SAFE FASHION: як пояснити українцям, що рефлективний одяг – це необхідність

637

За шість місяців в Україні трапилося приблизно 3500 ДТП. І, на жаль, добряча половина цих випадків на совісті пішоходів. Наїзди на людей найчастіше трапляються вночі, коли водієві важко розгледіти постать у темному одязі на переході. І дуже часто жертвами стають діти. Вберегтися можна, використавши рефлективний одяг. Та навіть не всі дорослі знають, що ж воно таке. А простою мовою – це одяг, що відбиває світло. 

В Європі, якщо ти вийшов вночі погуляти без світловідбивачів на одязі, можна заплатити штраф. Тому у школах ведеться активна соціальна робота з дітьми. І всі змалечку знають – рух на дорозі не лишень відповідальність водіїв. Напротивагу, в Україні ані велосипедисти, ані пішоходи не поспішають сповіщати світові про свою присутність на дорозі. Можете самостійно ввечері поспостерігати, скільки людей використовує світловідбивачі. Ще й українське законодавство не має чіткого покарання для пішоходів, якщо ті стали причиною ДТП. Через те, майже 90% усіх дорожньо-транспортних пригод оформляють на водія. А пішоходи продовжують носити темний одяг вночі.

Мода, що відбиває світло

Та є індустрія, котра також добряче впливає на людські вподобання, створює тренди та іноді нав’язує їх. Це – мода. Здавалося б, який зв’язок між фешн-індустрією та ДТП. Проте він настільки вагомий, що може врятувати життя. Особливо, якщо дизайнери дбатимуть не лишень про першість, але й про безпеку своїх клієнтів. Саме таку ідею пропагує український бренд ROUSSIN. 

Засновниці, сестри Серафима та Софія Русинович, запускають проєкт SAFE FASHION – #безсекундижиття. Дизайнерки мають на меті порушити питання безпеки на дорогах. Бо, за їхнім переконанням, мода повинна відзеркалювати проблеми суспільства. Тож в межах проєкту сестри вирішили створити 3 тисячі модних рюкзаків зі світловідбивачами. В ROUSSIN планують роздати наплічники школярам міста Сміли, Черкаської області. У Смілі минало дитинство майбутніх дизайнерок. Тож саме тут сестри Русинович запланували безліч тематичних зустрічей у 15-ти школах міста вже цієї осені. Окрім цього, бренд хоче створити рух –  STREET ROUSSIN, котрий розвиватиме культуру на дорозі та популяризуватиме рефлективний одяг в Україні.

«Наше свідоме “я” часто прагне врятувати всесвіт: зупинити глобальне потепління, забезпечити їжею всіх холодних, чи хоча б перерахувати кошти на лікування. Але ж змінити цей світ ми взмозі, навіть якщо почнемо з найближчого оточення», – вважає Софія Русинович.

Мода задля безпеки в Україні лишень зароджується. Тож рух #безсекундижиття може дати їй чарівного копняка. Зрозуміло, що поняття «стильно» і «безпечно» можуть і мають співіснувати. Однак треба, щоб люди самостійно усвідомили необхідність такого поєднання. Тим паче, що рефлективний одяг чи аксесуари дуже стильні. Вдень ви модні, а вночі не створюєте аварійної ситуації. Хіба не чудове поєднання?

Головне зображення – https://safefashion.roussin.ua/

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.