Український бренд Chernikova – сходинки до слави

705

Українська мода за останній час стала дуже різноманітна. І навіть дизайнерам іноді важко знайти якусь свою нішу, де б можна було створити щось унікальне. Редакція Wanna мала шанс поспілкуватися з молодою дизайнеркою сучасного вишитого одягу з Івано-Франківська Любцею Черніковою. Ще одна історія бренду, ще одна зреалізована мрія. Читайте та надихайтесь.

Яка історія стоїть за брендом Chernikova?

Багата та насичена, зі злетами та падіннями. Особлива, але й подібна на всі історії 🙂
Я люблю створювати одяг, люблю одягати людей у якісний і красивий одяг. Мала спроби робити це в якості найманого працівника, проте мої ідеї не оцінювались, на жаль. А може, на щастя, оскільки, це послужило стимулом пошукати і знайти спосіб втілити їх самостійно.

сукні вишиті
фото зі сайту UA Modna

У вашого бренду доволі впізнаваний почерк. Звідки черпаєте ідеї та натхнення?

Натхнення – це завжди щось різне. Тканини, люди, узори, подорожі, гори, море, життя. Іноді гляну у вікно, щось собі там побачу, а мені модель сукні з’являється. Чи розмовляю з подругами про щось і раптом – бінго! – якийсь цікавий узор складається. Для мене натхнення поки що невловимий і слабо керований процес. Але завжди цікавий та захоплюючий.

Для своїх робіт обираєте старовинну вишивку чи використовуєте авторські ідеї? І чи є серед них такі, де узори для вишивки Ви придумали самотужки?

Є і такі, і такі. Я обожнюю старовинні орнаменти та речі – це ще одне джерело натхнення. Але сміливо сама, а також запрошую майстрів для створення авторських узорів. Тож, так, дуже багато узорів є авторськими. До речі, завжди прикро, коли їх крадуть, а це відбувається часто і не керовано поки в нашій державі.

відео зі сайту UA Modna

У ваших роботах можна побачити велике різноманіття узорів. Чи намагаєтеся ви розшифровувати їхні значення? Які поради з вибору узору для вишиванки можете дати нашим читачам?

Є багато літератури на цю тему, іноді цікавлюсь. Проте знаю, що в давнину жінки вишивали з добрими намірами для своїх сімей, тому для мене найважливіше, що це все творилося з любов’ю. Щодо порад, вважаю, що гарно мати річ з орнаментами регіону, звідки людина родом. Проте, найголовніше, щоб коли ви одягнете річ, вам в ній було добре, ви відчували себе радісно і гарно.

Чи має значення тканина? Які тканини використовуєте ви у виробництві?

Тканина має значення. Використовую різні тканини, важливо, щоб натуральні та якісні. Люблю домоткане конопляне полотно. Останнє – дійсно унікальна та рідкісна тканина.

етно одях від чернікова бренд
фото із сайту vikna.if.ua

Чому саме вишивка захоплює Вас? Чи не думали розвивати свій бренд в інших стилях?

Бо це гарно, тому люблю вишивку. Але я вже працюю в різних стилях: оздоба хустками, кроше та інші.

Ви часто шиєте речі під замовлення. Яким було найоригінальніше замовлення, з тих що ви отримували і чи вдалося його виконати?

Якось складно виокремити якесь одне найоригінальніше. Бували різні цікаві та неординарні замовлення, але мені це завжди в задоволення, я люблю розв’язувати задачі та обмінюватися ідеями та досвідом. Це крута взаємодія з людьми – і це приємно.

колекція
фото зі сайту vikna.if.ua

Недавно до свята Маланки Ви презентували цікаву відео роботу. Де знімали ролик і що мали на меті ним показати?

Ми виступили партнерами в цій роботі. Сама ідея – це втілення команди, яку вказано в публікаціях 🙂 А народні свята – це завжди про цінність традицій та культури.

Malanka in Ukraine. CHERNIKOVA

На просторах інтернету в одному із видань нам дуже сподобалася ваша репліка: “Коли ми щасливі, ми не молимося на дівчат від “Сhristian Dior” або “Dolce&Gabbana”, ми молимося Богові про наступний щасливий день”. Чи вірите Ви у те, що бути дизайнером – це Ваше покликання?

Так 🙂

В одному із своїх інтерв’ю Ви розповідали про розпорядок дня. Що порадите, аби завжди бути натхненним і творити?

Достатньо спати, їсти корисну і смачну їжу, спілкуватися з людьми, які вас надихають, цінують і підтримують. Насправді, це дуже індивідуально, але, скажімо, випити в день потрібну для вас норму води – добре для всіх однаково 🙂

Зараз дуже важливо займатися улюбленою роботою. Можливо, маєте кілька порад для людей, які все ще у пошуках?

Займатися улюбленою роботою важливо завжди, мабуть 🙂 Варто пробувати і робити. Не боятися. А ще перестати читати мотиваційні статті, а просто почати робити те, від чого кайфуєте.

вишиванки
фото зі сайту kurs.if.ua

Ваш магазин знаходиться в Івано-Франківську. Чи є у планах відкрити ще такі ж в інших містах?

В планах, мріях та бажаннях так. Але саме зараз працюю над іншими важливими стратегічними питаннями бізнесу. Всьому свій час.

До речі, бренд Chernikova святкує 9 років своєї творчої діяльності, з чим ми їх і вітаємо!

І це правда: усьому свій час. Якщо ви вагаєтесь, чи розпочинати свою справу, вам бракує ентузіазму чи навіть елементарно віри в себе, – відкиньте сумніви. Варто розпочати, як це свого часу зробила Любця Чернікова. І, можливо, на Wanna розкажуть саме про вас.

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 голосів, середній: 4,75 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.