Як правильно обирати парфуми?

296

Декому щастить знайти його одразу, а хтось шукає протягом всього життя, розглядаючи різні варіанти… Ідеться про ідеальний аромат! Так, саме той, особливий та неповторний, який підніматиме настрій та налаштовуватиме на нові досягнення, який допоможе сформувати власний стиль та розкрити вашу особистість. А таких ароматів має бути декілька. Та про все за порядком.

Як кажуть дослідники, перші парфуми використовували ще у Стародавньому Єгипті, а от у сучасному вигляді (ароматичні олії, добавки та алкоголь) вони з’явилися в кінці ХІV століття. Особливого розповсюдження мистецтво парфумерії набуло в період Нового часу, його центром була (та й досі залишається) Франція. Втім, спершу парфуми використовували для того, щоб приховати запах немитого тіла та нечистот, якими були сповнені вулиці міст. Лише згодом, у ХХ столітті парфуми стали модним аксесуаром, що є невіддільною частиною образу.

Важко точно сказати, яка точна кількість брендів сьогодні виробляє власні парфуми. Втім, назви топових світових виробників парфумерії таких, як-от: Chanel, Christian Dior, Versace, Givenchy, Carolina Herrera, Lancôme знають усі. Але навіть найвідоміші, найпопулярніші запахи підходять не всім – треба вміти знайти та впізнати «свій» парфум. А вже з ним можна творити справжню аромамагію!

Що парфуми розкажуть про твій характер?

Вибір аромату – справа індивідуальна! Але між характером жінки та парфумом, який вона обирає, насправді є зв’язок. І якщо вміло користуватись цими знаннями, можна підкреслити або ж, навпаки, нівелювати якісь свої риси. В деяких ситуаціях (при влаштуванні на нову роботу, на важливих перемовинах, на першому побаченні) таке вміння може бути ще й як доречним!

  • Наприклад, рішучі та ініціативні жінки (в характері яких помітні чоловічі риси) віддають перевагу деревним, терпким нотам в парфумі.
  • Більш м’які, жіночні дівчата нерідко обирають квіткові аромати.
  • Дружні та відкриті особистості часто обирають парфуми зі свіжими цитрусовими ароматами, які створюють невимушену атмосферу.
  • А от ті, хто звик тримати інших на відстані та зберігати дистанцію, підсвідомо віддають перевагу альдегідним ароматам (найвідомішим прикладом такого парфуму є Chanel No5).
  • Жінки, які шукають спокою та стабільності, більш схильні до східних, солодких, багатокомпонентних ароматів.
  • Діяльні, активні дівчата зазвичай люблять легкі аромати моря, озону, літнього дощу. А от для того, щоб привернути увагу чоловіків, варто обрати ванільно-пудровий запах.

Як обрати парфуми залежно від ситуації?

До різних ситуацій, різних подій потрібні свої аромати. Наприклад, складні східні парфуми будуть недоречні на діловому обіді, а занадто важкі, шлейфові запахи не варто обирати для довгих подорожей в громадському транспорті.

Як тестувати аромати?

Ольфактологи мають декілька корисних порад для тих, хто лише шукає свій запах.

Довіряйте своїм відчуттям. Якщо вам подобається аромат – просто купуйте його. Навіть якщо ви хотіли щось легке, а обрали солодкий запах. Або якщо на пакуванні написано «чоловічі парфуми», або якщо консультант стверджує, що аромат не підходить вашому віку. Головне – щоб вам це було до вподоби!

Обирайте парфум зранку. В цей час ваш нюх ще не перевантажений різними буденними запахами, і ви краще відчуватимете особливості ароматів.

Не наїдайтесь перед парфумерною дегустацією. Доведено, що голодна людина краще відчуває особливості та нюанси ароматів.

Спочатку легкі, потім важкі. Для того, щоб повноцінно «почути» аромат, починайте з дегустування легких, свіжих парфумів, а потім переходьте до більш насичених.

Не більше трьох. Спеціалісти не радять тестувати більше. ніж три різні аромати. Якщо ж так не виходить, освіжіть нюх – прогуляйтесь на свіжому повітрі. Порада понюхати зерна кави між дегустаціями – це фейк. Через її запах сприйняття наступних парфумів буде спотворене.

Почекайте. Для того, щоб почути справжні ноти аромату, треба дочекатись поки з блоттеру (того папірця, на який наносять парфум) вивітриться темна спиртова пляма.

Іноді є бажання знайти щось справді унікальне, або ж брендове. Проте давно не секрет, що за декілька міліграмів того ж парфуму Givenchy чи Versace потрібно віддати кругленьку суму. Та жінки можуть спати спокійно, в Україні активно розвиваються доступні інтернет-магазини з такими ж доступними цінами на косметику та парфуми. А чоловіки тепер легко знаходитимуть потрібні аромати і ще більше вражатимуть своїх обраниць.

Як наносити?

Знавці радять наносити парфум на такі точки на тілі, де судини найближче до шкіри. Це скроні, зони за вухами, шия, ключиці, зони згину ліктів, зап’ястки, ділянки під колінами. До кожної точки треба торкнутись (або пшикнути на неї) лише один раз.

Відомий парфумер Марсель Роша сказав: «Спочатку ви маєте вдихнути жінку, а вже потім побачити». Але це не означає, що ваш аромат має заповнити увесь простір приміщення. Навіть якщо вам дуже подобаються парфуми, не забувайте про так званий парфумерний етикет: запах має відчуватись не далі, ніж за пів метра від людини.

Не наносьте парфум під пахвами та в інші місця, де є потові залози. При змішуванні з потом, аромат може дуже змінитись та стати неприємним.

Від побачення до весілля

Маєте декілька флаконів з улюбленими парфумами, але не знаєте, якому аромату віддати перевагу?

  • Для побачення можна обрати будь-який запах, що подобається. Втім, пам’ятайте, надмірно шлейфові, важкі та солодкі аромати не всім до смаку. До речі, американський невролог Алан Хірш довів, що найбільше бентежать чоловіків аромати кориці, ванілі та іланг-ілангу.
  • В офісі недоречні важкі аромати. Віддайте перевагу менш стійким, легким парфумам.
  • Вечірка, свята, зустрічі з друзями дозволяють обирати аромат за власним смаком. А от для походу в театр, оперу краще зупинитись на спокійних, ненав’язливих парфумах.
  • У довгих поїздках громадським транспортом краще обійтись зовсім без парфуму. Багатьох людей і так може захитувати в автобусі чи літаку, тож, не варто дратувати їхні органи нюху ще й додатковим подразником.

Парфуми та вік

Загалом, на думку знавців, жінка може обирати будь-який аромат не залежно від віку. Тобто, немає якихось чітких вікових обмежень.

Є лише декілька порад. Так, дівчатам молодого віку, до 25 років, не радять обирати важкі, солодкі та пряні запахи. Краще зупинитись на легкому парфумі, що підкреслить молодість та безтурботність.

Чим старшою стає жінка, тим складніший аромат вона, зазвичай, обирає.

Східні, квіткові парфуми допоможуть розкрити сформовану жіночу особистість та підкреслити характер. Фруктово-квіткові аромати є універсальними, вони підходять до будь-якого віку.

А ви вже знайшли свій найулюбленіший парфум?

Головне зображення (the main picture) – Thought Catalog

парфуми
Pinterest.com


color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 голосів, середній: 4,67 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.