) не дуже добре.

Стереотип 4. Купувати вживаний одяг взагалі не варто

І тут ми не зовсім погодимось. Найоптимальнішим варіантом будуть стоки. Це ідеальне місце для тих, хто шукає модні речі. Тут імовірність купити новий одяг, але дешевше, в рази більша, ніж на звичайних секондах.

одяг секонд-хенд

На стоці можна справді стильно одягнутися. І якщо вам заманеться придбати брендову річ, але трохи не вистачає коштів, то сток – найкраще рішення. А тепер для цього навіть з дому виходити не потрібно. Десятки стокових магазинів розмістили свої послуги в соціальних мережах і доставляють одяг прямо під двері.

чи купувати секонд

Ми знаємо, що українці люблять модно одягатися, і вони вміють це роби куди краще, ніж в інших країнах. Та якщо ви хочете купити нову вартісну річ, і вкотре переконуєте себе, що краще побігти у найближчий єврошоп, то стоп.

  • Порахуйте скільки впродовж місяця-двох ви витрачає на вживаний одяг.
  • Можливо, варто відкласти ці кошти на одну нову річ, аніж придбати три із секонд хенду.

Однозначно вибір за вами. І хай кожен завжди виглядає на всі 100.

image color pick

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.