“Chernobyl” – грандіозна прем’єра від творців “Гри престолів”

2 094

Поки глядачі “Гри престолів” морально готуються до неминучого закінчення телесеріалу, автори HBO вже готові занурити їх у період “після Трону”. 6 травня на американських екранах вийде міні-серіал “Chernobyl”. Телевізійна подія розкриє по-новому одну з найбільших техногенних катастроф в історії – аварію на Чорнобильській АЕС 1986 року.

HBO – американська мережа кабельного та супутникового телебачення (найстаріша в США), відома в усьому світі. Вони знімали і скандальний документальний фільм про Майкла Джексона (“Leaving Neverland”), і провокаційну стрічку про винахідницю Елізабет Холмс (“The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley”). В доробкові каналу такі серіали, як “Секс у великому місті”, “Гра престолів” і “Велика маленька брехня”.

Не дивно, що тема чорнобильської трагедії зацікавила HBO. Разом з британською телекомпанією Sky, вони зняли неймовірний історичний драматичний міні-серіал “Chernobyl”, і вже вразили глядачів трейлером.

офіційний трейлер HBO з українським перекладом

Виконавчим продюсером стрічки стала Керолін Штраусс (вона ж продюсувала “Гру престолів”). Режисер Юхан Ренк до цього знімав відомий серіал “Ходячі мерці”. А сценарист та ідейник Крейг Мезінг у 90-ті керував Walt Disney Company. Команда справжніх професіоналів, що тут гадати.

Українці, мабуть, впевнені, що впродовж двох років усі роботи над фільмом проводилися безпосередньо на території Чорнобильської зони. Однак основне фільмування проходило у Литві, і лишень частково в Києві.

Таємниці фільму, про які дізнається глядач

Головні ролі зіграли не менш відомі актори:

  • Джаред Гарріс (знявся в понад 50-ти фільмах, зокрема в “Загадковій історії Бенджаміна Баттона”) – радянський вчений Валерій Легасов;
  • Стеллан Скашгор (десятки стрічок та серіалів, наприклад, “Пірати Карибського моря”) – заступник голови ради міністрів СРСР Борис Щербина;
  • Емілі Вотсон (дві нагороди “Оскар” за кращу жіночу роль) – учена Уляна Хом’юк.

HBO та Sky зробили колосальну роботу, щоб донести світові правдиву історію про Чорнобиль. Режисери розкрили катастрофу на АЕС не лишень, як суто українське горе, але і як трагедію усього людства.

фільм про чорнобиль 2019

Джаред Гарріс, що зіграв роль Валерія Легасова, в одному із своїх інтерв’ю згадує, що про науковця знайти інформацію було практично неможливо.

Неймовірно жахливо, наскільки успішною була радянська пропагандистська машина з точки зору стирання вченого Легасова з пам’яті, особливо після події…

В реальному часі, науковець став одним із перших, хто опинився на місці аварії ЧАЕС і провів там аж чотири місяці! (дозволено було 3 дні). Саме він придумав склад суміші, якою залили ядерний реактор і таким чином (тимчасово) зупинили швидке розповсюдження радіації.

Однак Валерій Легасов став і першим, хто не мовчав про істинні причини катастрофи. І через два роки після аварії, за офіційною версією Генпрокуратури СРСР, він здійснив самогубство на фоні затяжної депресії.

“Chernobyl” – це однозначно варта перегляду стрічка. У світі любителі фільмів HBO зняли не одну реакцію на офіційний трейлер в Youtube. Проте український глядач не зможе переглянути кіно онлайн. Доведеться чекати на переклад і можливість офіційного опублікування стрічки в українському інтернет-просторі.

chernobyl серіал HBO

Сценарист серіалу “Чорнобиль” Крейг Мезін наголошує, що стрічка ця не для кожного. Жахливі моторошні сцени смерті пожежників, реалістичне зображенням катастрофи, детальні картини побічних реакцій організму людини на радіацію викликають страх і відчай.

Краще не брати з собою обід, коли вирішите дивитися “Чорнобиль”, – говорить Мезін.

До речі, в основі сюжету міні-серіалу закладено життя реальних людей, які пережили трагедію. Паралельно автори зробили й вигадану історію фізика Уляни Хом’юк, яка самостійно вирішила розкрити істинну причину техногенної катастрофи на ЧАЕС.

Те, що сталося тоді…і те, що сталося згодом…усе це, геть усе – божевілля! – цитата з фільму

Однак “Chernobyl” HBO – це приголомшлива драматизація історії, яку світ мав почути ще 33 роки тому. І, хай йому грець, але розпирає гордість за те, які титани кінематографії взялися донести людству правдивість катастрофи в українському Чорнобилі.

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.