Як хендмейд мобілі франківської майстрині тішать дітей в усьому світі

1 344

Ніколи не знаєш, коли улюблена справа тебе знайде. Часом вона ховається зовсім на поверхні. Це доводить майстриня – Ліля Воробець з Івано-Франківська. Жінка виготовляє казкові хендмейд мобілі для немовлят. І її роботи вже підкорюють відомий у всьому світі онлайн ринок Etsy. Як відбувається магія, де черпати натхнення та як поєднувати улюблену роботу і материнство, читайте далі.

Хендмейд мобілі та натхнення творити

дизайнерка та майстриня в Sparrow’s Handmade – Ліля Воробець

  • Перше фото робіт в інстаґрамі ми знайшли за вересень 2017 року) Коли розпочалася історія вашого бренду «Sparrow’s Handmade», насправді?

Відчуття, що дуже давно) А почалося все трохи швидше, ніж вересень 2017. В декреті зі старшим сином мені дуже бракувало самореалізації. Власного часу тоді було мало, але мала потребу заповнити його творчістю. В той період хотілося спробувати щось зовсім нове. Шити спочатку взагалі не планувала, навіть свій манекен продала, щоб спалити мости) Були різні пошуки, пробувала писати статті і навіть пекти печиво на продаж. Не пішло. Все-таки шиття мене не відпустило.

хендмейд мобілі
хендмейд іграшки

Звідки взялася ідея? 

Здається після того, як пошила сину перші іграшки. Друзі казали, що вони класні і я подумала, чому б не пошити ще. Накупила дешевого фетру в крамниці і шила собі ночами. Не знала тоді, де можна купити якісну хрестовину-основу, кріплення, фетр і все решту. Але потрохи, методом проб і помилок знаходила. Перших пару мобілів подарувала друзям, один навіть відправила за кордон однокласниці, яка чекала донечку. 

В моєму Інстаґрамі на той час було декілька несміливих фотографій, жменька підписників і я поняття не мала, як там можна продавати. Пару штук вдалося продати через OLX, за 200-300 грн. Там дорожче б і не пішло))

І тут одна знайома, котрій я подарувала мобіль (з повітряними кулями, до речі) щиро порадила мене у своєму Інста, і відтоді все закрутилося. Якщо праця робиться від серця, вона приносить плоди. Іноді такі, на які навіть не розраховував. 

За освітою я дизайнер одягу. Закінчила інститут мистецтв ПНУ ім.Василя Стефаника. В дитинстві любила вигадувати історії, малювати дівчаток в гарному одязі. Тепер пишу пости в Інстаґрамі й шию лялечок в різних образах. Чим не самореалізація?) Може це початок чогось більшого…

  • Чи існують хобі, окрім шиття?

Окрім шиття, мене захоплює відкривати нові міста і країни, наші Карпати, наприклад; ще люблю велосипед, йогу та книги. Я страшний книгоман і намагаюся прищепити цю любов своїм дітям. Зараз мобілі забирають увесь вільний час.

Онлайн-платформи, де можна знайти хендмейд мобілі від Sparrow’s

Для України це в основному Інстаґрам. Часто просто телефонують за чиєюсь рекомендацією і замовляють, переважно франківчани. Закордонні клієнти знаходять Sparrow’s Handmade на міжнародній платформі Etsy, де відкрила магазин нещодавно.

  • Як створюється мобіль для конкретної дитини?

У 80 % випадків повністю довіряють моєму баченню і смаку. Майстру це дуже полегшує життя) Якщо просять поєднати непоєднуване чи несмакове, на мій погляд, делікатно пропоную власну альтернативу. Люди йдуть на це практично завжди. Якщо ж ні, значить це не мій замовник. Тому я не боюся конкуренції, на кожен товар є свій покупець. 

мобілі
sparrow's handmade

Від креслення до реалізації

В середньому мобіль складається з 15-ти іграшок різної складності – від найпростіших хмаринок до деталізованих звірят і лялечок. Плюс – різні додаткові елементи, залежно від моделі. Як виглядатиме в матеріялі новий мобіль завжди бачу узагальнено, деталі ж з’являються в процесі. Тому точних ескізів цілого мобіля не роблю, лише окремо кожного героя. Все стає на свої місця під час роботи. 

Якби не шила іграшки, то все одно б щось шила

По часу на теперішню модель йде 3 дні. На нову – більше звісно. Іноді тиждень-два, але не довше, бо можна перегоріти ідеєю. 

дитячі мобілі
дитячий мобіль
  • Чим би займалися, якби не робили іграшки?

Якби не шила іграшки, то все одно б щось шила)) Або робила руками. Це те, до чого завжди повертаюся, бо дійсно люблю і вмію.

  • І чи це основна робота?

Наразі основна. До декрету 5 років працювала дизайнером штор. Не впевнена, що це моє, але досвід і знання, які здобула там, дуже ціную.

Як займатися улюбленою справою з двома дітьми?

Нічого нового не скажу – просто щодня щось робити. Наскільки вистачає сил і часу. Відкидати зайве і не шкодувати себе. Просити про допомогу рідних, хоча я досі вчуся цього, бо все звикла робити сама. Врешті, просто горіти своєю справою і час знайдеться. 

дитячі мобілі
на фото – Ліля Воробець

Скажу чесно, перед народженням молодшого сина я подумки прощалася з цим проектом. Думала, що не потягну. І скажу, що саме після того, як вдруге стала мамою, Sparrow’s Handmade вийшов на новий рівень. Відтоді були створені мої найкращі на сьогодні моделі. І це лише початок. 

Ставлення родичів до хобі

Скептично ніхто не ставився, принаймні рідні люди, бо тільки їх думка для мене важлива. Батьки змалечку підтримували всі мої творчі ідеї, а їх було дуже багато! Водили на гуртки з малювання, купили першу швейну машинку. Тато приносив з роботи стоси паперу, які я змальовувала кульковою ручкою. Ще тоді вони заклали в мені відчуття, що я все зможу, якщо захочу. Великою підтримкою завжди була і є моя сестра. Людина, яка готова прийти на допомогу в будь-який час доби. Дуже ціную. 

іграшки мобілі

З чоловіком трохи інша історія, бо жити під одним дахом з творчою людиною непросто) Було, що переконував залишити цю справу, бо бачив наскільки я втомлююсь. Не переконав) Насправді те, що він бере на себе дітей, щоб я могла попрацювати, або готує вечерю і прибирає, якщо я не встигла (а таке буває часто, що там приховувати), вже велика підтримка. 

Атмосфера в домі

як зробити іграшку
на фото – Ліля Воробець

Головне, щоб ніхто не заважав)) А взагалі, люблю творити в тиші, коли за вікном похмуро і падає дощ.

Ніяких фільмів, музики. Тоді я максимально зосереджена і продуктивна. Коли приходить ідея та натхнення, можу лишити всі поточні замовлення й негайно її втілити, інакше нічого робити не зможу)

Коли втілю, то відчуваю бажання працювати далі. 

Тепер ефективніше планую свій час, прокидаюся дуже рано. Цікавлюсь актуальними трендами в інтер’єрі та вдосконалюю знання англійської. Інстаґрам познайомив з великою кількістю творчих людей, з якими дружу. Деякі замовники також стали друзями)

Чому саме такі хендмейд мобілі?

Хендмейд мобіль має 100%-ву перевагу над китайським, вибачте, барахлом, де ні стилю, ні смаку не видно. В комплекті до основи з іграшками можна придбати музичний блок (їх вибір величезний, є навіть з картою пам’яті для запису своїх мелодій і пультом управління) та кріплення. Єдина різниця в ціні, адже хендмейд не може коштувати копійки. Для того, хто розуміє і цінує унікальність ручної роботи, це ніколи не стане перешкодою. 

іграшки для дітей

З якими проблемами стикнулися за час діяльності? 

Їх повірте немало. Починаючи від розрахунку ціни, яка покриє великі витрати на матеріяли, пошуку помічників, різних нюансів пов’язаних з міжнародними відправками до того, що є безсовісні люди, які крадуть твої фото та ідеї і видають їх за свої. Колись боролася з цим, але зрозуміла, що або я витрачаю купу енергії на цей негатив, або розвиваюся і йду вперед. Обрала друге – і мені так значно легше. Я дуже мирна людина)

  • Як плануєте надалі розвивати свій бізнес?

Знаєте, я не ставлю поки що довгострокових цілей. Працюю в комфортному для себе ритмі. Не хочу робити конвеєр зі своїх виробів. Нехай вони будуть дійсно ексклюзивними. Мрію про окрему майстерню, де зможу працювати з командою моїх ельфів-помічниць) А коли це стане реальністю, обов’язково запрошу вас до себе в гості і поділюся новими планами і цілями❤️

Усі світлини надані Лілею Воробець

image color pick

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.