Туризм по-новому або до чого звикати мандрівникам після карантину

1 600

Галузь туризму чи не найбільше постраждала через коронавірус, стверджує Всесвітня туристична організація ООН (UNWTO). На те, щоб повернутись до докризового рівня, їй, за різними підрахунками, знадобиться від 3 до 5 років. І це за умов, що не станеться нових випадків пандемії. Тому сьогодні поговоримо про туризм по-новому.

Єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, що «міжнародний туристичний потік цьогоріч знизиться на 20-30%» і це за дуже оптимістичними прогнозами. Вже зараз експерти говорять, що туристична індустрія в Україні зазнає збитків у 1,5 млрд доларів, а загальносвітові втрати можуть сягнути 450 млрд доларів. Видання TravelDailyNews повідомляє, близько 100 млн людей у світі втратять роботу у сфері туризму. І це не всі невтішні новини: авіалінії банкрутують, готелі та ресторани закриваються, курорти лишаються порожніми…

Зрозуміло, що в посткарантинних реаліях гравцям туристичного ринку доводиться пристосовуватись під нові вимоги просто, щоб вижити. І вони роблять для цього все можливе! Зараз у ВТО розробляють загальний протокол, який гарантуватиме безпеку туристів під час подорожей. Він буде обов’язковим для усіх 159 країн-учасниць організації, якщо вони хочуть відкритись для міжнародного туризму. Тож, в яких умовах нам доведеться мандрувати найближчим часом, до чого готуватись?

Літаки та аеропорти

Хоча спільних правил поки немає, точно можна стверджувати, що в аеропортах відтепер доведеться проводити значно більше часу, через посилені заходи безпеки та температурний скринінг.  До того ж, соціальне дистанціювання 1,5 – 2 метри один від одного призведе до утворення довжелезних черг. Між працівниками та пасажирами скрізь встановлять захисні пластикові щити, всі матимуть обов’язково носити захисні маски (і в аеропорту, і в літаку), знімати їх можна буде лише під час проходження паспортного контролю. Реєстрацію на рейси намагатимуться максимально перевести в онлайн.

Про загальне тестування кожного пасажира на коронавірус поки не йдеться, це занадто дорого. Але, на бажання, таку перевірку можна буде пройти практично в кожному аеропорту. Також обговорюється загальне введення так званого «паспорта здоров’я» для авіапасажирів, в якому міститимуться медичні записи про стан здоров’я людини.

Туризм та авіаперевезення

Мабуть, найбільші зміни стосуватимуться саме літаків, адже в обмеженому просторі салону дуже важко забезпечити соціальне дистанціювання та безпеку для кожного. Спочатку йшлося про обмеження кількості пасажирів та розміщення їх через сидіння. Втім, для авіакомпаній такий варіант є абсолютно невигідним – більшість з них не може собі дозволити втрачати значну частину прибутку. Тож, італійська конструкторська компанія «Aviointeriors» запропонувала цікаві розробки для дотримання соціального дистанціювання. 

Перша з них – «Янус» передбачає розвернення середнього сидіння в інший бік щодо інших двох, а також розміщення навколо нього захисного екрана. Другий, що має назву «Безпечне скло», передбачає розміщення над кожним сидінням прозорого «кокона» для створення індивідуального простору для пасажирів. Поки жодна з розробок не прийнята офіційно. Але, зрозуміло, що туризм зараз по-новому змушений пристосовуватися до реалій життя.

туризм після карантину
db9700фото – Clique Images

Крім того, в літаках вимагають обмежити переміщення по салону. Дійшло навіть до смішного: Ryanair вимагає, щоб пасажири робили особливий запит на похід у туалет задля уникнення черг. 

Усі покупки на борту можна буде здійснювати за умови безготівкового розрахунку. Журнали, газети та рекламні матеріали приберуть. Літаки будуть дезінфікувати після кожного польоту, причому вимоги до обробки висуваються дуже суворі.

Український уряд прийняв рішення поновити авіаперевезення (як внутрішні, так і міжнародні) вже з 15 червня. Якими будуть ціни на авіаквитки, поки сказати важко. Одні експерти прогнозують їхнє здорожчання, інші ж навпаки, вважають, що одразу після зняття обмежень, авіакомпанії знизять розцінки, щоб залучити якомога більше пасажирів.

Пляжі

Усіх цікавить питання: чи будуть влітку працювати пляжі та як їх правильно відвідати. Так, будуть. Більшість країн вже найближчими тижнями відкривають пляжі для відвідувачів. Подекуди вони вже працюють. Звісно, за певних умов, головною з яких є соціальне дистанціювання. 

Пропозиції щодо створення умов безпечної дистанції звучали найрізноманітніші: від відгородження кожного пляжного місця прозорими щитами до облаштування спеціальних «куточків для кашлю» (на італійських пляжах). Є й перебільшення. Так на іспанському курорті Саара де Лос Атунес місцева влада залила пляж розчином хлорки, щоб убезпечити людей від коронавірусу, чим нанесла величезну шкоду місцевій екосистемі. 

До такого, на щастя, більше ніде не дійшло, але заходи безпеки на всіх пляжах доволі суворі. Наприклад, в Афінах на популярному міському пляжі дозволили встановлювати парасольки на відстані не менше 4 метрів одна від одної, а на 10 квадратних метрах території може одночасно перебувати не більше 40 людей. Через такі обмеження, перед входом на пляж утворились черги.

Подібні правила діятимуть і в інших країнах. Увесь пляжний інвентар обов’язково має регулярно дезінфікуватися, співробітники пляжу мають носити маски, а відстань між лежаками повинна становити не менше 2 метрів. Командні види спорту, ігри з аніматорами заборонять, дитячі майданчики закриють.

До речі, в Міністерстві охорони здоров’я України вже повідомили, що пляжі країни цього літа відкриють.

Туризм по-новому в готелях

В усіх країнах розробляються свої нормативні документи, які будуть регулювати роботу готелів після послаблення карантину. Наприклад, у Туреччині закладам, які захочуть відкритися цього літа, доведеться пройти обов’язкову сертифікацію. Критерії, яким вони мають відповідати, викладені у спеціальному документі Міністерства культури та туризму й складаються зі 132 пунктів. 

туризм по-новому
фото – Toa Heftiba

Умови для відкриття більш-менш стандартні скрізь: головною вимогою є можливості для соціального дистанціювання. Готелі можуть бути заповнені не більше, ніж на 50%, бажано не поселяти гостей в сусідніх номерах. В загальних приміщеннях (рецепція, ресторани) повинна бути розмітка для дотримання безпечної дистанції, а на стійці адміністратора має бути встановлений захисний екран, контакти персоналу та відвідувачів зводяться до мінімуму. Басейни, спа-центри, тренажерні та конференц-зали найімовірніше не працюватимуть. І у відвідувачів, і у персоналу регулярно перевірятимуть температуру. В разі виникнення небезпеки, людину ізолюють в номері до приїзду лікарів. 

З кімнат приберуть мінібари (щоб зменшити контакт між різними відвідувачами), а також усі зайві предмети меблів та декору. Проміжок між заселенням гостей до одного й того ж номера становитиме не менше 12 годин. Ну і, звісно, ані кроку без маски та дезінфектора! От такий туризм по-новому нас чекатиме.

В Україні робота в готелях розпочалася ще з 22 травня.

Туристичні об’єкти

Музеї, галереї, заповідники та інші культурні об’єкти в різних країнах починають поступово відкриватися. Обмеження щодо роботи скрізь різні, але всі вони змушені працювати в умовах підвищених гігієнічних вимог. Здебільшого нововведення стосуються обмежень кількості відвідувачів, дотримання соціального дистанціювання та уникнення зайвих особистих контактів. Наприклад, квитки в багатьох музеях продаються лише з безконтактною оплатою (готівку не приймають), на вході їх сканують спеціальними приладами на відстані, та й взагалі – паперові квитки називають пережитком минулого. Різноманітні інтерактивні експозиції, тачскріни, дитячі куточки лишаються зачиненими, застосунки для аудіоекскурсій загального вжитку заборонені. Звісно, всі приміщення регулярно дезінфікують. Працівників і відвідувачів зобов’язують носити захисні маски.

До речі, музеї вже навіть зараз починають збирати та створювати колекції об’єктів, присвячених карантину в усьому світі. 

«Безпека – перш за все!» – саме таким є гасло усієї туристичної індустрії цього року. Втім, мабуть, не тільки цього, а ще й протягом декількох наступних…

Головне зображення (the main picture) – unsplush.

image color pick

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.