Віртуальні тури світом – унікальні місця!

1 989

Питання «як урізноманітнити карантин» постає майже перед усіма. Адже перегляд фільмів та серіалів вже втомив, пазли усі зібрані, а від постійного читання втомлюються очі. Але ми знаємо, чим вас розважити! Як щодо подорожі, але не звичайної, а віртуальної? Хочете помандрувати до світу минулого та познайомитись зі скарбами давньоєгипетської цивілізації? А детально роздивитись, що приховує Ватикан?

Музеї, виставкові галереї, оперні театри та концерт-холи під час карантину відкривають віртуальний доступ до своїх скарбів – варто лише натиснути на посилання та перенестись у світ прекрасного. Тож, влаштовуйтесь зручніше і вирушайте у віртуальні тури разом з нами!

Лувр

Розпочати знайомство з онлайн-музеями пропонуємо з найбільш відвідуваного музею у світі – Лувру. Він розташований у Парижі й минулого року тут побували понад 10 млн осіб! В Луврі знаходиться безліч (понад 35 тисяч!) експонатів з різних історичних епох: від найдавніших часів до середини XIX ст. Саме тут – найвідоміший портрет світу Мона Ліза, неповторна скульптура Венери Мілоської, найвизначніша пам’ятка месопотамської цивілізації Кодекс Хамурапі та ще безліч неоціненних об’єктів.

віртуальні тури до Лувру
фото – Gloria Villa

Зазвичай, оглянути їх не так вже й просто: до кожного популярного експоната доводиться буквально пробиватись через натовп туристів! Проте, під час віртуального туру до усіх об’єктів можна спокійно наблизитись, почитати пояснення, роздивитись усі подробиці. Деякі експозиції доступні й у 3D вигляді, що робить їх реалістичнішими та цікавішими!

Музеї Ватикану

Про багатство колекцій ватиканських музеїв у світі ходять легенди! Музеї Ватикану були засновані у XVI ст. папою Юлієм II, а зараз це комплекс із 32 галерей, виставкових залів, капел, музеїв, бібліотек та палаців. В них зберігаються незліченні скарби, які впродовж століть збирали Римські папи. Оглянути усі за один візит просто неможливо, (а ще й досить дорого). А загальний маршрут складає 4,5 км! Більш-менш повна екскурсійна програма тут триває приблизно 5 годин.

Музеї Ватикану
фото – Nicolas Hoizey

Не дивлячись на те, що квитки до ватиканських музеїв треба купувати завчасно онлайн, або ж відстоювати за ними у багатогодинній черзі, щороку їх відвідують 6,5 млн туристів. Поки, на жаль, далеко не все цікаве можна побачити онлайн. Зараз доступні лише 6 віртуальних турів, що дозволяють оглянути музей К’ярамонті, музей Пія-Климента, Сикстинську капелу, Капелу Нікколіна, Станці Рафаеля та Нове крило у папському палаці. Але й це чимало!

віртуальні тури у Ватикан
фото – Calvin Craig

Велика підбірка 3D-турів у чудовій якості доступна на платформі Google Arts&Culture.

До речі, останнім часом у світі новий флешмоб: музеї викладають у Twitter фото наймоторошніших експонатів з колекцій під хештегами #СuratorBattle та #СreepiestObject. Наприклад, працівники Йоркширського музею виклали фотографію «пучка волосся III-IV століть із поховання римської панянки, в якому все ще є шпильки…», а у блозі Німецького історичного музею розмістили моторошні фото чумних масок XVII-XVIII століть.

Пам’ятки Давнього Єгипту: віртуальні тури

Якщо цікавитесь стародавньою історією, вам гарантовано сподобається можливість «походити» коридорами єгипетських гробниць, в деталях роздивитись облаштування камер, помилуватись неповторними малюнками та написами на стінах, зсередини побачити відомі храми, некрополі та катакомби! Міністерство туризму та старожитностей Єгипту запустило серію цікавих та якісних 3D-турів, що мають допомогти людям познайомитись з культурою та історією країни та відкрити для себе давню єгипетську цивілізацію. 

віртуальна подорож до пірамід
фото – Spencer Davis

Вже зараз доступні віртуальні екскурсії гробницями фараонів Рамзеса V, Рамзеса VI, цариці Мересанх III та гробницею Менни, пірамідальним комплексом Уніса в Саккарі, катакомбами Ком ель-Шукафа, некрополем Бені-Хасан тощо. Найбільш важливі об’єкти всередині пам’яток мають пояснення англійською, але, на жаль, не скрізь. Втім, через це тури не менш захопливі – кожний з них буквально затягує!

Берлінська філармонія

Якщо ж вам на карантині не вистачає високого мистецтва, то відвідайте Берлінську філармонію! Зараз цей заклад, що є одним з найвідоміших концертних залів Німеччини та всього світу, пропонує усім охочим здійснити віртуальну прогулянку своїми приміщеннями. А також відкриває вільний доступ до цифрової бібліотеки з понад 600 концертами за останні 60 років. 

Усі записи виступів будуть доступні безкоштовно до кінця квітня. «Філармонія зачинена, тож ми прийдемо до вас!» – зазначено на сайті закладу!

Берлінська філармонія
фото – google search

МКС

Тим, кого вже не здивувати експонатами з відомого музею, радимо залишити Землю та відправитись у віртуальні тури до Міжнародної космічної станції! Звісно ж, на екскурсію віртуальну, але все ж дуже цікаву та незвичайну. Це вперше, завдяки Google Street View, люди можуть побачити всі 15 модулів МКС, роздивитись, як там все обладнано, як закріплені речі, де космонавти відпочивають та працюють. У модулі спостереження навіть можна побачити неймовірний краєвид на Землю з відстані у 402 км! При натисканні на основні об’єкти станції, з’являється довідкова інформація про них, щоправда, вона доступна лише англійською. 

Для того, щоб допитливі користувачі могли побачити панорамні знімки зсередини Міжнародної космічної станції, наймолодший астронавт EKA Тома Песке (Thomas Pesquet) протягом пів року робив детальні фото усіх інтер’єрів. Ця віртуальна екскурсія – це дійсно щось захопливе та неповторне!

Головне зображення (the main picture) – Simon Migaj

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.