5 книг про емоції, психіку та патисони

892

Ви теж любите покопирсатися в собі, правда ж? Перед сном особливо. Добре, що сьогодні ми можемо і до психолога сходити, і пропрацювати усі страхи та установки. Якщо ви все ще відтягуєте візит до спеціаліста і хочете розібратися з емоційним станом самостійно, радимо 5 нових книг про емоції, психіку та патисони. До чого тут останні, зрозумієте далі.

Марк Лівін, Ілля Полудьонний «Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях»

Наш Формат

5 нових книг про емоції
фото – Наш Формат

Власні емоції інколи для вас незрозумілі? Вам складно дати раду почуттям та пояснити, чому в якийсь момент з’являється смуток або ж чому часом так важко себе контролювати? Тоді спільна книга письменника, журналіста та редактора The Village Україна Марка Лівіна і психолога, гештальт-терапевта Іллі Полудьонного «Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях» саме для вас. 

Автори зазначають, головна теза книги проста: «Почуття – це форма зворотного зв’язку зі світом для нашої справжньої сутності». Тож, не можна їх ігнорувати і жити лишень з холодним розумом.

У нас дві новини. Добра – у цій книжці ви знайдете чимало відповідей. Ще краща – імовірно, питань з’явиться ще більше. Хіба це не прекрасно?

До речі, на створення книги авторів надихнула популярність їхнього подкасту «Простими словами», в якому вони говорили про складні психологічні аспекти простою та зрозумілою слухачам мовою. Книга аж ніяк не дублює подкаст, тож вона буде цікава і тим, хто вже їх прослухав.

Андерс Гансен «Інстамозок. Як екранна залежність призводить до стресів і депресії»

Наш Формат

Останнім часом про вплив цифрових технологій та гаджетів на мозок та психіку говорять дуже багато. В книзі Андерса Гансена «Інстамозок. Як екранна залежність призводить до стресів і депресії» дається зрозуміле пояснення, чому кожній сучасній людині час від часу потрібний цифровий детокс і як безпечно перебувати в електронному світі.

На думку Андерса Гансена, через надшвидку тотальну диджиталізацію за останнє десятиліття загальна поведінка людей, вперше за всю історію людства, змінилася так миттєво.

книги про емоції та психіку
фото – Наш Формат

Через це мозок опинився в абсолютно незнайомих умовах, до яких просто не встигає пристосуватися. Тому виникає залежність від соцмереж та смартфону, що тягне за собою стреси, тривожність, депресії… Причини цього автор бачить саме у будові мозку та в його біологічних особливостях. І з огляду на це дає поради, як підлаштуватися під новий сучасний світ з найменшими психічними втратами. 

Ольга Карі «Компот із патисонів»

Комора

Сучасній молоді важко повірити у правдиві спогади очевидців не таких вже й далеких 90-их років минулого століття. Хіба може бути реальним «ананасовий» компот із патисонів? Чи може шоколадка коштувати половину місячної зарплатні? Про все це через призму своїх дитячих спогадів яскраво та цікаво розповідає Ольга Карі у своїй книзі «Компот із патисонів».

Розповіді та спогади авторки допоможуть краще зрозуміти психологію людей, котрі пережили ці «лихі» роки та чому при найменших натяках на дефіцит багатьом так хочеться робити запаси. І ні, це аж ніяк не ностальгічні оповідання, а швидше підбірка правдивих репортажів. Книга допоможе відчути емоційний пульс тієї епохи, і, можливо, розкладе на полички страхи нашого ж дитинства.

Робочих гірлянд було у нас дві (а неробочих — аж дві коробки, бо дідусь плекав надію одного дня всі їх полагодити, але той день так ніколи і не настав).

5 книг про емоції
фото – komorabooks.com

Якщо ці 5 книг про емоції та психіку вас не захоплять, ми більше не писатимемо про таку літературу. Жартуємо, знайдемо ще більше крутих книжок.

Махо Мольфіно «Покінчи з «хорошою» дівчинкою»

Yakaboo Publishing

Кожну жінку з дитинства вчать бути «хорошою дівчинкою», стверджує психологиня та письменниця Махо Мольфіно. За її переконанням міфи про «хорошу дівчинку» буквально інсталюють в жіночий мозок як комп’ютерну програму. Саме ці «чужі програми» зупиняють та придушують внутрішню силу жінки. У своїй книзі «Покінчи з «хорошою» дівчинкою» авторка навчає, як звільнитися від цього та змінити нарешті своє життя. 

На основі багаторічного досвіду консультацій з жінками-лідерками, Махо Мольфіно виділила п’ять саморуйнівних міфів про «хорошу дівчинку». 

– міф про правила

– про щоденну досконалість

– міф про жіночу логіку

– про гармонію

– жертовність

книги про саморозвиток
фото – Yakaboo Publising

Саме ці казочки з дитинства «примушують жінок бути слухняними, маленькими та самовідданими, а не сильними й бунтівними». 

Ваш головний міф — той, який найважче здолати. Я завжди прагнула включатися в роботу й досягати успіху, тож мій головний міф про хорошу дівчинку — це міф про досконалість. Мої темні сторони: конкуренція, порівняння і прагнення бути найкращою.

У підзаголовок цієї книги винесе питання: Як переписати застарілі правила, відкрити в собі джерело сили і творити наповнене життя? Авторка розповідає як ті міфи впливають на стосунки, кар’єру та життя жінки загалом, і надає практичні поради з подолання цього впливу.

Кетрін Ґрей «Несподівана радість тверезості»

Yakaboo Publishing

українські книги
фото – Yakaboo Publising

Тема зловживання алкоголем в сучасному суспільстві – це своєрідне табу. Одиниці готові ділитися своїми не дуже пристойними історіями, що траплялись напідпитку, і тим більше відверто зізнатися у залежності. Але Кетрін Ґрей у книзі «Несподівана радість тверезості» дуже сміливо та відверто описує власну історію боротьби з пияцтвом, не перетворюючи розповідь на нудне моралізаторство.

В книзі є чимало особистих історій, є аналіз досліджень нейрологів та психологів про причини тяжіння до алкоголю, є розмірковування про суспільний тиск та нав’язливі алкогольні традиції. Авторка дуже щиро та натхненно агітує за тверезе життя і доводить, що бути тверезим завжди цікаво, весело та круто!

Гадаємо, ці 5 книг про емоції – то кращі подарунки під ялинку у 2021 році. Якщо хочете більше, то шукайте цікавинки тут:

Головне зображення – Thought Catalog

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.