Незабутні онлайн-екскурсії Україною

1 581

Поки звичайне життя на вулицях більшості міст, містечок та селищ світу майже завмерло, воно як ніколи вирує в онлайн-просторі. В інтернеті ми працюємо, спілкуємось, вчимось та навіть… подорожуємо! Закриття популярних пам’яток та відомих курортів через карантинні заходи змусило туріндустрію підлаштовуватись під нові реалії й переводити екскурсії та тури в онлайн простір.

Тож, завдяки сучасним 3D-технологіям кожен може, не виходячи з дому, відвідати цікавий музей, помилуватись картинами в галереї, здійснити екскурсію містом, в якому давно мріяв побувати. До речі, у таких подорожах є і свої переваги! Роздивлятись пам’ятки можна без поспіху та натовпів туристів, зі зручного крісла, загорнувшись в улюблену ковдру із горнятком запашної кави. А ще, до улюблених місць можна повертатись безліч разів і після екскурсії не втомлюються ноги!

Ми зібрали для вас найцікавіші онлайн-екскурсії, які дозволяють мандрувати нашою улюбленою країною, сидячи на дивані!

Музеї України просто неба

Музеї України просто неба – це чудовий сайт, який об’єднав скансени України. Тут можна здійснити віртуальну екскурсію Національним музеєм народної архітектури та побуту України в Пирогові (Київська обл.), відвідати резиденцію Богдана Хмельницького в Чигирині (Черкаська обл.), погуляти поміж експонатів музею народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» (м. Львів), побувати в історичному музеї «Запорізька січ» (м. Запоріжжя) тощо. Сайт створений за підтримки Google.

львів онлайн
фото – AndriyKo Podilnyk

Дерев’яні церкви карпатського регіону

Дерев’яні церкви карпатського регіону України – це ще один сайт, який було створено за підтримки Google. Він дає можливість здійснити віртуальну подорож унікальними дерев’яними церквами, що розташовані у Карпатах та є об’єктами світової спадщини ЮНЕСКО. Зараз тут представлені 8 церков, серед яких церква Зішестя Святого Духа в с. Потеличі Львівської обл., церква Святого Архангела Михаїла в с. Ужок Закарпатської обл., церква Різдва Пресвятої Богородиці в с. Нижній Вербіж Івано-Франківської обл. та інші.

екскурсія Потеличі
фото – церква в Потеличах

Музеї Львова та області

Дуже непогані можливості для відвідування музеїв Львова та Львівської області дарує сайт Львівської ОДА. Тут пропонуються 25 онлайн-екскурсій різними визначними об’єктами міста. Це і Меморіальний музей Грушевського, й музей-садиба Степана Бандери у Волі-Задеревацькій, Кам’яниця Корнякта, музей Арсенал, Львівський історичний музей та інші. Кожну пам’ятку можна детально роздивитись завдяки якісно зробленим 3D-турам.

кам'яниця Корнякта
фото – Кам’яниця Корнякта

Онлайн-екскурсії Україною від Google Local Guides

На сайті Віртуальні тури Україною зібрано чимало якісних та цікавих турів визначними місцями України: деякі зроблені в форматі 3D-панорами, інші є повноцінними віртуальними екскурсіями. Зараз тут можна побачити Манявський водоспад в Івано-Франківській області, оцінити красу Національного природного парку «Дворічанський» у Харківській області та прогулятись музеєм судноплавства «Чайка» у Запорізькій області. 

Національний заповідник «Хортиця»

Під час карантину Національний заповідник «Хортиця» можна досліджувати за допомогою онлайн-екскурсії, завдяки онлайн-екскурсіям, які проводять співробітники цього історико-культурного комплексу. Їх транслюють на сторінках заповідника у Facebook та Instagram, а також викладають записи на офіційному каналі в YouTube.

музей Хортиця
фото – з твітера

Виставка Ukraine WOW

Видовищна виставка Ukraine WOW проходить у новому виставковому просторі на території Центрального залізничного вокзалу (в будівлі багажного відділення) у Києві. Втім, вона присвячена не лише українській залізниці! Тут чимало експонатів та інсталяцій про все найцікавіше, що є в Україні: про гори та море, про міста та селища, про культуру та промисловість, про пам’ятки та визначні особистості. І все це можна побачити під час віртуальної подорожі виставкою.

WOW виставка
фото – google search

Тури по Чорнобильській зоні

Під час карантину співробітники Чорнобильської зони пропонують усім охочим відвідати онлайн-екскурсію. Вони відбуваються у вигляді конференцій в ZOOM, тож учасники можуть не тільки побачити відео та світлини з зони відчуження, а це й особисто поспілкуватись з ліквідаторами, очевидцями аварії, професійними гідами.

екскурсія в чорнобиль
фото – Уніан

Музей Ханенків

Віртуальні прогулянки різними експозиціями Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків дозволять познайомитись з визначними колекціями, присвяченими світовому мистецтву різних епох. 3D-тури зроблені дуже детально та якісно, тож, відвідувачі зможуть до дрібниць роздивитись кожну експозицію.

онлайн-екскурсії в музей ханенків
фото – google search

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, Луцьк

ЗD-тур музеєм сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку сподобається тим, хто цікавиться актуальним мистецтвом, яке спрямоване в майбутнє.

карантин
фото – google search

Онлайн-екскурсії у театр оперети

Поціновувачам класичної музики буде цікаво прогулятись коридорами Київського національного академічного театру оперети. Якщо ви маєте 3D-окуляри, тур цим сайтом стане ще більш реалістичним!

театр оперети
фото – google search

Ну, і як бонус: перелік екскурсоводів України, які під час карантину проводять віртуальні екскурсії! Не дякуйте! А просто насолоджуйтесь!

Головне зображення (the main picture) – Nico Benedickt

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.