Подорож до Львова – 5 причин відвідати зараз

634

Львів має репутацію «шматочка Європи» в Україні. Щороку за першість серед відвідувачів серця Галичини змагаються туристи із закордону та України. З більшості великих українських міст прямують тури до Львова. А вартість подорожі приємно здивує не лише іноземців. Чому варто купити квитки і здійснити подорож до Львова вже сьогодні?

відпочинок у львові

1. Справжні українські традиції
Місто за останні роки стало повністю туристичним. Людей тут вдосталь, що взимку, що на травневі свята. Подорож до Львова може стати вдалим екскурсом в історію та традиції, зокрема, на Різдво. В цей час на вулиці легко побачити справжній Вертеп.

2. Тематичні заклади
Львів – одне з перших українських міст з неординарними тематичними закладами: Криївка, в якій поринаєш в атмосферу підпільної діяльності УПА; Найдорожча ресторація Галичини, вдало замаскована під звичайну квартиру; Мазохcafe, назване на честь винуватця появи терміну «мазохізм» львів’янина Леопольда фон Захера-Мазоха.

заклади львова

3. Дух історії
Мабуть, ніде в Україні ви не знайдете такої кількості пам’яток старовини, яким дали нове життя. Палац Потоцьких, у якому відбувається щорічний Форум видавців; ратуша, піднятися на оглядовий майданчик якої може будь-хто охочий; Музей зброї, розташований у Міському арсеналі.

4. Шлях до природи
Поїздка до Львова – шанс подивитися, окрім міста, ще й на скарби регіону: скелі Довбуша, замки Львівщини або ж Карпатські гори. Стартуючи зі Львова, тури пропонують оглянути майже всю Західну Україну. Карпатський трамвайчик провезе вас вздовж річки Мизунка та двох заповідників. Вирушає класичний маршрут з смт.Вигода, що на відстані 125 км від Львова. Вузькоколійна лінія була закладена з-поміж багатьох інших у Карпатах для промислових інтересів. Згодом карпатський трамвай був транспортом для лісорубів, а зараз це туристична забава.

5. Сучасність на фоні старовини                                                                                                                   “Тільки у Львові…” співають в однойменній пісні. І це справді так. Тільки у Львові сучасні заклади гармонійно поєднуються із старовинним духом міста. Наприклад, новітній ресторан 36По. Лишень загляньте туди!

екскурсія у львові

Поїздка до Львова – шанс подивитися, окрім міста, ще й на скарби регіону: скелі Довбуша, замки Львівщини або ж Карпатські гори. Стартуючи зі Львова, тури пропонують оглянути майже всю Західну Україну. Карпатський трамвайчик провезе вас вздовж річки Мизунка та двох заповідників. Вирушає класичний маршрут з смт.Вигода, що на відстані 125 км від Львова. Вузькоколійна лінія була закладена з-поміж багатьох інших у Карпатах для промислових інтересів. Згодом карпатський трамвай був транспортом для лісорубів, а зараз це туристична забава.

Подорож у Львів на вихідні чи на тиждень?

Львів – місто, якому завжди є що запропонувати. Тому тривалість подорожі до Львова краще розраховувати з власних можливостей.
Переваги туру вихідного дня:
• Багато відвіданих пам’яток та місць за короткий термін
• Море вражень
• Невеликий бюджет
• Відсутність відриву від роботи\навчання

відпочинок на вихідні львів

Якщо завітати у Львів на уїкенд, то краще придбати готову оглядову екскурсію. На ній ви відвідаєте основні пам’ятки міста. Особливо популярний варіант під час травневих свят, коли погода сама сприяє відпочинку на вулиці, – самостійні прогулянки містом. До того ж, вартість комплексного туру може зекономити вам кошти на житлі та харчуванні.
Переваги поїздки на тиждень:
• Довгі прогулянки без поспіху
• Можливість створити «свій» маршрут
• Занурення в атмосферу, спроба відчути себе місцевим
• Знайомство не лише з містом, а й з регіоном

Якщо ваша поїздка може бути довшою, ніж на кілька днів, вважайте, що вам пощастило. Ви можете скласти детальний персональний маршрут, запланувати спеціалізовану автобусну екскурсію та відвідати приховані та найцікавіші місця Львова. Також у вас буде час вирушити у тури по Львівській області. Або ж змога зайти туди, де нечасто ступає нога туриста – наприклад, у підземелля Львова.

Найцікавіші місця Львова для туристів

Подивитися на місто Лева можна з 65-метрової вежі міської ратуші. Відвідати оперу у Львові – це ознака хорошого тону. Вздовж проспекту Свободи біля Театру опери та балету часто проводяться ярмарки, збираються грати у шахи дідусі.

львівська ратуша

Гуляти на цвинтарі здається дивною ідеєю, якщо ви не були раніше у Львові. На Личаківському кладовищі безліч вишуканих та оздоблених сімейних склепів та каплиць. Тут поховані видатні діячі української культури та політики, польські шляхтичі, січові стрільці.

оглядова екскурсія

Біля площі Ринок побачите Каплицю Боїмів. А монастир Бернардинів, а також Домініканський собор, можна не лише подивитися зі середини, а й поглянути на їх підземелля. Не можна оминути увагою Вірменську церкву на однойменній вулиці. А просто з площі Ринок легко завітати до Італійського дворика – пам’ятки архітектури епохи ренесансу. Неподалік під пам’ятником першодрукареві Івану Федорову можна виторгувати незвичну книгу у букіністів.

Аптека-музей в центрі відкриває лікарські таємниці для відвідувачів і навіть покаже власне підземелля, екскурсія до якого розкриє лабораторію вченого у давнину.

екскурсія до аптеки

На вихідні у Львові в ясний день варто прогулятися на Високий замок та влаштувати пікнік. Нехай назва не вводить вас в оману – фортеці чи замку там нема, але з найвищої точки парку ви помилуєтеся заходом сонця.

Львів славиться не лише старовинними та природними пам’ятками. Популярним є двір-музей СРСР. Експозиція, судячи з усього, виникла спонтанно – містяни приносять до двору старі речі родом з Радянського союзу. До визначних місць належить і неординарний музей «Тюрма на Лонцького». Його експозиція розповідає про трагічну історію однією будівлі, яку використовували польська поліція, а згодом Гестапо та НКВС.

До речі, у Львові є вулиця Бергмана, вулиця Фелліні, вулиця Параджанова. Парадокс у тому, що все це – одна вулиця Архівна. Щорічний фестиваль «Кінолев» дає їй ім’я того, кому присвячений захід. У Львові можна знайти й чудернацькі пам’ятники! Наприклад, пам’ятник «Пікассо в трусах» або пам’ятник рюкзаку. Щоправда, щоб знайти пам’ятник сажотрусу, доведеться вилізти на дах.

пам'ятник сажотрусу

І не змарнуйте шанс подивитися на львівську річку Полтву. Зараз вона – найдовше підземелля Львова, куди проводять екскурсії.

травневі свята у львові

Насамкінець, Львів не був би собою без трамваїв – тож екскурсії по Львову на найпопулярнішому місцевому транспорті просто must.

Популярні сучасні заклади Львова

Сучасні місця Львова, особливо ресторації – також гордість міста. Та найбільше туристи їдуть до Львова за кавовою традицією. Кожен має скуштувати (або ж купити як сувенір) цей напій у Львівській копальні кави чи Львівській майстерні шоколаду.

Львівський холдинг «!FEST» колись започаткував традицію тематичних закладів, концепція яких присвячена одній темі. Тож більшість закладів мережі варті уваги: Криївка, Дім Легенд, Найдорожча ресторація Галичини, Реберня під Арсеналом, Пошта на Друкарській, Гасова лямпа та багато інших. Приготуйтеся: коли приїжджаєш у Львів, екскурсії проводять навіть у ресторанах!

екскурсії у ресторані

Випити пива під живу музику можна у Театрі пива «Правда», забігти по наливку радимо до «П’яної вишні». Особливо відзначаються заклади, котрі презентують регіональну кухню: Міжнародний вареничний фонд, ресторан «Сало», ресторація Бачевських.

А якщо вам хочеться побачити справжню львівську екзотику, тоді прямуйте до нещодавно відкритого ресторанного дому 36По. Справжні тропіки у самому серці Львова – тут.

сучасні заклади у львові

Не дивуйтеся, якщо над вами цвістимуть орхідеї, збоку будуть рости помідори-чері, а всього на відстані витягнутої руки плаватимуть маленькі акули у великому восьмиметровому акваріумі. Різні гастрономічні напрямки (від пивної зали і до традиційної української кухні) можна знайти саме у 36По.

Екскурсії по замках Львівщини

Поїхати варто й на виїзні екскурсії за межі міста. І якщо хочеться природи, то йдеться, безумовно, про карпатський трамвай. А ось за середньовічними замками та історією вирушити варто на «золоту підкову Львівщини». Це найпопулярніші замки регіону, прозвані так через дугоподібну форму розміщення. Класичний маршрут такої автобусної екскурсії включає Олесь кий, Підгорецький та Золочівський замки. Іноді він поповнюється ще двома точками – Свірзьким та Старосільським замком. З сучасного розвинутого туристичного Львова тур замками Львівщини переноситиме вас у різні епохи, ніби машина часу.

В Олеському замку побачив світ немовлям король Польщі Ян ІІІ Собеський. Згодом замок пережив неймовірну кількість подій: пожежі, землетруси. Ба навіть марнославних та меркантильних власників, які вірили, що у стіни замку вмуровані скарби, тому навмисне його руйнували.

олеський замок

Підгорецький замок, часто йменований «польським Версалем» встиг запам’ятатися нам у ролі Лувру, під час зйомок надзвичайно відомої радянської кінострічки «Д’Артаньян та три мушкетери».

золота підкова

На Золочівський замок хто тільки не нападав: козаки, татари, турки… Зараз у ньому розташована виставка східного мистецтва. Недаремно ж на данину тогочасній моді в його ансамблі побудували Китайський палац, збережений і донині. Тож екскурсія замками познайомить не лише з історією про них, а й відкриє для вас безліч тематичних музеїв.

замки львівщини

Свірзький замок, за кількома версіями, укріплював видатний військовий інженер Павло Ґродзінський, творець двох львівських арсеналів – Королівського та Сенявського.

замки львівщини влітку

Напевно, найбільш трагічна історія у Старосільського замку, що був прикордонним маєтком на межі з Російською імперією у Бродах. Його підірвали австрійці на прохання російських союзників під час російсько-французької війни. Від нього залишилися лише вали з казематами, які почали слугувати магазинами та складами. Палац, тим не менш, зберігся.

замки львова

Однозначно тут напрошується один єдиний висновок: якщо ви хоч раз приїдете до Львова – то вже назавжди закохаєтесь у це місто. Ви будете підкорені ним на все життя!

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.