6 цікавих подкастів українською, які варто послухати

249

Різні люди по-різному сприймають інформацію: для візуалів легшим є зорове сприйняття, для кінестетиків – через органи чуття, аудіали ж краще засвоюють інформацію на слух. Саме для останніх орієнтовані подкасти – аудіоконтент на різноманітні теми. До того ж їх зручно слухати паралельно з іншими справами, наприклад, дорогою на роботу чи під час приготування їжі.  Пропонуємо вам 6 цікавих подкастів українською, в яких автори говорять про людину, її внутрішній світ та тіло, саморозвиток та мотивацію і зростання.

«Простими словами»

Один з найпопулярніших на українському аудіопросторі є подкаст «Простими словами» від видання The Village Україна. Це серія різних за тривалістю (в середньому 1 година) розмов про психологію, емоції та почуття з поясненнями на простих життєвих прикладах приправлених самоіронією та жартами. Ведуть подкаст Марк Лівін – редактор The Village Україна та Ілля Полудьонний – сертифікований психолог, гештальт-терапевт, співзасновник платформи онлайн-психотерапії TreatField.com. Спочатку випуски виходили раз на тиждень, зараз – раз на два тижні. 

Слухачі здебільшого позитивно сприймають цей подкаст, називають його легким для сприйняття, веселим, емоційним та дякують за підняття дійсно цікавих та важливих тем. Корисний усім, хто прагне розібратися у власних почуттях, шукає простих відповідей на складні запитання та просто хоче дізнатися більше про психологію.

6 подкастів українською
фото – Подкаст «Простими словами»

«Сексуальний подкаст»

У ще одному подкасті від The Village Україна Марк Лівін (редактор видання й письменник) та Ольга Хайдукова (психотерапевтка) говорять про сексуальність в усіх її проявах. Тут підіймаються теми, що зазвичай замовчуються: про задоволення, сором, дозволи та заборони, страхи та травматичний досвід. І всі вони обговорюються простою, зрозумілою мовою. За словами авторів, вони хочуть, аби сексуальність не відділяли від решти повсякденного життя, а сприймали як його частину.

Влітку минулого року вийшли десять випусків тривалістю близько години кожний. Автори обіцяють, що одним сезоном не обмежаться. Подкаст буде цікавий усім, хто має запитання, які соромиться поставити собі чи партнерові.

6 цікавих подкастів українською мовою
фото – google search

«Ти ж дівчинка»

Це подкаст від дівчат і про дівчат, але не лише для дівчат. Його створили та ведуть Саша Сосніна та Юлія Долгіх. За словами самих авторок, в якийсь момент їм «набридло, що феміністок сприймають як злих некрасивих чоловіконенависниць, які борються з вітряками, бо «ніякої дискримінації не існує». У випусках вони говорять про історію фемінізму, протести проти конкурсу «Міс Америка», стандарти краси Victoria Secret. А також розповідають історії успішних жінок, які борються за свої права.

Тривалість випусків близько години, вони виходять в середньому два рази на місяць. Головна особливість подкасту в тому, що авторки не експертки з фемінізму, вони не мають мети комусь щось довести. Слухачі зазначають, що випуски надихають та несуть багато корисної та цікавої інформації.

«Небатьківство»

Цікавий подкаст «Небатьківство» створила та веде Наталія Піскова. Він про те, що не буває ідеальних батьків, про важливість вміти слухати як себе, так і свою дитину, про сучасне виховання та відносини між дорослими та дітьми. За її словами, подкаст навчає спочатку розуміти дітей, а вже потім їх виховувати. 

Середня тривалість випусків 15-20 хвилин. Сама авторка каже, що подкаст цікавий усім дорослим, які є важливою особою в житті хоча б однієї дитини. Питання у випусках обговорюються простою мовою, без моралізаторства та повчань.

подкасти про батьківство
фото – google search

«Radio kmbs»

Подкаст «Radio kmbs» є проєктом Києво-Могилянської бізнес-школи. У випусках викладачі закладу діляться бізнес-порадами, розповідають, як розпочати успішну власну справу, як мотивувати співробітників та вдало боротися з кризою. Досить часто виходять спеціальні випуски про мистецтво та його вплив на бізнес.

Середня тривалість випусків 15 хвилин, частота виходу – раз на місяць. Подкаст буде особливо цікавий молодим бізнесменам, топменеджерам, усім, хто розвиває власну справу.

«Температура нормальна»

Подкаст від видання «Українська Правда» розповідає про «здоров’я та про те, як не хворіти. А якщо хворіти, то правильно і без зайвої шкоди для організму». Його веде журналістка видання Наталія Бушковська, у випусках беруть участь психологи, лікарі та інші фахівці. 

Середня тривалість випусків – 50 хвилин, вони виходять з різною частотою. Подкаст буде цікавий абсолютно усім, а особливо тим, хто відчуває підвищену тривогу через хвороби та хоче побороти свої страхи.

6 подкастів українською
фото – Температура нормальна

Подкасти поки не дуже популярні в Україні, проте з кожним роком їх стає все більше. Впевнені, що ці 6 подкастів українською чудовий варіант для ознайомлення з таким контентом.

Головне зображення – Jason Rosewell

image color pick

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ще нема голосів
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.