Екологічна мода від Levi’s

989

Ще 20 років тому, коли про екологічну моду як тренд лише починали говорити, ніхто й подумати не міг, що вона отримає всесвітнє визнання та мільйони послідовників. Для сучасних fashion-брендів бути відкритими до природи – це необхідна складова іміджу. Тим паче, що кількість людей, які переймаються екологією і відповідально ставляться до споживання, невпинно росте.

Що таке екологічна, етична та стала мода

Екологічна мода

Це тренд, основою якого є оцінювання конкретної речі за ступенем її впливу на довкілля. Тобто, усі етапи виробництва (й умови отримання сировини), транспортування, продажу та утилізації мають бути побудовані так, аби мінімізувати негативний вплив на природу. Тобто, якщо річ вироблено з екологічно чистих або перероблених матеріалів, вона ще не є екологічною.

Етична мода

Тут акцент більше на захисті прав людей та тварин. Важливо, щоб при виробництві конкретної речі не страждали тварини, щоб умови праці для людей були комфортними, щоб природа не забруднювалась стічними водами. І ці дані мають бути доступні споживачам.

екологічна мода у світі
фото – unsplush

Стала мода

Термін «стала мода» (sustainable fashion) є найбільш об’ємним з перерахованих. Він включає і поняття усвідомленого споживання, і екологічність, і відповідальність як модних брендів, так і споживачів, і принципи дбайливого використання природних ресурсів. Принципи zero waste (нуль відходів), ресайклінгу (використання у виробництві вторинної сировини), апсайклінгу (використання старих речей по-новому) – все це є частиною поняття «стала мода».

Здебільшого модні бренди, які відомі як eco-friendly, дотримуються лише двох-трьох принципів екологічної моди. Адже, щоб відповідати їм на 100%, потрібно взагалі не виробляти нічого.

Екологічні джинси від Levi’s

Нещодавно бренд випустив «найбільш екологічну лінійку джинсів» у власній історії. Вони вироблені з екологічної бавовни та матеріалу Circulose, основу якого складають зношені перероблені джинси. Над створенням останнього бренд працював разом зі шведським стартапом Re:newcell. Процес виробництва схожий з процесом перероблення паперу: зі зношених джинсів створюють суспензію, яку згодом висушують, перетворюють на віскозне волокно, з’єднують з бавовною та додають до нової тканини. В результаті, джинсова тканина на 20% складається з матеріалу Circulose.

З такої тканини відшили лінійку Levi’s Wellthread: 502 для чоловіків і High Loose для жінок. Відомо, що на виробництво джинсів з цієї колекції йде менше води та хімікатів. Кожна пара може бути повторно перероблена для створення нових джинсів.

екологічні джинси
фото – google search

Відомі бренди, що випускають екологічний одяг

Перелік виробників, що декларують дбайливе ставлення до природи, розширюється щороку.

Adidas

Компанія у колаборації з Parley for the Oceans випустила кросівки з переробленого океанічного пластикового сміття. Їхньою основою є інноваційні волокна Parley Ocean Plastic, які виробляють із переробленого пластику, зібраного на пляжах та в прибережних зонах, а також з незаконно встановлених рибацьких сіток. Роздрібна вартість кросівок 220 доларів.

Nike

Бренд шиє спортивну форму для команд NBA з перероблених пластикових пляшок. Лінійка має назву The Statement, вона була представлена у 2017 році. На виготовлення однієї футболки потрібні близько 20 пляшок. На виробництві переймаються не лише економією сировини для одягу, а ще й стверджують, що на таке виробництво йде на 30% менше електроенергії.

H&M

Бренд давно декларує дотримання принципів сталої моди. Минулого року він випустив колекцію Conscious Exclusive, до якої увійшли речі, створені з використанням волокон деревини евкаліпту, шкірок цитрусових, листя ананасів Для взуття використали підошви, зроблені з піноматеріалу біомаси перероблених водоростей. Також бренд не перший рік використовує у виробництві органічну бавовну та перероблений поліестер.

екологічна мода від h&m
фото – Vogue UA

U-R-SO

Цей український бренд створює унікальні купальники з матеріалу Econyl, який виготовляється з пластику, сміття та рибальських сіток, зібраних в океанах світу. В них немає і металевих каркасів та пуш-апів у бра, після використання тканина може бути знову перероблена. 

українські бренди екоодягу
фото – google search

Як відомо, попит створює пропозицію. Тож, чим більше людей віддаватимуть перевагу екологічним речам, тим більше брендів дотримуватимуться принципів правильного виробництва. Екологічна мода необхідна сучасному суспільству. Це крок не лишень до усвідомленого споживання, але й до кращого розуміння природи загалом.

Головне зображення (the main picture) – google search

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.