Цікаві факти про Венецію, яких ви точно не знали
Венеція — батьківщина Антоніо Вівальді та Джакомо Казанови. Нестандартне італійське місто із загадковою історією та не менш загадковими жителями. Острів, розташований на північному сході материкової частини Італії, складається із 116 маленьких острівців, які розділені каналами-вулицями.
До середини XVIII століття Венеція була окремою республікою, місцеві мешканці продавали дорогоцінні товари по всьому світу і навіть воювали із Османською імперією. Та із часом, місто стало столицею італійського регіону Венетто і перетворилось у туристичну мекку мандрівників зі всього світу. Ми зібрали цікаві факти про Венецію, про які ви навіть не здогадувались!
Що подивитись, де поїсти, коли їхати
У Венеції є аеропорт імені Марко Поло, але прилетіти в нього можна тільки із пересадками через Італію. Всі найцікавіші місця знаходяться у центральній частині острова. Пересуватись по водяному місту реально тільки за допомогою гондол (довгі човни).
З Гранд-канала можна дістатись до центральної площі Сан-Марко, там знаходиться заклад Bacaro da Fiore: у ньому подають рідкісні морепродукти (восьминоги, каракатиці) за доступними цінами. Загалом, по всьому місту багато традиційних bacardo-фудів та ресторанчиків, які підходять для будь яких гурманів. А на вище згаданій площі захований бар Bacarando in Corte dell’Orso в якому можна купити алкогольні напої за рекордно низькими цінами — 1,5-2 євро!
Читайте більше про дешеві подорожі Європою
Досвідчені мандрівники рекомендують шукати житло подалі від площі Сан-Марко, оскільки ціни у центрі досить “кусаються”, а колорит залишається незмінним навіть у найвіддаленіших районах міста. Ціни на житло у Венеції коливаються від 20 до 500 євро за ніч. Бюджетний варіант із ліжком та ранковим сніданком — Silk Road Hostel, розташований неподалік площі Санта Компо Маргаріта. Більш дорогий готель The Gritti Palaсe (ціна за ніч – 300 євро), який полюбляв Гемінґвей, знаходиться у серці міста і точно здивує першокласним сервісом і незабутнім краєвидом.
Щороку Венеція тоне від постійних підйомів води. Оскільки у місті досі немає каналізації, влітку туристів зустрічають не тільки казкові подорожі по воді, але й неприємні запахи відходів. Краще приїздити до міста взимку: тоді і запахів немає, і туристи не лізуть у кадр.
- Після обіду можна погодувати голубів, але робіть це непомітно, бо чисельність пернатих настільки збільшилась через постійний прикорм, що влада ввела штраф у розмірі від 50 до 200 євро;
- Коли шукатимете житло, орієнтуйтесь на райони та близькі до нього історичні пам’ятки. Назви вулиць у Венеції повторюються, тому знайти потрібну адресу через Google Maps не вийде.
- У туалет краще ходити в готелі або закладах харчування, оскільки в місті практично немає громадських туалетів, а ціна рідкісної знахідки — 2 євро за людину.
Детальніше про місця, які варто відвідати
Популярні туристичні маршрути
Жителі Венеції не надто прихильно ставляться до туристів, чисельність яких вже давно перевищила корінне населення міста. Аби втекти від туристичного шуму та спостерігати за життям сучасних венеціанців, відправляйтесь в старовинні райони Каннареджо або Кастело.
Одне із найпопулярніших туристичних місць залишається Palazzo Dukale. Там можна оглянути всі музеї, що знаходяться на площі Сан-Марко, а ще в’язницю та таємні кімнати.
Театр La Fenice — улюблене місце венеціанців, осередок інтриг та людей у масках. А за межами міста є острів склодувів Murano. Там можна відвідати музей та навіть спробувати створити подарунок своїми руками з венеціанського скла.
Із кожним роком Венеція все більше йде під воду, науковці прогнозують, що до 2098 року міста більше не буде на карті.
