Америка чи Україна: чому olpr. повертається додому

7 782

Часто мрія так і залишається мрією. А іноді над нею починають працювати і вона переростає у справу життя. І саме такий шлях завжди веде до успіху. І саме так розпочинають свою історію ті, хто докладає зусиль для здійснення мрії.

Здається, таку дорогу обрали для себе молоді майстри тепер вже американського бренду шкіряних виробів olpr. Амбітні львівські ентузіасти, що підкорили американський ринок, починали свою історію із невеликої домашньої майстерні у Києві, де виготовляли свої перші шкіряні гаманці та аксесуари.

шкіряні вироби olpr
на фото зліва – Віктор Олексин (співзасновник бренду olpr.)

Їхня історія по-справжньому надихає – це унікальна історія успіху, досягнутого ціною неймовірних зусиль, виправданих ризиків та титанічної праці. Яким був цей шлях, редакції Wanna розповів співзасновник компанії Павло Пранник.

2014 рік можемо вважати роком народження olpr. Правда, тоді у нас була інша назва – OleksynPrannyk, і шили ми в основному сумки та гаманці…
…Взагалі, ідея робити щось руками виникла у Віктора
(ред. співзасновник бренду olpr.). У той час він серйозно зацікавився шкіряним хенд мейдом і його щире бажання розвиватися у цій сфері здобуло прихильність і в інших членів нашої родини

Нагадаємо, що 2014 рік був часом великих потрясінь та переосмислень своєї української ідентичності. Розвивати власну справу в Україні у той час було надзвичайно важко. Але, як зараз зізнається Павло, ті складнощі, з якими довелося зіткнутися, насправді показали нові можливості для розвитку.

olpr годинники
в olpr. виготовляють шкіряні ремінці до годинників

Саме такою можливістю виявилася спроба продавати свої вироби за кордон. Підприємці почали активно працювати на Etsy – всесвітній інтернет-платформі для хенд мейд товарів. Справи пішли вгору! Як виявилося, якісні шкіряні вироби користуються попитом за океаном.

Магазин на Etsy був таким-собі експериментом. Нам було цікаво, чи готові, до прикладу, американці замовляти товари з України і чекати на доставку два тижні, а часто навіть і довше. Як виявилося, замовляли охоче, але готовності чекати не було…

Проблему із доставкою вирішили кардинально. В один момент, компанія, яка тоді налічувала чотирьох осіб, вирішує переїхати у США. Як зараз згадує Павло, це рішення було одним із найскладніших у його житті.

Рішення переїхати у США не було спонтанним. Ми з Віктором довго його обдумували, зважували всі “за” і “проти”. Адже переїзд означав відмову від всього, що ми на той час вже створили в Україні в обмін на сумнівні перспективи в Америці. Це було дуже нелегко…

шкіряні блокноти
на фото – шкіряні блокноти з персональним гравіюванням

Америка зустріла українських підприємців досить холодно. Довелося багато працювати, не відмовляючись від жодного замовлення. Віктор цілими днями проводив за швейною машиною, у той час як Павло шукав нові канали для збуту. Так почали продавати свої товари на Amazon – одному із найбільших онлайн-рітейлерів у світі.

Шукаючи хорошу сировинну базу для своїх виробів, Віктор та Павло починають співпрацю з відомою американською компанією Horween Tannery.

Яким було наше здивування, коли ми дізналися, що засновником відомої американської дубильні шкіри (однієї з найстаріших у США і єдиній зараз у Чикаго) є киянин Ізадор Горовіц. Це був знак!

шкіряні косметички
на фото – шкіряні чоловічі косметички

Виробництво набирало обертів, а разом з цим і зростала кількість замовлень, які надходили щодня із Etsy та Amazon. Це давало неабияку надію на успіх в США.

Зараз в olpr. можуть похвалитися замовленнями в 11 тис. на рік. Розширилося не лише виробництво (з помешкання однієї кімнати у виробничий цех), але й асортимент. Це і жіночі сумки, стильні ранці, сумки для ноутбуків та дорожні сумки; це і гаманці високої якості, портмоне, тримачі для ключів та картхолдери…

На початку своєї діяльності ми намагались збільшувати асортимент і додавати якомога більше товарів на Etsy та Amazon, а пізніше спостерігали, що продається краще. І вже тоді вдосконалювати те краще ще більше. У нас практично немає нічого готового для продажу та ми з легкістю виготовляємо замовлення за 1-2 дні. Так кожен покупець отримує по-своєму унікальний продукт.

на фото – блокноти запаковані та готові до відправлення

Але справжній українській душі буває тісно не на своїй землі. Тому olpr., маючи за плечима американський досвід створення унікальних шкіряних виробів, повертається на Батьківщину.

Наша сировинна база в Україні така ж якісна, як і в США – без сумнівів. І в olpr. вже активно виготовляють з неї сумки хобо та рюкзаки, стильні сумки для лептопів і багато іншого.

olpr. відкриває своє представництво в Україні, а це означає, що українці теж матимуть змогу купувати якісні товари хенд мейд, які вже давно полюбили у цілому світі.

Нас направду засмучував той факт, що українці (по суті наші першочергові покупці) не мають змоги придбати вироби від olpr. Щодня ми чули схвальні відгуки від американців та європейців. А так хотілося чути це від своїх людей. Ми дуже мріяли повернутися в Україну, щоб наша справа приносила користь та хороший настрій українцям, перш за все.

Нарешті здійснені перші кроки в цьому напрямку – ми відкрили своє представництво в Україні з офісом в Івано-Франківську та запустили онлайн-магазин, де можна придбати наші товари. Поки-що асортимент не дуже багатий, але ми працюємо над його розширенням. Впевнений, скоро запрацюємо в Україні на повну потужність 🙂

робочий процес olpr
на фото – Віктор Олексин працює зі шкірою

І на наш погляд, це просто чудово, коли такі досвідчені люди радо діляться знаннями тут, вдома. Двоє чоловіків разом зі своїми дружинами змогли (без великої кількості працівників) підняти великий та ризикований бізнес у Штатах. І тепер Україна має унікальний шанс додати до списку успішних брендів їхнє ім’я.

як народжуються унікальні шкіряні аксесуари olpr.

Історія olpr. – це історія кожного, хто вірить у свої сили та право на успіх. Це шлях від зародження мрії до її грандіозної реалізації.

“Головне – це вірити у мрію. Докладати титанічну працю до її здійснення. Завжди працювати щиро і розуміти потреби людей. Виготовляйте свій продукт так, наче це ви його маєте придбати. І тоді усе буде якісне та унікальне”

color hex code

Оцініть будь ласка цю статтю!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 голосів, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Залишити відгук

Ваша email адреса не буде опублікована.