Чому Португалія?

626

Можливостей для нових подорожей все більше. І країн, які готові вражати своєю гостинністю – також. Сьогодні поговоримо про Португалію. Так-так. Саме Португалія увійшла у список найпопулярніших напрямків відпочинку у 2019 році. Багата культура, океан поряд, смачні вина та колоритні міста за останні два роки просто захопили туристів з усього світу.

Свою історію самостійної подорожі до Португалії розповідає мандрівниця Христя Жук. Дівчина відвідала 55 країн без туроператорів та агентств. Тому радо ділиться з нашими читачами лайфхаками та секретами крутої мандрівки.

мандрівниця, самостійно відвідала 55 країн – Христина Жук

Чому Португалія, за останні декілька років, стала популярною країною для туризму?

Христина: Насправді це світова тенденція, люди подорожують все більше, оскільки подорожі стають доступнішими. Зараз кудись полетіти – це як на автобусі проїхатись до сусіднього села. Тому гарні країни стають дуже популярними. А Португалія однозначно чудова, бо:

 • там смачна їжа
 • чудове вино і дешеве
 • ціни нижчі за європейські
 • є океан
 • гостинні люди
 • колоритні міста
 • шикарна природа

Думаю, такого списку достатньо, щоб вже почати пакувати свої сумки і ґуґлити квиточки )

Як найкраще добратися до Португалії, якщо подорожуєш самостійно?

“Найкраще” в кожного різне, але найбюджетніше буде летіти з сусідніх країн. Бо з України доступних рейсів немає (взагалі не впевнена, що є прямі рейси до Португалії з Неньки).

Як долетіти?

Я добиралась з Польщі, ціна на квиток була близько 60 євриків в одну сторону. Але можна знайти і дешевші квиточки, це залежить від сезону і коли ви купуєте. Бо я свої взяла за 2 тижні до вильоту, це було спонтанне рішення, про яке я ні на хвилинку не пожалкувала ).

Тому в середньому ціна на квиток туди-назад буде в межах 100 євро. Але ще додайте сюди добирання до Польщі. То як кому подобається: літаком, чи автобусом (для мазохістів), чи потягом.

фото з офіційної сторінки Христі в Instagram

Житло

Переважно орендували по Аirbnb – ціни дуже різні. Найдешевший номер у нас був 17 євро в містечку Назаре. Найдорожчий – певно біля 50 євро в центрі Лісабону, (а що хочете, то ж столиця). Також в Португалії ми орендували авто, бо план був об’їхати всю країну вздовж від Порту до Лагоша. І по дорозі зупинялися милуватись океаном, це дуже зручно.

Транспорт

Оренда авто нам коштувала близько 15 євро на добу, і сюди додайте ще пальне і плату за користування автобаном. Так, в Португалії більшість гарних доріг платна. Якщо ж їхати через сільську місцевість, то безкоштовно, але їхати доведеться довго вузькими португальськими вуличками.

Якщо обирати між туром і самостійною мандрівкою, то для вдалого відпочинку в Португалії – який варіант найкращий?

Мені не доведеться обирати, бо я не розглядаю варіант їхати турами. Я люблю спонтанність, я люблю планувати сама відпочинок – від цього кайфую. І це значно дешевше і комфортніше – подорожувати самому. Ти обираєш для себе найкращі точки, найкраще помешкання, і ресторан в якому снідати чи не снідати.

Чому в пріоритеті самостійні подорожі, а не тури?

Я була один раз в турі, після того було прийнято категоричне рішення, що то був перший і останній раз. Це дорого, це не комфортно ( я була в автобусному турі по Європі ). Автобуси я теж перестала розглядати як вид пересування. Тільки потяг, літак, корабель, велосипед чи автостоп.

Португалія відпочинок

Скільки треба відвідати країн, аби навчитися подорожувати самостійно?

Та ні скільки, варто просто почати з малого, організувати собі мандрівку закордоном, і далі помаленько рухатись вперед. Почитати блоги, спитати поради в людей, хто там бував, і на тому вся наука.

Фото – з офіційної сторінки Христини в Instagram

Топ місць та міст, які варто відвідати в Португалії?

Португалія – це океан, паштейки, ріки портвейну і неймовірно привітна атмосфера для мандрівника.
⠀⠀
Щодо міст та місць, то варто відвідати:

 • Порту – шикарне місто, в синій плиточці будівлі, люди в куртках і у всіх домах та приміщеннях є парагуера – це місце для збереження парасолі. Отже, дощ тут постійний житель. ⠀
 • Назаре – тут найбільші хвилі в світі, цим в принципі все сказано.
 • Коста-Нова – красиве інстасело, бо тут дуже файні будиночки.
 • Лісабон – ну тут без коментарів, столиця чудова, особливо ввечері.
 • Каба да Рока – кінець світу, і крайня географічна точка континентальної Європи.⠀
 • Пляж Урса – такий трохи важкодоступний пляж і надзвичайно красивий.
 • Лагош – тут красиво і тепло, і вже можна купатись.

Особливості країни, про які треба знати молодому туристу, щоб не потрапити у халепу?

Якщо чесно, то Португалія дуже безпечна країна, і немає тут що готуватись якось по-особливому. Гляньте лише хіба прогноз погоди, бо я з собою набрала суконь і босоніжки, а довелось ледь не купувати там пуховик.

Що варто спробувати з національної кухні?

Паштейки – найбільше сподобались і запам’ятались, то дуже смачно і дуже солодко ))

Що треба брати з собою у будь-яку подорож, аби вона вдалася?

Гарну компанію – це рецепт найкращої подорожі )

Головна світлина – Hostelworld

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.