Круте поєднання кольорів в одязі: лайфхаки та поради

4 492

Скільки часу ви витрачаєте на те, щоб створити гарний, гармонійний образ? Чи вдається вам швидко підібрати вдале поєднання кольорів в одязі? А чи відчували розпач, намагаючись обрати доречні за кольорами речі, та дивуватись, як декому вдається так круто їх поєднувати?! 

Насправді, це не якась магія! Цим навичкам можна навчитись, і доволі легко.

Таблиця кольорів

Для полегшення пошуку найбільш вдалого поєднання кольорів, стилісти вже давно придумали декілька простих та дієвих схем. Щоб навчитись майже професійно, з одного погляду розуміти, які кольори найкраще гармонують між собою, вам знадобиться кольорове коло.

поєднання кольорів
фото – google search

Класичне кольорове коло містить в собі весь спектр кольорів, які людське око здатне розрізняти. Вони умовно діляться на теплі та холодні.

Теплі кольори 

теплі кольори

До теплих кольорів відносять жовтий, червоний та помаранчевий. Вони асоціюються з теплом, викликають відчуття комфорту, затишку. Усі відтінки, в основі яких домінують жовтий чи червоний кольори, вважаються теплими. 

Холодні 

холодні кольори

Холодні кольори – ті, в основі яких переважає синій – блакитний, фіолетовий, бірюзовий. Вони асоціюються зі снігом, кригою, водою, тому сприймаються як холодні. До цієї групи також часто відносять зелений, втім, багато хто вважає цей колір нейтральним, як білий. Поєднання таких кольорів в одязі створює стримані та виразні образи.

Пастельні

пастельні кольори

Пастельні кольори розташовані в середній частині таблиці, ближче до центра. Це ніжні, неяскраві відтінки основних кольорів, які змішані з білим. Вони завжди чудово комбінуються між собою в одному образі.

Також усі кольори в колі ділять на контрастні, споріднені та додаткові. 

Змішування кольорів в одязі

Існує декілька простих порад, як поєднувати кольори в одному образі:

 • Обирайте два протилежних у кольоровому колі відтінки – така комбінація може здатись занадто контрастною, втім вона точно буде вдалою.
 • Найяскравіші образи можна створити, поєднавши три кольори, – помістіть на коло уявний рівнораменний трикутник та візьміть кольори, розташовані на його вершинах. Чим ближче вони знаходитимуться до центру таблиці – білого кольору, тим менш показним буде ваш лук.
 • Принцип чотирикутника (за аналогією з трикутником) дасть вам дві пари кольорів, що гарно поєднуються між собою. 
поєднання кольорів
фото – google search

Ідеальне поєднання кольорів у гардеробі: фото

Якщо ж у вас немає бажання постійно користуватись таблицею змішування кольорів, пропонуємо декілька перевірених та дійсно безпрограшних варіянтів кольорових комбінацій.

таблиця кольорів
фото – collagevintage.com

Для жінок 

Ох, поєднання кольорів в жіночому одязі – це взагалі одвічна проблема. Безвідмовний варіант – обрати в ролі базового кольору один нейтральний та доповнити його більш яскравим. Наприклад, білий чудово гармоніює з чистими відтінками: червоним, синім, жовтим, зеленим. Так само гарно з усіма основними кольорами поєднується чорний. 

сірий в гардеробі
фото – Pinterest
 • Поєднання сірого з кольорами середньої насиченості – гірчичним, кольору кави з молоком, бузковим, марсала – дає можливість створити стриманий та стильний лук.
одяг для жінок
фото – Prom.ua
 • Синій колір добре поєднується із сусідніми з ним блакитним, зеленим та фіолетовим, його гарно доповнюють гірчичний, бежевий, коричневий, рожевий.
поєднання синього в одязі
фото – no1magazine.co.uk
 • Який колір підходить до червоного? В кольоровому колі йому протистоїть зелений і разом вони створюють дійсно яскраве поєднання. Шикарну комбінацію червоний створює з чорним – це справжня класика.
як носити червоний колір
фото – instyle.com

Ще декілька вдалих комбінацій:

 • Пудровий колір + марсала + сірий + зелений
комбінування кольорів
фото – stylesweekly.com
 • Бірюзовий + бежевий + рожевий + світло блакитний
поєднання рожевого в одязі
фото – PopSugar
 • Смарагдовий колір + бірюзовий + гірчичний + бордо
смарагдовий колір в одязі
фото – The eye travel

Для чоловіків

Зазвичай чоловіки віддають перевагу більш нейтральним комбінаціям. В чоловічих гардеробах домінують сірий, чорний, хакі, синій. Найбільш вдалими стилісти називають такі поєднання кольорів:

 • Темно-сірий + кава з молоком + темно-синій + марсала
чоловічий одяг
фото – Pinterest
 • Блакитний + бежевий + темно-синій + червоний
чоловічий одяг
фото – google search
 • Чорний + темно-сірий + бежевий + світло-коричневий
спектр кольорів в одязі
фото – Pinterest
 • Темно-синій + світло-синій + гірчичний + сірий
одяг для чоловіків
фото – Real man real style

Додатки на телефон для створення власного стилю

Для самих лінивих вигадали навіть спеціальні мобільні додатки, які будуть за вас виконувати підбір кольорів. Все, що вам треба, це створити каталог своїх речей, а додаток сам підказуватиме вам, що вдягнути і коли! Найпопулярнішими серед них є:

 • Closet+
 • Glamoutfit
 • Stylebook

Тому, як бачите, модні блогери не вміли це з пелюшок. Усього треба і можна навчитися. Особливо, якщо ідеться про гармонійний вигляд.

Головне зображення (the main picture) – Caroline Veronez

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.