Усамітнений відпочинок в мальовничих куточках України

5 184

«Не хочу нікого бачити! Все набридло! Немає сил ні на що!» Знайома ситуація? Якщо так, то вам терміново потрібно у відпустку! І поки кордони ще закриті, пропонуємо скористатися можливістю відкрити для себе незвичайні, невідомі, усамітнені куточки рідної України. Вони неодмінно здивують та закохають в себе! Все про усамітнений відпочинок і навіть більше.

Мистецький хутір «Обирок»

Це місце не для «відриву» або гучних вечірок. «Обирок» для тих, кого роблять щасливими прості речі, хто втомився від гонитви за показним успіхом, від постійних дедлайнів, галасу, натовпу. Для тих, хто мріє пожити простим життям у єднанні з природою, посидіти біля вогнища чи просто помилуватись зорями на самоті біля річки, хто хоче згадати, якою є справжня тиша.

усамітнений відпочинок в обирок
фото – google search

Як вказано на сторінці у Facebook, мистецький хутір «Обирок» живе за певними правилами:

  • Брудне – прибери.
  • Відчинене – зачини.
  • Голодного – нагодуй.
  • Сумного – обійми.

«Обирок» називають мистецьким екопоселенням. Декілька родин живуть в ньому постійно у простих сільських хатах-мазанках. Іноді тут проводяться різноманітні мистецькі акції, концерти, семінари та зустрічі. На території хутора облаштований невеликий хостел з усіма вигодами, щоб провести тут кілька днів. За бажанням можна зупинитись і у власному наметі.

Переваги: чисте повітря, спокій, максимальне віддалення від міського галасу, усі умови для повного цифрового детоксу. 

Недоліки: пошукаєте самостійно.

Розташування: с. Матіївка, Бахмацький район, Чернігівська обл. (250 км від Києва).

Мигія – одне з природних чудес України

Невелике село Мигія розташоване на березі річки Південний Буг. Назва селища нічого не скаже пересічному українцю, проте словосполучення Мигійські пороги знає чи не кожний екстремал країни. Адже це одні з найпотужніших та найбільш протяжних порогів на рівнинній річці. Їх надзвичайно люблять спортсмени, які займаються сплавами на байдарках, рафтах та каяках.

Мигія відпочинок
фото – google search

Та навіть якщо екстремальний відпочинок, то зовсім не ваше, все одно варто приїхати до Мигії! Тут надзвичайно красива природа: варто пройтися до гирла річки Велика Корабельна та оцінити масштабну панораму каньйону, помилуватися химерними скелями, над створенням яких тисячоліттями працювали вітер та вода, знайти чарівне смарагдове озеро, яке утворилося на місці затопленого гранітного кар’єру. І все без людей, під акомпанемент пташиного співу та вітру. 

усамітнений відпочинок Мигів
фото – google search

Переваги: надзвичайної краси природа, чисте повітря, безліч усамітнених куточків для роздумів та медитації.

Недоліки: мало варіантів для розміщення (проте, завжди можна зупинитись у наметі), не дуже розвинена інфраструктура; в сезон на порогах багато спортсменів.

Розташування: с. Мигія, Первомайський р-н, Миколаївська обл.

Садиба Качанівка

У XVIII столітті генерал-губернатор Лівобережної України Петро Рум’янцев-Задунайський збудував у Качанівці палац у романтичному стилі та заклав розкішний парк. Не будемо вдаватись в подробиці. Усі деталі про садибу, її історію та цікаві факти можна дізнатись під час екскурсії. Зауважимо лише, що на відпочинок сюди приїжджали Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Ілля Рєпін та інші видатні особистості. Тут вони знаходили усамітнення, спокій та джерело натхнення.

Качанівка
фото – google search

Знайдете і ви! Качанівський парк має площу 560 га, і на цій території збереглись ставки, місточки, алеї, альтанки, затишні куточки, де так чудово мріяти чи займатись творчістю, читати!

Переваги: мало відвідувачів, тиша, можна зупинитись у готелі просто на території палацу.

Недоліки: важко доїхати (дороги в жахливому стані), погано розвинена інфраструктура.

Розташування: с. Качанівка, Ічнянський р-н, Чернігівська обл.

Ужанський нацпарк 

Ви чули про Ужанський національний природний парк? От і більшість українців також не чули! І саме тому – це чудове місце для дійсно усамітненого відпочинку. Краса місць зачаровує та закохує з першого погляду, з першого подиху. Немає сенсу описувати словами букові праліси, види на Східні Бескиди, безкраї полонини – все це можна осягнути, лише побачивши на власні очі. Та й то не факт!

Ужанський нацпарк
фото – google search

Переваги: неперевершеної краси природа ще не зіпсована людиною, непогано розвинена інфраструктура (є де зупинитись, поїсти, прокладені туристичні стежки), мало людей (чи й зовсім немає).

Недоліки: важко дістатися.

Розташування: Великоберезнянський р-н, Закарпатська обл.

Блакитне озеро Бучак та місце сили

Озеро Бучак називають символом перемоги природи над безглуздими людськими примхами. Воно виникло на місці величезного котловану гідроакумуляторної станції недобудованої Канівської ГАЕС. Його оточують Дніпровські кручі, зовсім поруч розташоване Канівське водосховище. Проте вода в озеро потрапляє не з нього, а з підземних джерел. Навколишні гори (особливо Бабина гора) відомі як місця сили. Тож, це особливе місце для тих, хто шукає справжнього єднання з природою, хоче підживити своє внутрішнє джерело енергії, очистити думки й мріє про справді усамітнений відпочинок.

Озеро Бучак
фото – google search

Переваги: красиві місця, немає людей (зовсім!), можливість побути на самоті.

Недоліки: важко дістатися, зупинитись можна лише в наметі або у місцевих жителів; готелів та кемпінгів немає.

Розташування: с. Бучак, Канівський р-н, Черкаська обл. (15 км від Канева).

Гуцульське поселення Космач

Так, Космач – село досить відоме, велике та популярне серед туристів. Так, тут гарно розвинена туристична інфраструктура і ледь не цілий рік буває багато відпочивальників. Але в навколишніх лісах, на гірських схилах, прокладена така кількість пішохідних маршрутів, тут стільки затишних, усамітнених куточків, що туристи зовсім не заважають одне одному. Кожен зможе провести час в тиші та спокої. Це чудове місце для тих, хто шукає втечі від цивілізації лише на декілька годин, а потім не проти повернутись до звичних зручностей.  

Усамітнений відпочинок
фото – Karpaty.Life

Переваги: гарно розвинена туристична інфраструктура, різноманітні можливості для розміщення, гостинні мешканці, красива природа.

Недоліки: важко дістатися (погані дороги, нещодавно обвалився міст), багато туристів.

Розташування: с. Космач, Косівський р-н, Івано-Франківська обл.

Лебедівка: море та ліс

Мрієте про усамітнений відпочинок на морі, але не хочете бачити поруч юрбу туристів та чути гучну музику з дискотек? Їдьте до Лебедівки! Не те, щоб тут були зовсім безлюдні пляжі, але кількість відпочивальників не надмірна й усі мають можливість комфортно розміститися. Вас чекатимуть пологі піщані пляжі, прозора вода, хвойний ліс, що підходить майже до самої води (досить рідкісне явище для степової Одеської Бессарабії). До того ж, Лебедівка розташована біля лиману Бурнас, що відомий своїми цілющими болотами. Тут є можливості зупинитись і в будиночку, і на базі відпочинку, і в наметі на території кемпінгу. 

Лебедівка відпочинок
фото – google search

Переваги: красива природа, лікувальні болота й повітря, відносно мало туристів, є кемпінги.

Недоліки: більшість баз відпочинку досі лишились на радянському рівні, за найменшого шторму море стає мутним (підіймається пісок).

Розташування: Татарбунарський р-н, Одеська обл.

Актовський каньйон

Гранітні скелі висотою з п’ятиповерхівку, що здіймаються над річкою Мертвовод, створюють дійсно незабутнє враження! Велич природи відчувається на кожному кроці, все тут захоплює та дивує. Актовський каньйон називають «Долиною Диявола», «Малим Кримом» або «Гранд Каньйоном в мініатюрі», тут гарні умови для скелелазіння та спелеотуризму. Але й туристів зовсім мало. Через важкодоступність та майже повну відсутність інфраструктури, сюди мало хто приїздить. Зупинятися найкраще у власному наметі, хоча є можливість зняти кімнату в приватній садибі. 

Актовський каньйон
фото – Моя Україна

Актовський каньйон – це ідеальне місце для фотографів, митців, які шукають натхнення, поціновувачів природи та спортсменів-екстремалів.

Переваги: надзвичайно та незвичайно красива природа, немає людей, безліч місць для усамітнення.

Недоліки: туристична інфраструктура відсутня, важко дістатися, багато змій.

Розташування: с. Актово, Вознесенський р-н, Миколаївська обл.

Усамітнений відпочинок на острові Джарилгач

Мріяли відчути себе Робінзоном Крузо та пожити на безлюдному острові? Тоді острів Джарилгач – це те, що вам потрібно! Звісно, в туристичний сезон він лише умовно безлюдний, бо тут є невеличка база відпочинку, кіоск з напоями та закусками. Окрім того, до острова кілька разів на день підходить катер. Але місць для усамітнення тут більш ніж достатньо! Варто трохи відійти від причалу – і вам гарантовані тиша, самотність та спокій. А ще – мальовничі та безлюдні піщані пляжі, дика природа та можливість спостерігати найкрасивіші світанки та заходи сонця.

усамітнений відпочинок на острові
фото – google search

Переваги: море, мало туристів, краса природи, є джерела питної води.

Недоліки: небезпечні дикі тварини (змії, павуки, дикі кабани тощо), майже немає туристичної інфраструктури, купання часто псують медузи.

Розташування: Скадовський р-н, Херсонська обл. Найближчі населені пункти Скадовськ, Лазурне.

Тож, якщо ви хочете відпочити, але присутність людей все ще напружує, то в цій добірці, можливо, й знайшовся той омріяний куточок. Тиша, спокій, природа та усамітнений відпочинок. Ловіть момент!

Головне зображення (the main picture) – unsplush

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.