Подорожі без френдленти: на край світу від соцмереж

238

Чи реально в сучасному світі мандрувати без смартфона? Багато хто одразу дасть негативну відповідь на це запитання. Чесно кажучи, практично всі. Втім, чи не втрачаємо ми значний відсоток вражень, чи не позбавляємо себе незабутніх емоцій, постійно перебуваючи не тут і не зараз, а десь у мережі? Колись же якось мандрували без планшетів та інших додаткових штук. А от чи реальні такі подорожі без телефонів тепер, розповість Володимир Супрун.

володимир супрун

засновник та організатор авторських подорожей у Vovk.travel, активний мандрівник з 2010 року – Володимир Супрун.

Як подорожувати без телефона, інтернету та інших ґаджетів?

Як виявляється, це реально! Так, багато кому спочатку складно орієнтуватися за звичайною паперовою мапою, обирати ресторан чи готель не за онлайн рейтингом, а за зовнішнім виглядом, не робити фото кожні 10 хвилин…

Володимир: Звичайно, що для когось це реально, але я думаю, що це для людей старшого покоління, які ще пам’ятають, як користуватись паперовими мапами та картами. Також, в принципі, думаю, є і молоді люди, справжні любителі подорожувати по олд скулу.

Проте, ми живемо в цифровому світі і технології значно спростили весь процес подорожей, починаючи від бронювання квитків, житла і закінчуючи тим, як тепер просто зберігати щасливі моменти подорожі, завдяки смартфонам, сучасним фотоапаратам, дронами і звичайно, соцмережам 😊

подорожі детокс
wallhere.com

Але як зрозуміти, що вам вже дійсно час відправлятись у детокс-подорожі без телефонів, якомога далі від цифрових технологій? Як впевнитись, що залежність від ґаджетів захопила і вас? Просто спитайте себе, чи хотіли б ви провести деякий час без телефона, чи потрібно це вам? Якщо відповідь буде «так», але внутрішньо відчуєте острах, що вам таке не до снаги, то залежність точно є.

Детокс-подорожі в гори

Чому саме в гори? Тому що у віддалених місцях, де немає Wi-Fi та можливості постійно підзаряджати смартфон, набагато простіше відкласти ґаджети на якийсь час. Тут, для екстреного зв’язку, достатньо мати старенький телефон Nokia 3310, який максимально довго тримає заряд.

Володимир: В яку подорож мала би поїхати людина, щоб не бачити стрічки в інстаґрамі? Це, напевно, похід в гори на тиждень з наметами, туди де не ловить зв’язок і немає цивілізації. Думаю, що такі вилазки будуть досить важкими для переважної більшості молодих мандрівників, які звикли до комфорту і бути на зв’язку практично 24 години на добу 😊

Похід з наметами, де ти на одинці з природою, – один з найкращих способів відчути на собі так звану детоксикацію від всіх сучасних благ цивілізації.

Але це, безумовно, цікавий досвід! Перевірити, наскільки ти залежний, чи навпаки, не залежний від своїх девайсів.

подорожі без телефона
wallhere.com

Відпочинок для кожного

Як кажуть дослідники, міленіали та люди молодшого віку витрачають до 10 годин на день на свій смартфон (такі дослідження провели у Бейлорському університеті в Техасі, організація Common Sense Media та інші). Причому половина з них визнають свою залежність! У старшого покоління ситуація не настільки критична.

Втім, як каже Zach Beattie, засновник компанії Off the Grid, що організовує подорожі світом без телефонів, його ідея знаходить відгук у різних поколінь і стає просто мейнстрімом у Штатах та Європі. Beattie зазначає, що його мета – заохочувати людей жити теперішнім моментом, відчувати себе тут і зараз. А у сучасних людей з цим є істотна проблема.

як подорожувати
wallhere.com

Однак, скільки б років не було людині, в подорожах особливо, усі хочуть зберегти найкращі моменти якнайдовше: чи то у телефоні, фотоапараті, планшеті, чи просто у пам’яті…

Володимир: В одній поїздці з нами їздили старші учасники, скажемо так, віком 40+… і, ви не повірите, вони робили абсолютно те саме, що і решта (молодшої) команди. Річ у тім, що в людей, які їздять у мандри, практично однакове мислення і відчуття духу пригод!

Незалежно, чи це кількагодинний трекінг, чи довгий переїзд на авто, чи дружні вечірні посиденьки після активного дослідження всіх локацій. Усі учасники поїздки відчувають себе командою і вік тут немає абсолютно ніякого значення 😊

Чому люди все частіше обирають подорожі на «край світу»?

Володимир: Тому що зараз це стало доступно як ніколи раніше! (відносна простота в придбанні квитків, зміна світосприйняття, відсутня необхідність готувати купу паперів для відкриття візи і таке інше).

Але «край світу» це відносне поняття, бо для когось це, наприклад, Мармароси, для когось Норвегія чи Ісландія, а для когось Патагонія чи Антарктида. Тут вже кожен обирає свій край світу.

детокс подорожі в гори
wallhere.com

Звісно, немає нічого поганого в тому, щоб використовувати у подорожах сучасні технології. Розумні додатки для перекладу написів, мапи, сервіси для бронювання готелів дуже зручні! Та в той час, як найкрутіша камера має роздільну здатність всього лишень 80 МП, наше око – 576 МП! Насолоджуйся світом не через камеру телефона, а просто – на власні очі.

Головне зображення (the main picture) wallhere.com.

Додаткові джерела: www.businessinsider.com

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосів, середній: 4,50 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.